Genel

Steroidler Bağımlılık Yapar Mı?

Steroidler

Vücut geliştirme meraklıları için steroidler iyi ki icat olmuştur. Bu 21. yüzyılın icadı sanmayın. Steroidler yıllar yıllar önce girdi insanoğlunun hayatına. Neden büyümek ve gelişmek istiyoruz? Bunu düşünelim. Daha fazla güç kişiye güven duygusu verir. Kendini güvende hisseden insanın özgüveni de fazla olur. Kimse dünyaya über güçlü bir şekilde gelmedi.

Steroid kullanmadan önce yalnızca bu ürünlerin de bir işe yaramayacağı bilinmelidir. İçi boş bir kas kütleniz olsa ne olur olmasa ne olur? İşte bu sebeple steroid sipariş verirken bile dikkatli olmalı ve mantıklı davranmalısınız. Sporcuysanız bile steroidlerin kullanımında uyulması gereken kuralları bertaraf etmemelisiniz. Bu sağlığınızın aniden tehlikeye girmesi demektir. 

Steroid fiyatları genelde belli bir aralıktadır. Steroid alırken fiyatına bakmak ve piyasa araştırması yapmakda çok önemlidir. Anabolik steroid ilaç denildiğinde durum ciddiyetini daha fazla ortaya gösterir. Hangi sahte ilaç tedavi edebilir ya da istenileni verebilir? Steroid satış yapan firmalar bu ayrıntıya çok dikkat etmelidir.  Steroidler tehlikesizdir demek yanlış olacağı için kullanım alanına göre steroidlerin değerlendirilmesi gerektiği söylenmelidir.

Steroidler

Steroidler Bağımlılık Maddesi Mi?

Tıbbi amaçla pek çok hastalığın tedavisinde doktorun özel reçetesiyle bazı steroidler kullanılmaktadır. Steroid reçete edilen hastanın kullandığı doz miktarı doktor kontrolündedir. Güç ve dayanıklılık için steroid kullanıyorsanız da bunun doz miktarlarını kendiniz ayarlamamalısınız. Bu işin içinde olan profesyonel kişiler sporcular steroid kullanmak istediğinde yaptıkları analiz sonucu steroidlere nasıl başlamaları gerektiğini öğretirler. 

Steroidleri belli bir süre kullandığınızda alışkanlıklarınız arasına girecektir. Bunu bağımlılıkla bağdaştırmak yanlıştır. Steroid sigara ya da alkol gibi kişiyi kendine bağlamaz. Bu tamamen tercih meselesidir. Steroid sipariş verir ardından kullanırsınız. Doz ayarlamaları yapılır e eğer kür yapıyorsanız belli bir süre devam edersiniz. Hiç sokaklarda steroid dilenen ya da steroidden kıvranan birini gördünüz mü? Steroid alışkanlığı şu şekilde açıklanabilir.

Belli bir vücut kat kütlesine sahip olduktan sonra kendi görüntünüze yeniden alışır ve neden daha fazlası olmasın dersiniz. Daha büyük dozlar ile steoide devam etmek istersiniz. Bu doğru bir durum değildir. Sınırları zorlayarak sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız. 

Bir yanıt yazın