Genel

Steroid satın al: Spor, günün hangi diliminde yapılmalı?

Steroid satın al: Spor, günün hangi diliminde yapılmalı?

Geçmişten günümüze kadar en çok tartışılan konulardan biri de spor ne zaman yapılmalı sorusu. Steroid satın al seçeneği öncesi sporu akşam mı yoksa sabah mı yapmak mantıklı? Bu soruya cevap arayalım. Dünya genelinde uzmanların ve spor hocaların detaylı cevapladığı yazıya başlayalım.

Yoğun programlarımızda egzersiz yapmak için zaman bulmak zor. Kariyer, sosyal yaşam, sağlığımız ve esenliğimiz için hayati önemde olduklarını bilsek de antrenmanları sıkıştırmak zor olabilmektedir. İnsan her şeye zaman bulsa da spora zaman ayıramaz. Aslında az bir zaman ile bunu yapabilmek mümkün. Daha sonrasında steroid satın al ve sipariş verebilmektedir.

Bununla birlikte, iş spor salonuna gitmek söz konusu olduğunda hep kaçarız. Belirli zamanlarda egzersiz yapmanın fitness hedeflerimizi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabileceğini bilmek lazım. Belki de bunaltıcı programlarımıza yardımcı olabilmektedir. Sabahları egzersiz yapmanın birçok artısı var.

Her şeyden önce, daha güne başlamadan antrenmanınızı tamamlamış olacaksınız. Bu, güne endorfinle başlayacağınız anlamına gelir. Bazı insanların bütün gün başaramayacağı bir şeyi sabah 9’dan önce başardığınızı bilmek iyi hissettirir. Bu büyük bir ego artışı ve motivasyon kaynağı olur.

Ayrıca, öğleden sonra veya akşam daha sonra çalışmak için endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu, akşam yemeği pişirmek, arkadaşlarla sosyalleşmektedir. Sadece rahatlamak için zaman ayırmak için bir rahatlama olabilmektedir.

Steroid satın al ve spor zamanlaması

Çalışmalar sabah saatlerinde çalışma fikrini desteklemektedir. Yayınlanan bir çalışma erkeklerin ve kadınların sabah ilk iş olarak çalıştıktan sonra yemeğe nasıl tepki verdiklerini değerlendirdi. Sağlıklı vücut ağırlığına sahip. Obez olan katılımcılar 45 dakika boyunca hızlı yürüdüklerini söyledi. Hiç egzersiz yapmadıkları zamana kıyasla lezzetli görünen yemek fotoğraflarıyla daha az dikkatleri dağılmaktadır.

Bu sabah etkinliğine dayanarak, sabah egzersiz yaptıkları günlerde, sabah egzersiz yapmadıkları günlere göre gün boyunca fiziksel aktivitelerini daha fazla artırdılar. Sabah spor salonuna gitmenin ek faydaları arasında artan metabolizma yer alır. Bu da gece uyurken değil, kalorileri tüketirken gün boyunca yakmaya devam edeceğiniz anlamına gelir. Antrenman ile anabolik steroid sipariş yapılan aktiviteyi daha iyi hale getirir.

Sabahları çalışmak için başka nedenler? 

Akşamları fitness rejiminizi hızlandırmanın uykunuzu tehlikeye atabileceğini önerin. Egzersiz, kalp atış hızınızı ve vücut ısınızı artırır. Gece geç saatlerde yapılan ter seanslarının, biraz uyuma yeteneğinizi engelleyebileceği anlamına gelir. 

Öğleden sonra veya akşam geç saatlere kıyasla sabah 7’de çalışmanın, bireylerin geceleri daha kaliteli uyumasına yardımcı olabileceğini göstermektedir. Sabahları ilk iş olarak antrenman yapmanızı öneren bir argüman daha var. Aç karnına egzersiz yapmanın daha fazla yağ yakabileceğidir. 

Boş mideyle spor salonuna giderken daha fazla vücut yağı yanar. Bu, düzenli olarak yemek yemeniz gereken tam bir günün ardından sabah kahvaltısından önce çok daha ulaşılabilir bir başarıdır!

Steroid satın al: Sabah sporunun birçok avantajı var

Günün herhangi bir saatinde egzersiz yapmanın sağlık açısından faydaları ve potansiyel tuzakları vardır. Çoğu insan için, egzersiz yapmak için doğru zaman,  ne kadar kalori yaktığınız. Ayrıca ne kadar ağırlık kaldırdığınız da değil. Daha çok egzersiz yaparken nasıl hissettiğiniz ve egzersizin günlük programınıza nasıl uyduğu ile ilgilidir.

Dolu gününüze ne zaman bir antrenman sığdıracağınıza dair tavsiyeler haritanın her yerinde. Bazı insanlar egzersiz yapmak için en iyi zamanın sabah ilk iş olduğunda. Diğerleri sadece işten sonra egzersiz yapma fikrini aklında tutacaktır. İş, ailevi yükümlülükler, ev işleri ve arkadaşlarla dışarı çıkmak arasında, gününüze bir saatlik yapılandırılmış fiziksel aktivite eklemek bazen neredeyse imkansız hale gelebilir.

İşte günün saatinin antrenmanınızı nasıl etkilediği ve araştırmalara göre sizin için en iyisinin ne olduğuna nasıl karar vereceğiniz hakkında karar vermelisiniz.

Steroid satın al yapmak isteyen kullanıcılar dikkatli olmalıdır. Yani belli bir spor alışkanlığı bulunmalı. Sıfırdan alınan ek takviye vücuda zor gelebilmektedir. Bu yüzden sporu ister gündüz ister akşam yapın. Burada önemli olan sürekliliktir. Şimdi bu konu hakkında biraz daha detaylandıralım.

Egzersiz yapmak için en iyi zaman, yapabildiğiniz zamandır 

Önce bunu aradan çıkaralım: Egzersiz yapmak için en iyi zaman, mümkün olan her zamandır. Hepimizin 90 dakikalık bir antrenmana, vaktimiz olmamaktadır. Egzersiz yapmak için günün tek zamanınız işten önceyse, sabah en iyisidir. Fiziksel aktiviteyi dolu akşamlar için ayırırsanız, büyük bir ihtimalle o aktiviteye asla ulaşamazsınız. 

Aynı şekilde, yatmadan hemen önce 20 dakikalık egzersizi gününüze sığdırabiliyorsanız, egzersiz yapmak için en iyi zaman budur. Yine de tutarlılıkla ilgili bir not eklemekte fayda var. Egzersiz yapmak için en iyi zaman, yapabildiğiniz zamandır. Ancak egzersiz yapmak için günün en iyi zamanı, günler, haftalar ve aylar boyunca bağlı kalabileceğiniz zamandır. Burada süreklilik ve belli bir düzende yapılmalı. Bu sayede steroid satın al işlemi de yapılabilir.

Steroid satın al ve egzersiz zamanlaması

Egzersiz zamanlaması üzerine yapılan iddialı yeni bir antrenman var. Buna göre, sabah egzersizinin metabolizma üzerinde günün ilerleyen saatlerinde yapılan aynı egzersizden çok farklı etkileri var. Küçük koşu bantlarında koşan sağlıklı laboratuvar farelerini içeren çalışma, sabah ilk iş olarak mı yoksa akşam daha derine mi koştuklarına bağlı olarak, kemirgenlerin vücutlarındaki molekül ve genlerin sayı ve aktivitelerinde yüzlerce eşitsizliği gösterdi.

Değişikliklerin çoğu, yağ yakma ve hayvanların metabolizmalarının diğer yönleriyle ilgilidir. Zamanla, bu tür değişiklikler hastalık risklerini ve refahlarını önemli ölçüde etkileyebilir. Çalışmada kemirgenlere yer verilmiş olsa da, bulguları işten önce egzersiz yapmanın daha iyi olup olmadığını veya mesai sonrası sağlık açısından daha fazla veya daha fazla fayda sağlayıp sağlayamayacağımızı merak eden herhangi birimiz için büyük olasılıkla alakalıdır. 

Egzersizden daha fazla veya daha fazla sağlık yararı elde edip edemeyeceğimizi merak eden herhangi birimiz için büyük olasılıkla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Yani uzmanların yaptığı sağlık çalışmalarına göre de sabah sporu her zaman daha iyi olduğudur.

Steroid satın al: Spor zamanı için son araştırma

Bedeni olan herkesin bildiği gibi, içsel operasyonlarımız ve hemen hemen tüm canlılarınkiler iyi organize edilmiş ve yaygın bir şekilde izlenir. 24 saatlik bir sirkadiyen ritmi takip eder. Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan son araştırmalar, vücudumuzdaki hemen hemen her hücrenin, çoğu biyolojik işlemi yönlendirmektir.

Daha geniş, tam vücut zamanlama sistemi ile koordineli bir moleküler saat versiyonunu içerdiğini gösteriyor. Bu iç saatler sayesinde vücut ısımız, kan şekerimiz, kan basıncımız, açlığımız, kalp atış hızımız, hormon seviyelerimiz, uyku halimiz, hücre bölünmesi, enerji harcamamız ve diğer birçok işlemimiz gün boyunca tekrar eden şekillerde yükselir ve yavaşlar.

Bu içsel ritimler, tahmin edilebilmektedir. Araştırmalar, içimizdeki ve dışımızdaki karmaşık ipuçlarına dayanarak iç saatlerimizin kendilerini yeniden kalibre edebileceğini gösteriyor. Özellikle ışığa ve karanlığa tepki verirler. Ancak aynı şekilde uyku alışkanlıklarımızdan ve ne zaman yemek yediğimizden de etkilenirler. Son olarak steroid satın al öncesinde noktayı koymalıyız. İnsan kendini daha iyi bilir ve hisseder. Bu yüzden tıbbi olarak bir şeyler kanıtlansa da insan kendine göre günün belli bir zaman diliminde spor yapılmakta.

Hangisi en iyi? 

Sabah ve akşam egzersizlerinin faydaları vardır. Uzmanlar, egzersiz yapmak için bulabildiğiniz zamanın hiç egzersiz yapmamaktan daha iyi olduğu konusunda hemfikir. Daha az dikkat dağıtıcı, gün boyunca artan üretkenlik ve alışkanlık oluşumu gibi faydalar söz konusu olduğunda sabah egzersizi avantajlı olabilir. Fakat performansınızı geliştirmek istiyorsanız akşam egzersizi daha iyi olabilmektedir.

Bir yanıt yazın