Genel

Steroidler Kilo Aldırır Mı?

Cinsel sağlık ve anabolik steroidler hakkında 10 gerçek

Birçoğumuz daha etkileyici bir görünüme ulaşmak için spora başlarız. Ancak sporda hedeflere ulaşmak uzun bir süreç boyunca büyük emek harcamayı gerektirir. Bu nedenle bazı sporseverler anabolik steroid ürünleri kullanmaya yönelir. Çok uğraş gerektirmeyen steroid satın al işlemiyle bu ürünlere ulaşır ve kullanmaya başlarlar. Anabolik steroidleri kullanıcılar çeşitli amaçlar için tercih etmektedir. Bulking dönemi veya definasyon süreci için farklı anabolik steroid türleri vardır. Ancak özellikle definasyon süreci için steroidler kilo aldırır mı sorusunu merak ederiz. Çünkü kilo vermeye çalışan kullanıcılar steroidler nedeniyle emeklerinin boşa gitmesini istememektedir. Peki, steroidler kilo aldırır mı ve bu yönde ne tür etkileri olur? Yazımızda bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Steroidler ve Kilo

Steroidler vücutta anabolik süreci destekler ve kas gelişimini arttırırlar. Bunun yanında steroid yardımıyla kullanıcılar büyük güç artışı deneyimler. Ayrıca yağ yakımı ve definasyon için kullanılan steroid türleri de vardır. Ancak tüm bu özelliklerinin yanında steroidler istemediğimiz etkiler oluşturabilir. Örneğin birçok steroid vücutta su tutumu oluşturur. Bu nedenle steroid kullanımı sonucunda kısa sürede yüksek kilo artışı gözlemleyebilirsiniz.

Kaslarda ekstra su tutulması kilo almanın negatif yönlerini ortaya çıkarmayacaktır. Bunun yerine kaslarınız daha şişkin ve hacimli görünecektir. Ama hedeflediğiniz görünüm daha atletik ve yağsız bir görüntü olabilmektedir. Bu durumda steroidlerin bu özelliği aradığınız görünümden sizi uzaklaştırır. Neyse ki bu su tutumu kalıcı değildir ve steroid kullanımını bıraktığınızda geçer. 

Hedeflediğiniz Kiloya Steroidlerin Stratejik Kullanımıyla Yaklaşmaya Başlayın

Steroidler kaslarda su tutumunu arttırarak geçici bir kilo artışına sebep olabilir. Ancak kür bitiminde vücudunuz bir süre sonra bu ekstra su ve sodyumu atacaktır. Bunun yanı sıra steroidler kalıcı kilo artışına da yol açabilmektedir. Su tutumu oluşmasının yanında steroidler sonucunda iştah artışı görebilirsiniz. Bu durum da tahmin ettiğiniz gibi kilo almanıza sebep olur. Bu durum aslına kilo almakta zorlanan sporcular için gayet iyidir. Sonuçta steroidler daha etkili şekilde kas geliştirmenize ve besinleri bu süreçte kullanmanızı sağlar. Artan kalori alımı ile egzersiz sonrası daha etkili bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz. Eğer fazla yemekte zorlanıyorsanız bu yan etki bir avantaja dönüşebilir. Ama aynı yan etki definasyon sürecinde başınızın belası olabilir.

Özetle, steroidler farklı yollarla kilo almayı sağlayabilir. Bu durum bazı durumlarda avantaj olurken diğerlerinde dezavantaja dönüşür. Bu nedenle steroid kullanmaya başlamadan önce kullanacağınız ürünleri dikkatli seçmelisiniz. Ürünlerin yan etkileri ve özellikleri konusunda detaylı bilgi edinin. Hedeflerinize ve vücut yapınıza en uygun ürünleri tercih edin. Sitemizde birçok amaca yönelik anabolik steroid ürünleri bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden steroid sipariş ederek bu ürünlere kolay şekilde ulaşın. Hedefiniz ister hacim kazanmak ister yağ yakmak olsun, amacınıza uygun ürünleri bulacaksınız. Bu ürünlere güvenli alışveriş ve hızlı kargo ile ulaşarak hedeflerinize yaklaşmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın