Genel

Steroid Satın Al: Steroidler Performans Arttırmaya Nasıl Yardımcı Olur?

Steroidler, vücuttaki performans artışını sağlayan ürünler arasında yer alır. Steroid satın al işlemi sonrasında performansınızın kısa süre içerisinde arttığını hissedebilirsiniz. Peki steroid kullanan kişinin performansı ne seviyede artar? Steroidle ilgili merak edilen soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Steroid sipariş etmek isteyen kişilerin mutlaka bir kişiden destek alması gerekir. Çünkü steroidler her ne kadar insan vücudu için yararlı olsa da bilinçsiz ve aşırı kullanılması halinde beklenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sorunların başında; kalp ve karaciğer rahatsızlıkları geliyor. Dolayısıyla piyasada performans arttırıcı olarak satılan steroidlerin yararı kadar zararı da vardır.

Steroid Satın Al: Kas ve Görünüm

Hacimli kaslara ve estetik bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin yüksek antrenman performansı göstermesi gerekir. Düzensiz ve düşük performans sergileyenlerin hedeflerine ulaşması oldukça zordur. Yani spor süreci boyunca çok dikkatli davranılmalıdır. Performans arttırıcı takviye ürünler de bu açıdan önemlidir.

Profesyonel anlamda sporla uğraşan kişiler, antrenman esnasında yüksek performans sergileyebilmek için dinlenme ve beslenme gibi alışkanlıklarına dikkat ederler. Her besin grubundan yeterli oranda aldıkları bir beslenme programı uygularlar. Bununla birlikte zararlı alışkanlıklar ve stresten uzak durarak fiziksel performansı arttırmak mümkün. Bunlara ilaveten, bazı profesyonel ve amatör sporcular bireysel performanslarını arttırmak için ekstra ürünlere duyarlar.

Steroidler, kaslara enjekte, krem şeklinde ya da ağız yoluyla kullanılabilir. Steroid kullanımı elbette ki beklenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Her ilacın bilinçsiz kullanımı olumsuz sonuçlara neden olsa da steroidlerin etkisi daha yıkıcı olabiliyor. Anabolik steroidin beyin üzerindeki etkisi ise hemen görülmez. Çünkü bu ürünler beyine doğrudan etki etmez. Steroidler öncelikle kalp, karaciğer ve böbrek gibi organları doğrudan etkiler.

Steroid Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Steroidlerin gözle görülür etkileri vardır birkaç hafta içerisinde etki göstermeye başlayan steroidlerin faydaları şunlardır;

 • Güçlenmek için çalışıyorsanız kaslarınız bu doğrultuda gelişme gösterecektir.
 • Kas kütlelerinin boyutların önemli oranda artış görülür.
 • Eğer ki dayanıklılık konusunda gelişme gelişme göstermek istiyorsanız kaslarınız buna uygun olarak gelişecektir.
 • Kaslarınızın boyutunu arttırmak istiyorsanız sıkın bir antrenman programı ile bunu başarabilirsiniz.
 • Hangi açısından gelişme göstermek istiyorsanız steroidler buna uyum sağlar ve sizin hedefe kısa sürede ulaşmanıza destek olur.
 • Steroid sipariş ettikten sonra kaslarınızın kısa süre içerisinde gelişme gösterdiğini farkedebilirsiniz.

Steroid Satın Al: Steroidin Zararları Nelerdir?

Yapılan araştırmalar neticesinde steroidlerin bağımlılık yaptığı kanıtlanmıştır. Bu ürünleri kullanan kişiler psikolojik ve fiziksel anlamda bu steroidlere bağımlı hale gelir. Her ne kadar steroid kullanımı faydalı olsa da bu ürünler beklenmedik sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Anabolik steroidlerin vücuda verdiği zararlar ise şu şekilde;

 • Kadın ver erkekler saç dökülmesi
 • Steroid kullanan kişilerin intihara ve depresyona meyilli olduğu
 • Özellikle yüz kısmı başta olmak üzere vücudun bazı noktalarında aşırı sivilcelenme
 • Steroid kullanımı bireyin boyunun uzamasını olumsuz etkiler
 • Kanda yağlanma ve kolestrol olasılığı artar
 • Kadınları özellikle yüz bölgesinde kıllanma ve adet düzensizlikleri
 • Enjeksiyonların steri olmaması durumunda buna bağlı enfeksiyon riskinin oluşması
 • Erkeklerde iktidarsızlık ve testislerin küçülmesi ihtimali
 • Yüksek tansiyon ve sinirlilik hissiyatı
 • Kas kütlesini arttırmak için kullanılan steroidler böbrek, kalp-damar ve karaciğer hastalığına neden olur.
 • Steroid kullanmayı bıraktıktan sonra cinsel isteksizlik başlar

Steroid Satın Al: Steroid Kullanımı Artış Gösteriyor

Anabolik steroid kullanımı günümüzde yüzde 70 oranında artmış ve artmaya da devam eden sentetik ilaçlar arasında yer alır. Steroidler yalnızca fitness ve vücut geliştirme sporlarında değil, tenis, bisiklet, yüzme gibi birçok spor dalında kullanılmaktadır.

Steroid satın alıp kullanmaya başladıktan sonra olağanüstü hız artışı ve güç sağlasa da ilerleyen dönemlerde son derece zararlıdır. Anabolik steroid içerikli ürünler hakkında çok sayıda video ve makale paylaşılmıştır. Steroid kullanımı pek çok ülkede yasak olduğu için bu ürünler merdiven altı diye tabir edilen ortamlarda üretilmektedir. Dolayısıyla steroid fiyatları da her seviyeden insanın alabileceği düzeydedir. 

Profesyonel olarak faaliyet gösteren sporcular, rakiplerine karşı üstünlük kurmak için çeşitli yollara başvurur. Düzenli beslenme ve egzersizler sayesinde önemli ölçüde mesafe kat edilirken, bazı sporcular işi ileri boyuta götürerek performans arttırıcı ilaçlara başvurmaktadır.

Steroidler, amatör ve profesyonel sporcular tarafından tercih edilen en önemli performans arttırıcı ürünlerdir. Steroidlerin kas kütlesini arttırdığı bir gerçektir. Steroid kullanan kişilerin enerjisi yüksek olur ve antrenman süreleri uzun olur. Yani steroid kullanmayan bir kişi günde 1 saat antrenman yapıyorsa kullanan kişi 3 saat egzersiz yapabiliyor. 

Müsabakalarda sporcunun steroid kullanıp kullanmadığını tespit etmek için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Steroid kullanan ve ağır egzersiz yapan kişilerin antrenmandan sonra kas kütlelerinin hızlı bir şekilde iyileşme gösterdiği görülmektedir. Birçok ülke müsabakalarda steroid kullanımını yasaklasa da bazı sporcular yakalanma riskini bir kenara bırakarak bu ürünleri kullanmaya devam eder.

Söz konusu halter, ağırlık kaldırma ve vücut geliştirme gibi güç odaklı sporlar olduğunda, steroidler kas kütlesini arttırmak için kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bu tarz sporlarda kas kütlesi ve büyüklüğü kişinin sportif başarılarıyla doğru orantılıdır. Ayrıca amatör düzeyde spor yapan kişilerin de steroid kullanarak kısa sürede başarı elde etme isteği bulunur. Bu kişiler steroid kullanmaya ise genelde arkadaş çevresinin tavisyesi üzerine başlar.

Steroidin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Normal bir kişi, ağır egzersiz yaptığında kasları yırtılır ve kasların kendini onarabilmesi için en az 48 saate ihtiyaç vardır. Fakat anabolik steroid kullanımı bu süreyi düşürür ve kişinin en kısa sürede iyileşmesini sağlar. Normal şartlarda 48 saate ihtiyaç varken sadece 24 saat içinde kaslar kendini onarır. Böylece sreroidler sayesinde daha yoğun ve daha uzun süre antrenman yapabilirsiniz.

Steroid kullanan kişilerin bir kısmı, riskin az olduğunu ve kolayca üstesinden gelinebileceğine inanmaktadır. Sorun tam da bu noktada başlıyor. Derin etki bırakan bu hormonlar, kasları, karaciğeri, beyni ve kısaca tüm vücudu etkisi altına alarak sizi zor durumda bırakabiliyor.

Steroid Satın Al: Anaboliklerin Etkisi

Steroidlerin etkisi çok güçlüdür. Sigara içen, dengesiz beslenen, antrenmanların yarısını kaçıran ve bununla birlikte steroid kullanan bir kişi, steroid kullanmayan ve egzersizlerini düzenli yapan bir kişiyi geride bırakabilir. Ancak kas kütlesininin gelişebilmesi için yüksek dozda steroid kullanımı gerekir. Steroidin olumlu etkilerinden faydalanmak isteyen kişilerin kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine bu ürünleri kullanması gerekir. Çünkü bilinçsiz steroid kullanımı kişiyi ölüme götürebilmektedir.

Siz de steroid kullanmaya karar vermeden önce mutlaka bir uzmana başvurarak günlük ne kadar steroid tüketmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Steroid satın al yöntemi sayesinde dilediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Yüzlerce steroid firması, internet üzerinden online satış yapmaktadır. Burada önemli olan hangi ürünün ne kadar güvenli olduğu konusunda bilgi sahibi olunması gerekir.

Steroid fiyatları ise üründen ürüne göre farklılık gösterir. Herkes tarafından tercih edilen ve kullanıcılardan olumlu dönüş alan ürünlerin fiyatları daha yüksektir. Sizde steroid kullanmaya karar verdikten sonra zaman kaybetmeden steroid sipariş etmek için harekete geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın