Genel

Steroidler Bağımlılık Yapar Mı?

Anabolik steroid satın al işlemini yapmadan önce bilinmesi gereken bazı konuları paylaşmak isterim. Steroid alımlı için neler yapmalısınız? Anabolik steroidler bağımlılık yapar mı? Bir kullanım diğerini tetikler mi? İstediğiniz zaman steroidleri bırakabilir miyiz? Bu ve buna benzer soruları sizler için yanıtlayacağız.

Bağımlılık dediğimizde aklımıza pek çok madde gelebilir. En basitinden çay, sigara ya da kola da sürekli içildiği zaman bir bağımlılık yapar. Bağımlılığı göreceli bir kavram olarak da düşünebiliriz. Kimine göre herhangi bir şeye insan bağımlı olabilir. Kimine göre ise bağımlılık kötü şeylere karşı duyulan histir. Bağımlılık dediğimizde toplumda genel olarak uyuşturucu gelir. Ancak sıklıkla kullanılan her şey bir bağımlılık unsurudur. Gelelim konumuza…

Bu yazımızın altında steroidin bağımlı olup olmadığını enine boyuna tartışalım. Net bir sonuca varmak belki güç olabilir. Ancak baştan şunu söyleyebiliriz; sürekli bir takıntı halinde steroid kullanılıyorsa bağımlılık oluşturduğunu doğrular. Peki steroid sipariş vermeden önce bağımlı olmak avantaj mı dezavantaj mı?

Anabolik steroid satın al işlemi kişinin bağımlı olup olmadığını gösterebilir. Hangi sıklıkla sipariş ettiği bunun bir göstergesidir. Belli bir kullanımla az az sipariş geçiliyorsa bağımlılık olmadığı gözlemlenir. Bu daha çok bilinçli bir kullanıma tabiidir. Bağımlılığa sahip olan biri için steroid bir bağımlılık teşkil etmeyebilir. Kısacası dezavantaj ya da avantaj insanın iradesine göre değişiklik gösterir.

Steroidlerin Bağımlılık Yapması

Steroidlerin kesin bir bağımlılık yaptığını söylemek zor. Yani siz istemediğiniz sürece maddeyi bağımlılık yapmaz. Fakat uzmanlara göre kullanıma bağlı bazı bağımlılık belirtileri ortaya çıkabilir. Uzun süre anabolik steroid kullanarak bırakan kişilerde farklı tepkilerin olduğu söylenmektedir. Kullanımdan kaynaklı bağımlılık göstergesi oluşabilir. Ancak kesin bir şey söylemek zor olabilir. Sonuçta hayatımızda kullandığımız her ürün bizler için bir bağımlılık sağladığını söyleyebiliriz.

Steroid fiyatları bağımlılık konusunda sizi teşvik de edebilir. Uygun fiyatlar daha fazla alıma yol açabilir. Bizim tavsiyemiz az az dozlar şeklinde alınmasıdır. Kontrollü ve belli dönemlerde ara vererek devam edilebilir. Bu sayede bir bağımlılık ortaya çıkmaz. Bu da bir diğer alımı tetikleme ve bırakmanız kolay olur. Son olarak steroid satın al kapıda ödeme ile sipariş vereceğiniz hatırlatalım.

Bir yanıt yazın