Genel

Steroid Satın Al: Steroidlerin Vücut Yapmadaki Etkisi Nelerdir?

Steroid satın al: İnsan vücudunda doğal yöntemlerle üretilen hormonların, laboratuvar ortamında kimyasal bileşenler aracılığıyla oluşturulmuş şekline steroid adı verilir. Steroidler, tedavi etmek ve iltihabı yok etmek amacıyla üretilmiştir.

Esas görevi tıbbi konulara destek olmak için üretilen steroidler, son dönemlerde spor yapan kişiler tarafından sıkça kullanılmaya başlanmıştır. İnsan vücudundaki kasların gelişmesinde oldukça etkili olan bu steroidlerin, vücutta meydana getirdiği etkileri sizler için araştırdık. Bu yazımızın amacı steroidler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve onları yakından tanımaktır.

Spor yapan bir kişi, ağırlık çalıştığı zaman kaslarında yırtılma olabilir. Bu kasların kendilerini yenilemeleri için en az 48 saate ihtiyaç vardır. Ancak anabolik steroid kullanan kişilerde kasların onarılma süreci hız kazanır.

Normal şartlarda 48 saat sonra yenilenen kaslar steroidler sayesinde yalnızca 24 saatte kendini yeniler. Dolayısıyla insanlar bu ürünler sayesinde daha yoğun, daha sık ve daha uzun süre antrenman yapabilir. Ayrıca ağır tempoya rağmen yıpranan kaslar kısa sürede onarılabilir. Bir sporcunun doğal yöntemlerle yapabileceğinden daha fazla kas yapma imkânı elde edilir.

Steroid kullanan pek çok insan riskin az olduğunu ve bunun üstesinden kolaylıkla gelinebileceğini belirtir. Fakat etkisi son derece güçlü olan bu steroidler, karaciğere, kaslara kısaca vücudun her yerine dağılarak insan bedeninde değişikliğe neden oluyor. 

Steroid Satın Al: Steroidler Kas Oluşumuna Destek Olur

Steroidler birkaç farklı türe ayrılır. Bunlardan en çok bilineni kortiko steroidler ve anabolik steroidlerdir. Her ikisi de insan vücudunda doğal yöntemlerle üretilen hormonların sentetik halidir. Ancak ikisinin de farklı görevleri bulunur.

Spor yapan kişiler vücut geliştirmek ve kas yapmak için anabolik steroid kullanırken vücuttaki iltihabı azaltmak için doktorlar tarafından kortiko steroidler kullanılır.

Solunum yoluyla tüketilen astım tüplerinden kireçlenme ilaçlarına kadar neredeyse tüm ilaçların özünde kortika steroidler bulunur. Bunlar anabolik steroidler gibi kas gelişimine yardımcı olmaz fakat son yıllarda anabolik steroidler modern tıp içerisinde kendine yer bulmuştur.

Anabolik steroidlerin nerede kullanıldığına baktığımızda, ergenliği gecikmiş, gelişim bozukluğu ve kas kaybı olan kişiler üzerinde kullanıldığı görülmektedir. Steroidlerin insan vücudundaki etkisi oldukça fazladır. Bolca alkol tüketen, sigara içen, dengesiz beslenen, spor salonundaki antrenmanların yarısını kaçıran bunların yanında steroid kullanan bir kişi, steroid kullanmayan en yetenekli sporcuları bile geride bırakabilir. Ama bu kaslara sahip olmak için yüksek dozda steroid kullanılması gerekmektedir.

Doktorların büyük bir kısmı anabolik steroid reçetesi yazarken fizyolojik doz adını verdikleri oranda tüketilmesi gerektiğini belirtir. Antreman sırasında dayanıklılığı arttırmak ve kas onarım süresini minimum seviyeye indirmek için anabolik steroid kullanılmaktadır. Çok daha fazla kuvvet ve güç gerektiren depar koşularında kullanılan steroid miktarı iki katına çıkabiliyor.

Steroid Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Steroidler birey üzerinde güçlü etkiler bırakır. Kullanmaya başladıktan sonra birkaç hafta içerisinde bu etkiler ortaya çıkar. Steroidlerin insan vücuduna faydaları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Güçlenmek için çaba harcıyorsanız kaslarınız bu doğrultuda gelişerek güç kazanır.
  • Hem spor sırasında hem de spordan sonra bireyin kendini enerjik hissetmesini sağlar
  • Vücuttaki tüm kasların yapısı ve boyutlarında hızlı bir artış ortaya çıkar
  • Çalışmalarınızı dayanıklılık konusunda yapıyorsanız kaslarınız bu doğrultuda gelişme gösterir.
  • Kaslarınızın boyutları vücut yapınıza göre şekil kazanır
  • Antrenmandan sonra kaslarınız kısa süre içerisinde kendini toplar ve tekrar spor yapacak hale gelir
  • Antrenman sırasında hangi kaslarınızın gelişmesini istiyorsanız steroidler buna destek olur ve kısa sürede sonuç almanızı sağlar. 
  • Kaslar yaralanma ve egzersizden sonra daha çabuk iyileşme gösterir
  • Steroid kullanan kişiler kullanmayan kişilere göre daha fazla spor yaparak istediği vücut şekline kısa sürede ulaşmış olur

Steroidler, aktif anlamda sporla uğraşan ve genellikle profesyonel kişilerin tüketmesi gereken besin takviyesi olarak bilinir. Bu kategoride yer alan kişiler gün içerisinde normal bireylere nazaran çok daha fazla enerji harcadığı için alması gereken protein miktarı da bu oranda artış göstermektedir.

