Genel

Yağ Yakıcı Kullanmak Zararlı Mı?

Yağ Yakıcı

Harika görünen bir vücuda ulaşmak için yalnızca hacim ve güç kazanmak yetmez. Yağ yakımı ve definasyon süreçleri ile kasları daha belirgin hale getirmek gereklidir. Düşük yağ oranına sahip olmanın estetik görünüme etkilerini hepimiz biliriz. Çoğu kişi de spora fazla kilolarından kurtulmak için ilgi duymaya başlar. Yağ yakımı sağlamanın ilk adımı doğru beslenme programını uygulamaktan geçer. Bunun yanında kardiyo çalışmaları ile bu süreç etkili şekilde desteklenebilmektedir. Bunun yanında bazı sporseverler yağ yakıcı ürünler ile bu süreci desteklemeyi seçer. Yağ yakıcı ürünler satın al işlemiyle kolay şekilde bu ürünlere ulaşır ve kullanmaya başlarlar. Yağ yakıcıların yan etkileri ve olası zararları da merak edilen bir konudur. Peki yağ yakıcıları kullanmak zararlı mıdır? Yağ yakıcı ürünler sağlığı nasıl etkiler? Bu önemli soruları detaylı şekilde cevaplayalım.

Öncelikle yağ kürü ürünlerin neler olduğunu bilmekte fayda var. Yağ kürü ürünler arasında L-carnitine ve CLA gibi popüler seçenekler bulunmaktadır. Bunun yanında vücutta termojenik etkiler yaratarak yağ yakımını destekleyen diğer ürünler de vardır. Ayrıca Clenbuterol gibi steroid seviyesinde etkileri olan ürünleri de bazı kullanıcılar tercih etmektedir. Tüm bu ürünlerin farklı çalışma şekilleri vardır. Örneğin L-karnitin yağ asitlerinin daha kolay enerjiye dönüşmesini destekler ve yağ yakımını arttırır. Veyahut CLA ürünleri yağ yakımında işe yarayan belirli enzimleri arttırarak işler. Termojenik etkilere sahip ürünler de vücut ısısını yükseltir ve metabolizmayı hızlandırır. Peki tüm bu yağ yakıcı ürünlerin vücutta ne gibi olumsuz etkileri olabilmektedir?

Yağ Yakıcı Ürünlerin Vücutta Oluşmasına Sebep Olabileceği Yan Etkiler

Fazla kilolardan kurtulma süreci oldukça zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu nedenle yağ yakıcı ürünler kullanmak birçok kişiye cazip gelir. Ancak unutmamak gerekir ki bu ürünler türlerine göre farklı yan etkiler oluşturabilir. Örneğin termojenik ürünler kullanan kişiler mide bulantısı, baş ağrısı ve kabızlık yaşayabilir. Bunun ötesinde bu ürünler tansiyonda artışa da sebep olabilmektedir. L-karnitin ürünleri ise mide bozukluğu, reflü hissi ve vücut kokusu oluşmaktadır. CLA desteklerinin de kendilerine özgü yan etkileri bulunmaktadır. CLA besin takviyeleri mide bulantısı, ishal ve yorgunluğa neden olabilmektedir. Ancak yan etkiler söz konusu olduğunda yağ kürü steroidlerden de bahsetmek gereklidir.

Teknik olarak steroid olmasa da Clenbuterol ürünlerini yağ yakıcıların steroid ürünleri arasında sayabiliriz. Bu ürün sinir sistemini etkileyerek yağ yakımı sürecini destekler. Titreme, kalp çarpıntısı, taşikardi, anksiyete gibi yan etkiler oluşturabilir. Bunun yanında bir diğer popüler yağ yakıcı steroid ise Winstrol ürünüdür. Winstrol saç kaybı ve kolesterol problemlerinin yanında karaciğer fonksiyonuna da zarar verebilmektedir. Dolayısıyla kullandığınız ürünlere göre yağ yakma için ürünler farklı yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu nedenle yağ yakıcı ürün kullanmadan önce doktorunuzla görüşmenizde fayda vardır. Kullanabileceğinizden emin olduktan sonra bu ürünlere yağ yakıcı ürünler sipariş ederek ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın