Genel

Vücut Geliştirme İçin Steroid Kullanmak Doğru Mudur?

Steroid Kullanmak

Mükemmel bir fitness serüveni başlatmak imkansız değil. Tabii doğru yolda ilerliyorsanız ancak bu mümkündür. Yasal olmayan bir kanaldan steroid almak kadar tehlikelisi yoktur. Yasal steroid kullanmak için danışmanınızdan yardım almayı ihmal etmeyin. Sistemde yanlış algılar olsa da steroid sipariş verip kullanma geçmişi olan kişilerle irtibatta kalmak istenilen sonucu verecektir. Peki anabolik steroidler terim olarak hangi anlama gelirler? Erkek cinsiyet hormonu olan testosteronun sentetik yani yapay versiyonu anaboik androjenik steroidlerdir.

İşinin ehli olan doktorlar tarafından reçete edilen bu steroidler medikal anlamda da pek çok hastalığı tedavi eder. Dozlar steroid kullanımında ciddi önem taşır. Steroid kullanırken bu ilaçların talimatları da göz ardı edilmemelidir. Çoğu sporcu iyi bir yönlendirmeyle hedeflediği kas kütlesine ulaşır.

Steroid Kullanmak

Steroid Kullanmak

Steroidler tamamen güvensizdir diye yargılamak yanlıştır. Bazı steroidler diğerlerine göre biraz fazla risklidir. Yan etkilerini okuyarak bunu öğrenebilirsiniz. Steroid sipariş verirken ilgilendiğiniz steroidlerin özelliklerini bilin. Kiminin etkisi kısa sürede belli olurken kimi uzun sürede tesir eder. Sporcular da sonuçta kendilerine ait fiziksel özelliklere sahiptir. Bir ilacın herkesin bünyesinde aynı etkiyi bırakması beklenemez. Steroid kullanmak bu tarz durumlar dikkate alınmalıdır.

Steroid sipariş verirken kaygılarınız varsa ilacı kullanırken de devam edeceği için kararınızın kesin olması önemlidir. Amatör bir vücut geliştiriciyseniz profesyonel bir fitness hocasından fikir alabilirsiniz. Herkes uzmanı olduğu konuda daha fazla tecrübeye sahiptir. Danışmaktan çekinmemelisiniz. 

Hangi steroidler çok küçük dozlarla kullanıma uygundur bunlar bilinmesi gereken detaylardır. Yaş aralığı, hastalıklar gibi pek çok etken steroid kullanımını frenler. Siz steroid kullanmaya uygun bir birey olduğunuzu düşünmüyorsanız uzak durun. Steroidler her ne kadar reddedilse de kas kütlesi yapmanın en hızlı yoludur. Yine de yavaş yavaş ilerlemek mümkün değil mi diye soruyor olabilirsiniz. Bu soruya şöyle açıklık getirmek doğru olur. Kas kütlesi yani kendiniz için bir güç kazanmak istiyorsanız alternatif yollar bulabilirsiniz.

Steroid kullanmak size uzaksa ve steroid sipariş vermeyecekseniz önce beslenme rutininizi gözden geçirmelisiniz. Tutaarlı bir diyet ve istikrarlı bir antrenman ile de kas kütlesi yapabilirsiniz. Steroid kullanmak güçlü ve etkileyici bir vücut görünümü için şart değildir. Steroid sipariş verenlerin çoğu hızlı hedefe ulaşmanın kolay yolunu ararken bu ilacı deneyimlemek istemişlerdir. Anabolik kullanımında geçerli kurallara uyduklarında yan etki riski minimuma inecektir. Her türlü durumda ne yapılması gerektiği konusunda bildi edinmeden steroidler kullanılmamalıdır. 

Bir yanıt yazın