Genel

Vücut Geliştirmede Kullanılan Anabolik Steroidler

Vücut Geliştirmede Kullanılan Anabolik Steroidler

Vücut geliştirmede büyük ve ciddi hedefler ciddi yöntemler gerektirir. Her sporda olduğu gibi vücut geliştirmede de başarı etkili çalışma ve disiplinle olur. Ancak bazı hedefler için disiplin ve sıkı çalışmanın ötesinde yöntemler lazımdır. Genetik limitlerin üzerine çıkmak isteyen sporcular bu nedenle anabolik steroid kullanımına yönelir. Vücut geliştirme sporunda kullanılan pek çok farklı çeşit anabolik steroid ürünü vardır. Kullanıcılar bu ürünleri sağladıkları farklı etkilerle farklı süreçleri desteklemek için tercih ederler. Steroid satın al işlemiyle siz de bu anabolik steroid seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İster definasyon ister hacim kazanma olsun birçok hedefinize steroidler yardımıyla daha kolay ulaşabilirsiniz.

Steroidleri en etkili şekilde kullanmak için türlerini ve kullanım alanlarını bilmeniz gerekmektedir. Yazımızda çeşitli steroid türleri hakkında ihtiyacınız olan bilgileri derledik. Tüm bu bilgiler ışığında steroid ürünleri seçiminizi daha kolay şekilde yapacaksınız. Hedefleriniz için doğru seçimleri kullanarak steroidlerden aradığınız yardımı bulacaksınız.

Enjeksiyon Anabolik Steroid Çeşitleri ve Bilgiler

Steroid kullanıcılarının tercih ettiği pek çok enjeksiyon steroid türü bulunur. Tablet steroidlere göre genellikle bu ürünler daha yüksek biyoyararlanma oranlarına sahiptir. Ancak yine de yan etkilere sebep olabilirler. Herhangi bir steroid ürününü kullanmadan önce bu konuyu doktorunuzla görüşün. Bazı popüler enjeksiyon steroid ürünleri aşağıdaki gibidir.

 • Boldenon: Kullanıcılar bu ürünü hacim kazanma hedefleri için tercih eder. Boldenon istikrarlı ve uzun süreli bir gelişim sağlar.
 • Deca Durabolin: Güçlü anabolik etkilere sahip bir steroid türüdür.
 • Masteron: Kullanıcılar bu ürünü genellikle definasyon süreci için tercih etmektedirler.
 • Parabolan: Bu ürünün bir diğer ismi “Tren Hex”tir. Trenbolone steroidinin farklı bir esteridir.
 • Primabolan: Uzun süreli hafif anabolik etkiler sağlayan bir steroid ürünüdür.
 • Testosteron Esterleri: Testosteron hormonunun sentetik türevleridir. Farklı esterlerle bağlı olmaları vücutta salınım sürelerini değiştirir.
 • Sustanon: Üç veya dört farklı testosteron esterinden oluşan anabolik steroid türüdür. Farklı esterler sayesinde istikrarlı bir salınım sağlar.
 • Trenbolone Enanthate: Trenbolone steroidinin bir başka esteridir. Vücutta oldukça güçlü anabolik etkilere sahiptir.
 • Winstrol: Definasyon süreci için ideal bir başka steroid türüdür. Kaslarda sertlik ve dirilik yaratmak için etkilidir. Sağladığı su atımı ile estetik bir görünümü destekler.

Tablet Steroid Çeşitleri ve Bilgiler

Her ne kadar steroid dediğimizde akla enjeksiyonlar gelse de tablet steroidler de mevcuttur. Enjeksiyon steroid kullanmak istemeyenler bu ürünlere yönelmektedir. Bunun yanında enjeksiyon steroidlerle beraber kürlerde de yer alırlar. Özellikle karaciğer toksisitesi yönünden enjeksiyon steroidlere göre daha tehlikelidirler. Bunun yanında birçok farklı yan etkiye de sebep olabilirler. Aynı enjeksiyon steroid ürünleri gibi tablet steroid kullanmadan önce de doktorunuzla görüşün. Bazı popüler tablet steroid ürünleri aşağıdaki gibidir.

 • Anapolon: Kas gelişimi ve güç artışını destekleyen bir tablet steroid ürünüdür. Dihidrotestosteron türevi olan bu ürünü aynı zamanda Anadrol ismiyle de biliriz.
 • Dianabol: En popüler tablet steroid ürünlerinden biridir. Vücut geliştirmenin “altın çağı”ndaki favori ürünlerdendir.
 • Halotestin: Özellikle egzersiz performansını desteklemede faydalı bir steroid ürünüdür. Agresyon seviyelerini de arttırarak daha verimli antrenmanlar sağlar.
 • Oxandrolone: Yağ yakımı süreci için ideal bir tablet steroid ürünüdür. Bu ürünü aynı zamanda Anavar adıyla da biliriz.
 • Turinabol: Kaliteli bir kas kütlesi kazanmaya yardımcı bir anabolik steroid ürünüdür.
 • Efedrin: Teknik olarak steroid ürünü değildir. Uyarıcı etkileri ile antrenman performansını destekler.
 • Clenbuterol: Aynı Efedrin gibi Clenbuterol da teknik olarak steroid değildir. Ancak definasyon süreci için oldukça etkili bir üründür.

Bir yanıt yazın