Genel

Steroid satın al: Sporun ilk günü nasıl geçmeli?

Spora henüz yeni başlayanlar için süreç biraz daha farklı gelişir. Belli bir adaptasyon süreci olur. Bu spora ara veren bireylerde de gerçekleşir. 3 ay ve daha fazlası olarak düşünürsek alışma süreci kabul edilebilir. Ancak belli altyapısı olan için bu süreç daha çabuk çözülür. İlk defa spor ile tanışanlar ciddi bir süreç bekler. Bu süreç için steroid satın al işleminden önce bilinmesi gerekenleri listeler.

Anabolik steroid satın al ve sipariş gibi işlemler spor ile ilişkilendirilir. Ancak henüz spora yeni başlayan biri hemen ek takviye düşünmemelidir. Belli bir kondisyon sağlaması gerekmektedir. Diğer yandan spor geçmişi olan uzman tavsiyesine göre kullanımı düşünebilir.

İyi bir karar vererek spor salonuna girmek veya spora geri dönmek her zaman kolay değildir. Ne yapacağınızı, nasıl yapacağınızı ve bunu yaparken nasıl o adam olmayacağınızı bulmak var. Ve bilirsiniz, bunu güvenli bir şekilde yapmazsanız, gerçek bir yaralanma potansiyeli de vardır. En iyi eğitmenlerden gelen bu ipuçları, sizi bu dört beton duvarın içinde yer alan kuvvet antrenmanı, kardiyo güçlendirici zorluklar için zihinsel ve fiziksel olarak hazır hale getirecek.

Spor salonuna ilk gelişiniz ve egzersiz yapıyorsanız, sadece bench press ve squat yapmaya başlayamazsınız. İnsanlardan uzak bir yer bulun ve sadece kan pompalamak için bir veya iki şınav, şınav, vücut ağırlığı squat, tahta, omuz çemberi ve yürüme hamlesi yapın. Bunu yaparken, spor salonu zeminini gözlemleyin, hangi makinelerin ve serbest ağırlıkların nerede olduğunu iyi hissedin. Bu zamanı, kendinizi rahat hissetmek ve mekana alışmak için kullanın; ilerledikçe, antrenmanlarınızla bir akışa gireceksiniz.

Steroid satın al: Spor salonunda ilk gün

İlk kez başladığınızda, herhangi bir antrenmanla vurduğunuzda vücudunuz bir şok yaşayacaktır. Kas ağrısı aslında oldukça iyi hissettirebilir, ancak bir kamyon çarpmış gibi dolaşmak, muhtemelen biraz aşırıya kaçtığınız anlamına gelir. Haftada üç antrenman günü (açma-kapama-açma-kapama vb.) ile başlamanızı ve maksimum yeteneğinizin yaklaşık %60’ında vücudun her kas grubu için 2-3 set egzersiz yapmanızı öneririz. 

Steroid satın al işlemi yapmadan önce egzersiz ve antrenman sürekliliği sağlamak gerekir. Daha sonrasında size uygun olan steroid ürünlerini satın alabilirsiniz. Hatta steroid hazır setleri tercih etmek mantıklı olabilir.

Örneğin: Bacaklar, squat. Göğüs, dambıl bench press. Omuzlar, dambıl yanal yükseltir. Biceps, dambıl curl. Triceps, kablo itmeleri. Karın/çekirdek, tahtalar. Ayrıca, kas dengesini geliştirmeye yardımcı olacağından, ilk başladığınızda dambıl ve barbell ile başlamanızı öneririz. Barbell ile vücut baskın tarafı tercih etme eğilimindedir.

Steroid satın al: Spor salonuna ne getireceğinizi bilin

Bir spor salonunda egzersiz yapmanın harika bir yanı, gerçekten yanınızda fazla bir şey getirmenize gerek olmamasıdır. Bu benim standart spor çantam.

Muhtemelen bu şeylerin çoğuna ihtiyacınız bile yoktur. Topları kendi kendine miyofasyal serbest bırakma, germe ve hedefli glute çalışması için bantları etrafta tutuyorum. Muhtemelen sadece spor kıyafetlerine ihtiyacınız var (birazdan daha fazlası).

Spor salonuna karşı bir alışkanlıkla beraber daha fazla kas ve hacim isteyenlerin tercihi steroid satın al seçeneği olmaktadır. Bununla beraber müsabakalara katılan ve bu alanda yarışmalarda boy gösterenler için steroidler iyi tercih olmaktadır.

Spor salonunuza bağlı olarak getirmeye değer başka şeyler olabilir. Soyunma odası için bir kilit, duşlar için bir havlu ve şampuan/saç kremi/vücut yıkama suyu getirmek isteyebilirsiniz. Birçok spor salonu (benimki dahil) bunları sağlar, bu yüzden kaydolurken neye ihtiyacınız olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Spor Salonundan Sonra Kas Ağrısı Nasıl Azaltılır?

İlk günlerinizin her zaman en zoru olması spor salonunun acımasız bir hilesidir.

İlk antrenmanınızdan sonra muhtemelen ağrınız olacak. Vücudunuz egzersiz yapmaya veya uyguladığınız belirli hareketlere alışkın değil. Uyum sağlayana kadar, hissedeceksiniz. İlk kez spor salonu ağrıları tamamen normaldir.

Ağrının ve spor salonuna bağlı vücut ağrısının nedenleri karmaşıktır, ancak şuna indirgenirler: Yeni egzersizler yaparsanız ağrınız olur. 

Egzersiz yaparken daha fazla deneyim kazandıkça ve hareketler daha tanıdık hale geldikçe, daha az ağrınız olacak ve daha az sıklıkta ağrınız olacak. Bu aynı zamanda insanları egzersiz yapmaya teşvik etmeyi sevmemin bir nedenidir. Yukarıda ortaya koyduğum egzersiz, ilk gününüz için harika çünkü size temelleri makul bir yoğunlukta öğretiyor.

Ama diyelim ki acıktınız. Hala çalışabilir misin? Ağrıyı nasıl azaltabilirsiniz?

Kısa versiyon: evet, ağrılıyken de egzersiz yapabilirsiniz. Dinlenerek, yemek yiyerek ve uyuyarak ağrıyı azaltırsınız.

Daha uzun versiyon, evet, ağrılıyken hala egzersiz yapabilirsiniz. Ağrıyan kaslarınızın hareket aralığının oldukça sınırlı olduğunu fark edebilirsiniz. Örneğin, hamstringleriniz ağrıdığında ayak parmaklarınıza dokunmak zorlaşır. Bu, bazı egzersizleri daha zor hale getirebilir.

Spor salonunda çok ağrınız varsa, antrenmanınızı normalden biraz daha kolaylaştırın. Biraz kardiyo yapın, gerdirin ve gerekirse ağırlıkları azaltın. Ağrınız geçtiğinde, tam antrenmanlara geri dönebilirsiniz. Ağrı ne kadar sürer? Bir hafta içinde kendi kendine geçmelidir.

Ağrıyı azaltmak için bazı özel yollar arıyorsanız, yardımcı olabilecek bazı şeyler var.

Aşırıya kaçmayın

İlk etapta spor salonunda olmanız gerçeği, muhtemelen taahhüt için zaman ayırmak için hayatınızdaki birkaç şeyi değiştirmek zorunda kaldığınız anlamına gelir.

Artık daha güçlü kemiklere, daha büyük kaslara ve artan güce giden yoldasınız. Bununla birlikte, ağırlık kaldırma, yanlış veya çok sık yapılırsa yaralanmalara neden olabilir. Yaralanmayı önlemek için uygun form ve doğru hacim esastır.

Ağırlık kaldırmaya yeni başlayan biri olarak, siz (ve kaslarınız) neyin geleceği konusunda çok az fikriniz var. Spor salonu deneyiminizin sürdürülebilir olmasını istiyorsanız, ilk gününüzde yalnızca üç veya dört egzersiz yapın.

Bu şekilde aşırı derecede ağrınız olmaz ve başka bir antrenman için daha etkili bir şekilde toparlanabilirsiniz. Mükemmel formda daha ağır ağırlıkları kaldırmak için yavaşça yukarı çıkın; aceleye gerek yok.

Bileşik bir kaldırma ile başlayın

En büyük kas geliştirme asansörlerinden dördü halter squat, deadlift, tepegöz ve bench press’tir. İyi bir temel kural (ama kesin bir kural değil), önce bu asansörlerden birini yapmak, ardından maksimum güç, boyut ve güç oluşturmak için yardım egzersizlerini takip etmektir.

Örneğin, birkaç set için önce bench press. Sonra başka bir göğüs egzersizi yapın. Bu sefer tek eklemli bir hareket.

Bench press veya squat gibi bir “itme” egzersizi ve ardından leg curl veya lat pulldown gibi bir “çekme” egzersizi yapmak, sırtınızı ve göğsünüzü eşit şekilde geliştirmenin kesin yoludur. İlk gününüz olduğundan, arkada kas bırakmamak için itme/çekme egzersiz sırasını kullanın.

Daha sonra steroid satın al veya protein tüket

Ağırlık kaldırmayı bitirdikten sonra yapabileceğiniz en önemli şey, kaslarınızı uygun besinlerle yenilemektir. Yüksek proteinli bir yemek yemek veya kaliteli bir protein tozu ile takviye etmek en iyi hareket tarzınızdır. Ayrıca daha güçlü ve kas yapısı içinde steroid satın al işlemi uygulanmaktadır. Bunu da daha ileri bir dönem için düşünmek mümkündür.

Spor salonunda yapılmaması gereken hatalar:

  • Eğitmenleri görevden almak
  • Taklitçi olmak
  • Her şeyi bilen biri olmak
  • Amaçsız olmak
  • Aşırıya kaçmak
  • Tembel olmak
  • Çok fazla gürültü yapmak
  • Kibrinizin reklamını yapmak

Related Posts

Bir yanıt yazın