Genel

Steroid satın al: Spor ve kilo

Günümüzde spor pek çok açıdan farklı şekillerde yapılıyor. Kimi daha iyi bir vücut isterken kimi de kilo almak ya da vermek istiyor. Ancak bunlar kolay kolay olmuyor. Azim, çalışma ve istek her zaman olmalıdır. Ayrıca bazı özel durumlarda da steroid satın al gibi takviyeler yapılabilmektedir.

Güçlenmek güzel bir şey. Daha fazla tanım görmenize ve daha fazla metabolizma hızlandıran kas oluşturmanıza yardımcı olan şey budur. Ancak Current Biology’deki yeni araştırmaya göre, her egzersiz sırasında daha az kalori yakmanıza da neden oluyor. Araştırmalar bu konuda önemlidir. Steroid satın al seçeneği kadar takip edilmelidir.

Araştırma için 300 erkek ve kadını, özellikle de fiziksel aktivite düzeylerini ve her gün yaktıkları kalori miktarını incelediler. Orta derecede aktif insanlar, en hareketsiz katılımcılardan günde yaklaşık 200 kalori daha fazla yakarken, fiziksel olarak en aktif insanların, sadece orta derecede aktif olanlardan daha fazla kalori yakmadıklarını buldular.

Daha fazla kalori yakma umuduyla koşu bandında kilometrelerce ve bisiklet dersinde saatlerce çalışıyorsanız, bu gerçekten kötü bir haber.

Steroid satın al: Kilo için derleme

Kilo kaybı veya daha da önemlisi yağ kaybı adına egzersiz yapmaktan vazgeçmek için bir neden değil. Sonuçta kas değil yağ kaybetmek istiyorsunuz. Sizce doğru mu? 439 kadın üzerinde yapılan bir obezite araştırması, sağlıklı beslenen ve egzersiz yapanların, tek başına diyet yapanlara göre çok daha fazla vücut yağı kaybettiğini buldu. Steroid satın al ve sipariş ile yağ yakımı da mümkün olduğunu unutmayın.

Çok fazla ağırlık taşımak rahatsız edicidir ve sağlığınıza da zarar verebilir. Egzersizi sağlıklı bir diyetle birleştirmek. Yalnızca kalori kısıtlamasına bağlı kalmaktansa kilo vermenin daha etkili bir yoludur. Egzersiz, belirli hastalıkların etkilerini önleyebilir veya hatta tersine çevirebilir. Egzersiz, kalp krizini önleyebilecek kan basıncını ve kolesterolü düşürür.

Ek olarak, egzersiz yaparsanız kolon ve meme kanseri gibi belirli kanser türlerine yakalanma riskinizi azaltırsınız. Egzersizin ayrıca güven ve esenlik duygusuna katkıda bulunduğu ve böylece muhtemelen kaygı ve depresyon oranlarını düşürdüğü bilinmektedir.

Egzersiz kilo vermek ve kilo kaybını sürdürmek için yararlıdır. Egzersiz, metabolizmayı veya günde kaç kalori yaktığınızı artırabilir. Ayrıca yağsız vücut kitlenizi korumanıza ve artırmanıza yardımcı olabilir. Bu da her gün yaktığınız kalori miktarını artırmanıza yardımcı olur.

Steroid satın al: Kilo vermek için ne kadar egzersiz gereklidir?

Egzersizin sağlığa faydalarından yararlanmak için, haftada en az üç kez, seans başına en az 20 dakika olmak üzere bir tür aerobik egzersiz yapmanız önerilir. Ancak, gerçekten kilo vermek istiyorsanız, 20 dakikadan daha uzun süre daha iyidir. 

Günlük olarak sadece 15 dakikalık orta dereceli egzersizi (bir mil yürümek gibi) dahil etmek, 100’e kadar ekstra kalori yakar (daha sonra diyetinizde fazla kalori tüketmediğinizi varsayarsak). Haftada 700 kalori yakmak 10 libreye eşit olabilir. Bir yıl boyunca kilo kaybı.

Steroid satın al: Hedef Kalp Atış Hızınızı Hesaplama

Egzersizin tüm sağlık yararlarından yararlanmak için, bazı yüksek yoğunluklu egzersizleri karıştırmanız gerekir. Ne kadar sıkı çalıştığınız hakkında bir fikir edinmek için kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. Hedef kalp atış hızınızı belirlemenin temel formülü, yaşınızı 220’den çıkarmak. Ardından bu sayının yüzde 60 ila 80’ini hesaplamaktır.

Her antrenman için en iyi yoğunluğunuzu belirlemenize yardımcı olması için bir antrenör veya sağlık ekibinizle konuşun. Yaralanma, diyabet veya kalp rahatsızlığı gibi özel sağlık sorunları olabilir. Herhangi bir fitness programına başlamadan önce bir doktora danışmalıdır.

Farklı Egzersiz Türlerinden Bazı Örnekler Nelerdir?

Kilo kaybı için seçtiğiniz egzersiz türü, yapıyor olmanız veya yapmamanız kadar önemli değildir. Bu nedenle uzmanlar, düzenli bir rutine bağlı kalabilmeniz için sevdiğiniz egzersizleri seçmenizi önerir. Steroid satın al ile beraber egzersiz türlerine göz atalım.

Aerobik

Hangi egzersiz programını uygularsanız uygulayın, bir tür aerobik veya kardiyovasküler egzersiz içermelidir. Aerobik egzersizler, kalp atış hızınızı artırır ve kan pompalamanızı sağlar. Aerobik egzersizler arasında yürüyüş, koşu, bisiklete binme, yüzme ve dans sayılabilmektedir. Ayrıca koşu bandı, eliptik bisiklet veya merdiven basamağı gibi bir fitness aletinde de egzersiz yapabilirsiniz.

Ağırlık çalışması

Ağırlıklarla çalışmanın büyük bir avantajı, yağ yakmanın yanı sıra kas inşa etmenizdir. Kas, sırayla, kalori yakar. Sağlıklı bir geri bildirim döngüsü hakkında konuşun! Uzmanlar, tüm büyük kas gruplarını haftada üç kez çalıştırmayı öneriyorlar. Bu içerir:

 • Karın kasları
 • Pazı
 • Buzağılar
 • Göğüs
 • Ön kollar
 • Hamstringler
 • Dörtlü
 • Omuzlar
 • Tuzaklar
 • Triseps

Yoga

Yoga, diğer egzersiz türleri kadar yoğun değildir. Ancak Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi’ndeki araştırmacılar tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, başka şekillerde kilo vermenize yardımcı olabilmektedir. Çalışma, yoga yapan kişilerin ne yedikleri konusunda daha dikkatli olduklarını ve bu nedenle obeziteye sahip olma olasılıklarının daha düşük olduğunu buldu.

Steroid satın al: Egzersizi yaşam tarzınıza dahil edin

Bir gün boyunca yaptığınız toplam egzersiz miktarı, tek bir seansta yapıp yapmadığınızdan daha önemlidir. Bu nedenle günlük rutininizdeki küçük değişiklikler belinizde büyük bir fark yaratabilmektedir.

Dikkate alınması gereken sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları şunları içerir:

 • İşe giderken veya ayak işlerini yaparken bisiklete binmek veya yürümek
 • Asansör yerine merdivenleri kullanmak
 • Varış noktalarından uzağa park etmek ve kalan mesafeyi yürümek

Steroid satın al: Ne kadar fiziksel aktiviteye ihtiyacım var?

Kilo yönetimi söz konusu olduğunda, insanlar ne kadar fiziksel aktiviteye ihtiyaç duydukları konusunda büyük farklılıklar gösterir. İzlenecek bazı yönergeler şunlardır:

Kilonuzu korumak için: Her hafta 150 dakika orta yoğunlukta aerobik aktivite, 75 dakika şiddetli yoğunlukta aerobik aktivite veya ikisinin eşdeğer bir karışımına kadar çalışın. 

Güçlü bilimsel kanıtlar, fiziksel aktivitenin zaman içinde kilonuzu korumanıza yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, bunu yapmak için gereken fiziksel aktivitenin tam miktarı, kişiden kişiye büyük ölçüde değiştiği için net değildir. Kilonuzu korumak için haftada 150 dakikalık orta yoğunlukta aktiviteye eşdeğerden fazlasını yapmanız gerekebilmektedir.

Kilo vermek ve onu uzak tutmak için: Diyetinizi ayarlamadığınız ve yediğiniz ve içtiğiniz kalori miktarını azaltmadığınız sürece yüksek miktarda fiziksel aktiviteye ihtiyacınız olacaktır. Sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve bu kiloda kalmak, hem düzenli fiziksel aktivite hem de sağlıklı bir beslenme planı gerektirir.

Bir egzersiz programına başlamadan önce

Özellikle yoğun egzersiz yapmayı planlıyorsanız, yeni bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Bu, özellikle aşağıdakilere sahipseniz önemlidir:

 • Kalp hastalığı
 • Akciğer hastalığı
 • Şeker hastalığı
 • Böbrek hastalığı
 • Artrit

Son aylarda çok hareketsiz olan, aşırı kilolu veya yakın zamanda sigarayı bırakan kişiler de yeni bir egzersiz programına başlamadan önce doktorlarıyla konuşmalıdır.

Yeni bir egzersiz programına ilk başladığınızda, vücudunuzun size verdiği sinyallere dikkat etmeniz önemlidir. Fitness seviyenizin artması için kendinizi zorlamalısınız. Ancak kendinizi çok fazla zorlamak, kendinizi yaralamanıza neden olabilir. Ağrı veya nefes darlığı yaşamaya başlarsanız egzersiz yapmayı bırakın. Son olarak steroid satın al için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın