Genel

Steroid Satın Al ve Steroid Böbreklere Zarar Verir Mi?

Steroid Satın Al ve Steroid Böbreklere Zarar Verir Mi?

Steroidler lipit içerir ve dört halkalı karbon yapıdan meydana gelir. İnsan vücudunda Asetil KoA adlı enzimin yardımları sonucunda oluşur. Vücut Geliştirme sporunda hormon amaçlı kullanılmaktadır. Steroid hormonu vücutta protein bazlı etki ortaya çıkarır. Kolesterol, hormon ve metabolit en önemli steroidlerdir. Steroid satın al işlemleri öncesinde bilinmesi gerekenler var.

Steroidlerin türlerine göre etkileri de değişir. Steroid doğru dozlarda kullanıldığında kullanıcısına dayanıklılık, güç ve hızlı kas gelişimi sağlar. Birçok kullanıcı steroid böbreklere zarar verir mi? Sorusunu araştırır. Yanlış kullanımlar neticesinde insan sağlığını tehdit edebilir, birçok organda zararlara sebep olabilir.

Böbrek yetmezliğine sebep olması bunlardan biridir. Steroidlerin beklenen yararları sağlayabilmesi için vücudumuzun güçlenmesini sağlamamız gerekir. Vücudumuzun daha sağlıklı olması ve güçlenmesi için olabildiğince doğal yollardan enerji sağlamak gerekir. Bu da sağlıklı beslenmek, iyi uyumak, çevre kirliliğinden korunmak, zararlı olduğu kanıtlanmış sigara gibi yabancı maddelerden uzak durmak, hareketli bir yaşam sürmek ile mümkündür. Steroid kullanmadan önce hangi amaca yönelik kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Yağ yakmak için mi? Hacim için mi? Performans artırmak için mi? Bu sorulara cevap bulmak için sitemizde steroid satın al kısmından bize ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Steroid sipariş adımında kendiniz için en uygun olana ürünü belirledikten sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Steroidin Zararları Nelerdir?

Steroid, protein sentezini artırarak kaslarda büyüme meydana getirir. Hem tedavide hem de sporda performans artışı sağlaması için kullanılmaktadır. Steroid hormonlar 2 tip etkiye sahiptir.

  1. Anabolik etkiler: Artmış kas kitlesi, artmış güç, performans ve protein sentezi ile ilgilidir. Hücre büyümesini uyarır. Protein sentezi, kemik yenilenmesi ve büyümesi, kırmızı kan hücrelerinin üretiminin artmasını sağlar. Kas liflerinin boyutunu artırır, kaslardaki yağ miktarını azaltır.
  2. Androjenik Etkiler: Çene, dudak üstü, göğüs kıllarının büyümesi, ses kalitesinin değişimi, libido artışı gibi erkeksi özelliklerin gelişimini sağlar.

Steroidler tedavi edici özelliğinin yanı sıra atletler ve vücut geliştiriciler tarafından performanslarını arttırmak için kullanılıyor. Araştırmalara göre genellikle 20-30 yaş arasındaki erkekler steroidi yanlış kullanıyor. Kadınlarda kullanımı ise erkeklerde olduğu kadar yaygın değil.

Steroid Satın Al

Steroid satın al adımında bu konuda aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Steroidi amacı dışında kullanmayı tercih eden kişiler, ağız yoluyla, kaslara enjekte ederek ya da dışardan krem formunu uyguluyorlar. Kullanılan dozlar genellikle medikal amaçlı kullanılanlardan yüz kat daha fazla olabiliyor. Yanlış dozda kullanılan steroid elbette istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Her ilacın yanlış kullanımı zararlı sonuçlara yol açtığı gibi steroidin de zararları oldukça ciddi boyutlara varabiliyor. Anabolik steroidin kısa dönemde beyin üzerinde yarattığı etkiler görülmüyor. Steroid beyinde yer alan ödül merkezini doğrudan aktive etmiyor. Peki, steroidin zararları nelerdir?

  • Steroidin zihinsel sağlık üzerindeki olumsuz etkileri; paranoyaklığa varan kıskançlık davranışları, manik durumlar yaşama, yargı bozukluğu, delüzyon, agresiflik steroidin etkileri psikoloji ile de sınırlı değil fiziksel zararları da bulunmaktadır.
  • Steroidin fiziksel sağlık üzerindeki olumsuz etkileri; Böbrek problemleri, böbrek yetmezliği zararlarının başında geliyor. Karaciğer hasarı ve tümörler, kalp büyümesi, yüksek tansiyon riski, kolestrol seviyesinde değişiklik, felç, kalp krizi, kanın pıhtılaşması gibi sıralanmaktadır. Ayrıca etkileri cinsiyete göre de farklılık gösterir.
  • Erkeklerde ortaya çıkabilecek olumsuz etkiler; testislerde küçülme, kellik, sperm sayısında azalma, meme büyümesi prostat kanseri riski başlıca olumsuz etkileri arasında sıralanabilmektedir.
  • Kadınlarda ortaya çıkabilecek olumsuz etkiler; Yüz ve vücut kıllarında artış yaşanması, meme ölçüsünün küçülmesi, erkek tipi kellik, adet döngüsünde bozulmalar ve sesin kalınlaşması başlıca etkiler arasındadır.

Sitemizden steroid satın al işlemine geçmeden önce steroidler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Steroid Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut için gerekli miktarı tam olarak belirlemeden sadece takviye almış olmak için besin takviyeleri tüketmek doğru bir davranış değildir. Doğal gıdalar da gereğinden fazla alındığında istenmeyen yan etkilere neden olabilmektedir. Daha sağlıklı yaşamak için aktif bir yaşam tarzına, sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak çok önemlidir. Ayrıca olumlu bir zihin halini sürdürmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Doğru miktarda kullanım ve doğru yaşam koşullarıyla olası yaşamsal riskler ortadan kaldırılmaktadır. Sayfamızdan steroid sipariş adımına geçmeden önce kendiniz için en uygun ürünü detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın