Genel

Steroid ve Testosteron Aynı Şey Midir?

Steroid ve Testosteron

Anabolik steroid kullanıcısı genellikle ürünlerin içeriğini merak eder. Baskılayıcı bir madde olduğu için içeriği birçok kimse tarafından önemlidir. Bireysel sporla uğraşan pek çok kimse steroid yoluna başvurur. Özellikle de vücut geliştirme sporu yapanların büyük bir kısmı kullanmaktadır. Bu yüzden bilinçli tüketim için genel hatlarıyla steroidleri araştırır. Steroid ve testosteron konusu da bunlaradan biridir.

Testosteron ve steroidin aynı olup olmadığını herkes merak eder. Aslına baktığımızda özünde her iki kavramda birbirine benzer. Testosteron erkek vücudunda doğal olarak bulunan maddeyi temsil eder. Bu testosteron steroid olarak da bilinmektedir. Doğal yapısının olması nedeniyle belli bir oranda vücutta bulunmaktadır. Ancak bazı hastalıklarda testosteron oranı azalır ya da tamamen biter. Bu gibi olaylarda ise dışardan testosteron ihtiyacı karşılanmaktadır.

Steroid ve testosteron birbirini dışarıdan tamamlayan bir yapı şeklinde de yorumlanabilir. Steroid maddelerinin erkek cinsiyetine ve kas gelişimine etkisi tartışılamaz bir gerçektir. Verdiği etki tüm dünya tarafından kabul edilmektedir. Steroid sipariş esnasında kullandığınız ürünü bu şekilde bilmek gerekmektedir. Ürünlerin kendini kanıtlayıcı özelliği bulunmaktadır.

Steroid ve Testosteron

Anabolik steroid satın al seçeneğini düşünen bir sporcu için temel kavramları bilmesinde yarar vardır. Sadece kullanmak bilinçsiz tüketime yol açmaktadır. Bunun yerine daha kontrollü olunmalıdır. Testosteron vücutta doğal yapıda yer aldığı gibi kimyasal takviyelerle de altyapı oluşturulur. Steroid ve testosteronlar bu altyapının baş mimarıdır.

Anabolik androjenik steroidler tıbbi bir kavramı bulunduğu gibi günümüzde daha çok kas için tüketilmektedir. Bazı tedavi yöntemlerinde görsek de yasa dışı yollarla tercih edenlerin oranı bir hayli fazladır. Testosteron ve steroid kavramını beraber düşünebilmek bu yüzden mümkündür. Yani ürünün kullanılması tamamen vücut gelişimine katkı sağlamak amaçlıdır. Ayrıca testosteron oranını arttırarak vücut geliştirmede başarı yakalamaya çalışanları birçok kez gördük.

Related Posts

Bir yanıt yazın