Genel

Steroidler Uzun Vade Ne Sağlar?

steroidler

İnsanlar hayatlarında birçok beklentisini kısa, orta ve uzun vade şeklinde yapmaktadır. İstediği her ne olursa olsun bu 3 vade arasında bir plan oluşturulmaktadır. Hayatın her alanında bu plan uygulanmaktadır. İş veya bir etkinlik yaparken buna rastlamak mümkündür. Amatör ya da profesyonel sporcularında buna benzer beklentileri olmaktadır. Sabırsız olan sporcular genellikle kısa vade program yapar. Ancak uzun vade her zaman beklentileri daha iyi karşılamaktadır. Bu yazıda spor ve steroidler uzun vade programında neler yapmaktadır? Buna bakacağız.

Vücut geliştirme sporu ile uğraşan bir sporcu aslında uzun vade düşünmektedir. Bu sporla yakından ilgilenen biri kısa vade beklentisi az olacaktır. Çünkü vücudun gelişim göstermesi zaman içinde gerçekleşmektedir. Ancak steroid gibi maddelerle bu süre biraz daha kısalabilmektedir. Steroidler, vücudun gelişim oranını daha kısa süreye indirmektedir. Peki anaboliklerin uzun kullanımda neler yaptığını hiç düşündünüz mü?

Olaya hep steroid ve vücut geliştime yönünden bakabiliriz. Fakat steroid sipariş işleminin uzun vade ne yapacağını kestirmeyiz. Çok sık kullanım bizlere sandığımız kadar iyi şeyler sunmayabilir. Dikkat etmediğimiz taktirde spor yaşantısı kabusa dönüşebilmektedir. Bu yüzden kullanımdan önce tedbirlik olmak gerekmektedir.

Steroidler

Steroidler Uzun Süre Kullanım Etkisi

Uzun yıllar boyunca steroid kullanan pek çok insana rast gelebiliriz. Kimi 10 yıl kimi 20 yılı aşkın süredir steroid kullanmaktadır. Anabolik steroidler bu süre zarfında insana zarar vermemiş olabilir. Bu kadar süre kullanımda yan etki belli başlı görülebilmektedir. Bu kullanım dozuna ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Uzun süre steroid kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle bir doktora danışın. Kısa sürede kullansanız doktora muhakkak muayene olun. Ancak uzun sürede biraz daha detaylı bir inceleme yapmak ve amacınızı açıklamak faydalı olacaktır. Dozajı iyi şekilde ayarlanan bir steroid yan etkisini minimum seviyede tutar. Sık ve doz oranı yüksek steroid ise olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Steroid sipariş vermeden önce bunu iyi düşünmelisiniz.

Steroidler, kısa süre içinde belki olumsuz bir davranış göstermez. Fakat yıllar geçtikçe kullanıma bağlı olumsuz yansımalar görülebilmektedir. Bu yüzden kullanım sıklığı iyi şekilde belirlenmelidir.

Related Posts

Bir yanıt yazın