Doğal yollarla alınan protein oranı sporcular için yeterli olmayabilir, bundan dolayı özellikle profesyonel olarak sporla uğraşan kişiler her zaman için takviye besinlere ihtiyaç duymaktadır. 

İnsanların spor yapma ve vücut geliştirme ihtiyacının artmasıyla birlikte steroid içerikli ürünlerin üretimi de ciddi oranda artmıştır. Bu ürünleri alırken güvenilir olan yerlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde vücudun işlevini bozan zararlı ilaçlarla karşı karşıya kalınabilir.

Kadınların Steroid Kullanımı Arttı

Kadınların vücut geliştirme sporuna olan ilgisi her geçen gün artmaktadır. Kadınlar da tıpkı erkekler gibi steroid kullanarak istediği vücuda kolayca sahip olabilir. Fakat günümüzde steroid kullanımı genel olarak bilinçsiz bir şekilde devam etmektedir.

Spor yapan kadın veya erkekler vücut geliştirmek. Kas kütlesi oluşturmak için steroid tüketimini doktor tavsiyesi dışında kullanmaktadır. Steroid tüketimi her ne kadar yarar sağlasa da aşırı ve bilinçsiz tüketilen steroidler birtakım olumsuzluklara yol açabilir.

Steroidlerin zararları ise şu şekilde sıralanabilir; sinirlilik hali, ciltlerde yağlanma görülmesi, aşırı sivilcelenme, intihar eğilimlerinin artması, kan hücrelerinde yağlanma, steroidlerin neden olduğu olumsuzluklar arasında yer almaktadır.

Yapılan araştırmalar neticesinde kullanılan steroidler insan vücudunda bağımlılığa sebep olur. Yani kullanan kişiyi psikolojik ve fiziksel açıdan bu maddeye bağımlı hale getirir. Steroidler ancak doktor kontrolünde ve tıbbi amaçlar doğrultusunda kullanıldığı zaman verimli olabilir.

Sadece kas kütlesini geliştirmek ve vücut kaslarını şişirmek için steroid kullanıldığı takdirde insan vücudunda geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Yani steroidlerin yararı olduğu kadar zararı da vardır.

Steroid satın al: Steroidlerin Vücut Yapmadaki Etkisi Kanıtlandı

Spor salonlarının yaygınlaşması ve insanların spora karşı ilgisinin artmasıyla birlikte steroid tüketiminin arttığı görülmektedir. Profesyonel anlamda spor yapan kişiler rakiplerini egale etmek. Güçlü bir vücuda sahip olmak için neredeyse her gün spor yapmaktadır. Steroid içerikli ürün kullanan kişiler 2-3 hafta içerisinde kas kütlelerinin şiştiğini, antrenman sürelerinin uzadığını ve dayanıklılığının arttığını kolaylıkla görebilir.

Fakat bu sporu yapan kişiler steroid içerikli ürünler kullanmadığı zaman kaslarının aşırı yorulduğunu ve kısa sürede yıprandığını fark edebilir. Doğal yollarla tüketilen proteinler insan vücudunda her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Bu nedenle günümüzdeki sporcuların büyük bir çoğunluğu protein açığını steroid içeren ürünlerle karşılamaktadır. İnternetin gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu steroidlere erişmek son derece kolay bir hale gelmiştir.

Bireyler, steroidlerle ilgili yapılan yorumlara internetten kolayca ulaşabilir, istediği ürünü birkaç dakika içerisinde sipariş verebilmektedir. Bu durum steroidlere olan ilginin de artmasına sebep olmuştur. Ama internet üzerinden satılan bu ürünlerin hemen hemen birçoğu güvenli değildir.

Steroid satın al: Sırf para kazanmak için güvensiz ortamda üretilen bu steroidler insan sağlığı açısından büyük tehlike arz etmektedir. Dolayısıyla gerek online olarak gerekse de mağazadan alınan ürünleri satın almadan önce mutlaka kontrol etmeli, sahte ürünlerden uzak durmalıyız. Bu tarz ürünleri kullanmadan önce mümkünse uzman bir hekime danışmalı, doktor kontrolünde kullanmalıyız.

Steroidler her ne kadar tehlikesiz gibi görünse de bilinçsiz ve aşırı tüketildiği zaman ölümcül sonuçlara neden olabiliyor. 

Related Posts

Bir yanıt yazın