Genel

Steroidler Kısırlık Yapar Mı?

Steroidler

Yüzyılın sorunu gibi lanse edilen kısırlık, aslında bilinenin çok daha fazlasıdır. Doğuştan kısır olmak, kısır kalmak gibi kafa kurcalayan tabirler erkeklerin oldukça canını sıkıyor. Uzmana görünmeden alelade söylenen her şeye kafayı takıp acaba kısır mıyım diye? Kabuslar görmeyin.

Steroid kullanıyorsanız aklınıza mutlaka kısır kalırsın yapma gibi pek çok vesvese veren olmuştur. Altını çiziyoruz steroid kısır yapmaz. Eğer yine de benim için rahat etmedi diyorsanız steroid sipariş verdiğiniz güvenli markanın soru cevap kısmına bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Steroid kısır yapmaz diyoruz ama bu neye göre daha net açıklayalım.

Düzenli ve doğru dozlarda steroid kullanmaya başladınız ve her şey yolunda gidiyorsa bilin ki normal şekilde bir tesir söz konusudur. Yalnız daha önce hiç steroid sipariş verip kullanmamışsanız ve ilk kullanımdan sonra yan etkiler kısa sürede kendini gösterdiyse bu hassas olduğunuza işarettir. Eğer çocuğunuz yoksa ve yakın gelecekte böyle bir planınız varsa steroid kullanmadan önce sizi doğru yönlendirecek kişilerden tavsiye almalısınız.

Steroidler

Steroid ve Kısırlık

Kişinin kısır kalmasına sebep olacak pek çok etken vardır. Steroid bunlardan yalnızca bir tanesidir. Güçlü bir ihmal değildir. Unutulmamalıdır ki steroidler bir ilaçtır ve her ilacın  önerilen miktardan fazla alınması sağlığa zararlıdır. Steroidlerin yan etkileri arasında kısırlık vardır. Sadece yanlış ve uzun süre kullanıldığında bu olumsuz durum geçerlidir. Tabii şunu atlamamakta fayda var.

Steroidlere dar bir açıdan bakmamak gerek. Erken yaşta steroid kullanımı tavsiye edilmediği gibi sonuçları da ağır olabilir. Kısır kalma erken yaşta steroid kullanan gençlerde söz konusudur. Bu yapılan araştırmaların bir sonucu olarak karşımıza çıkar. Steroid kürü yapan henüz erişkin olmamış bireylerde sperm kalitesizliği gibi hoş olmayan sağlık sorunları kendini göstermiştir. Eğer steroid kullanma konusunda kesin ve net düşünüyorsanız bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Yaşınız henüz 18’in altındaysa steroid kullanmanız hormonal açıdan sarsıcı olabilir. Geri dönüşü olmayan bir sağlık problemi yaşamak adına steroid kullanma kurallarına ve tavsiyelerine uymalısınız. Steroid satın al yönlendirmelerini takip ederek aldığınız steroidler asıl hedefinizden sizi şaşırtmamalı ve hırsla daha fazla doz almaya merak etmemelisiniz. 

Bir yanıt yazın