Genel

Steroid Satın Al: Kimler Steroid Kürü Yapabilir?

 Steroid satın al: Toplum içinde herkesin bildiği ve endişe duyduğu steroidler aslında anabolik steroidler olarak bilinir. Anabolik steroidler testosteronun farklı bir versiyonudur. Bilindiği üzere testosteron vücut kaslarının daha hızlı ve daha çabuk çalışmasını sağlayan bir tür erkeklik hormonudur. Dolayısıyla bunlara anabolik androjenik steroid adı da verilmektedir. Steroidler genel itibariyle spor yapan insanların aldıkları besin takviyesi olarak bilinse de tıpta bazı hormonal sorunların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kas kütlesinde kayıplara neden olan AIDS ve kanser gibi hastalıkların da tedavisinde steroid içerikli ürünler kullanılmaktadır. 

Tedavi etme özelliğinin yanında steroidler vücut geliştiriciler ve atletler tarafından daha iyi performans sergilemek amacıyla da kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde steroidi yanlış kullanan kişiler 20 ile 30 yaş arasındaki erkek gruplarıdır. Her ne kadar son dönemlerde kadınların spora olan ilgisi artsa da kadınlar arasında anabolik steroid kullanımı erkeklerde olduğu kadar yaygınlık kazanmamıştır. 

Steroid satın al: Steroid Kürü Kimler Yapar?

Takviye amaçlı kullanılan steroidleri temin etmek için birkaç farklı yöntem vardır. Tedavi amacıyla kullanılan steroidler eczanede satılırken, spor takviyesi olarak tüketilen ürünler bazı spor mağazalarında bulunabilir. Günümüzde teknoloji ve internetin gelişmesine paralel olarak steroid siparişleri internet üzerinden kolayca temin edilebilir.

İnternet aracılığıyla satılan steroidlerin bilinçsiz ve keyfi kullanımı zararlı sonuçlara neden olabilir. Bazı insanlar steroid kürü içeren takviyeleri evde hazırlamak için birtakım girişimlerde bulunur ancak evde yapılan ürünler diğer hazır satılan ürünlere göre daha az etkilidir. Yine de kimler steroid kürü yapabilir sorusunun cevabına gelecek olursak, güçlü steroid içerikli besinleri bilen herkesin steroid kürü hazırlayabileceğini söyleyebiliriz.

Steroid denildiği zaman herkesin aklına labaratuvar ortamında üretilen zararlı kimyasal ürünler gelmektedir. Fakat doğal besinlerden alınabilecek steroidler bulunur. Yumurta en önemli steroid kaynaklarından biridir. Amino asit bakımından oldukça engindir. Kasları korumaya yardımcı olur ve yumurta sarısında bulunan kolestrol vücuttaki ilk steroidlerden birini oluşturur. Bunun yanında kinoa tohumları steroid içeren besinler arasında yer alır. Özünde steroid bulunan bir diğer besin maddesi ise kerevizdir. Tüm bu yiyecekler gibi bakla da steroid deposu olarak bilinir. En çok tercih edilen steroid kürü: Fasülye olup, insan beyninin büyümesine katkı sağlayan nadir besin kaynaklarından biridir. 

Sonuç olarak içeriğinde steroid bulunan besinlere iki farklı yolla ulaşılabilir. Bunlardan ilki evde steroid kürü yapma yöntemidir. Birey bu besin takviyesini bizzat kendisi evde hazırladığı için içeriğinde olan maddelerin ne olduğunu bilir dolayısıyla bu yöntem en güvenli olanıdır.

Takviye amaçlı tüketilen bir diğer steroid kaynağı ise mağazalarda satılan ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin nereden alındığı önemlidir. Steroid tüketimi son yıllarda arttığı için bazı kişi ve firmalar sağlıksız ortamlarda steroid üretmektedir. Buradaki karar verecek olan kişi anabolik steroidi tüketecek olan bireydir. Dışarıdan alınan ürünler iyi araştırılmalı, bandrolü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aksi halde insan vücudunda geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunları ortaya çıkabilir. 

Bilinçsiz Steroid Kullanımı Ölümle Sonuçlanabiliyor

Steroidi bilinçsiz şekilde kullanan insanlar bunu krem şeklinde, kaslara enjekte ederek veya ağız yoluyla alarak kullanmaktadır. Buna ek olarak bilinçsiz steroid kullanımı bazı dönemlerde medikal amaçlı kullanıma göre yüz kat daha fazla doz içerebiliyor. Steroidleri bu şekilde kullanan kişiler elbette beklenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Steroid kullanmaya başlarken arkadaş çevresinin tavsiyesi üzerine değil de mutlaka bir uzmana danışarak süreç yürütülmelidir. Aksi taktirde amaç dışı kullanılan bu ürünler kalp krizi ve hatta ölümle sonuçlanabiliyor. 

Yanlış kullanılan her ilaç beklenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Ancak steroidlerin etkisi diğer ilaçlara göre daha yıkıcı olabiliyor. Anabolik steroidin beyin üzerindeki etkisi hemen ortaya çıkmaz. Çünkü bu ürünler beyinde bulunan ödül merkezine doğrudan etki etmez. Dolayısıyla steroidlerin yan etkilerine baktığımızda beyni en son etkilediği söylenebilir. 

Steroid satın al: Steroidler Fiziksel ve Psikolojik Olarak Etkiliyor

Steroid satın al ve kullanımı insan vücudu üzerinde olumlu ve olumsuz sonuçlara neden olur. Anabolik steroidler her ne kadar spor yapan kişilerin vücudunun gelişmesinde etkili olsa da amacı dışında, bilinçsiz tüketildiği zaman bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Steroidlerin yan etkileri psikolojik ve fiziksel olarak ikiye ayrılmaktadır.

Steroidlerin fiziksel sağlık üzerindeki olumsuz etkileri şu şekildedir; yüksek tansiyon, kalp büyümesi, karaciğer sorunları ve tümör, yüksek tansiyon, kanın pıhtılaşma sorunları, kalp krizi olarak bilinir. 

Steroidin fiziksel zararlarının yanında birtakım psikolojik etkileri de bulunmaktadır. Kaygı bozukluğu, panik durumları, agresiflik, uyku bozukluğu gibi sorunlar. Ayrıca steroidin neden olduğu psikolojik kaygılar arasında yer alır.        

Steroidler, bağımlılık yapan diğer ürünler gibi olmasa da insanlar üzerinde bağımlılık yaratabilir. Birey, sağlık açısından tedavi olmak amacıyla değil de anabolik steroidi kişisel olarak kullandığı takdirde ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Bu sorunlardan biri de bağımlılık problemidir. İnsanlar takviye amaçlı bu ürünleri kullanmaya başladıktan sonra kendilerini enerjik hissederler. Spora ayırdıkları süreden doğal olarak uzamış olur.

Sonrasında steroid içerikli ürünleri bırakmayı düşünseler bile eskisi kadar verimli spor yapamayacaklarını bilirler. Bu nedenle steroidleri bırakmak hiçte kolay değildir. Steroid kullanımı fiziksel sonuçların yanı sıra insanlarla olan ilişkileri de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu aşamadan sonra steroid kullanıcısının bağımlı hale geldiği rahatlıkla söylenebilir. Yapılan bazı araştırmalara göre steroid kullanan kişiler ilerleyen dönemlerde farklı maddelere de ilgi duyabiliyor. 

Steroid satın al: Steroid Kürü İnternet Üzerinden Sipariş Edilebilir 

Steroid bağımlısı olan bir kişi ilaç tedavisi ve davranış terapisiyle tedavi olabilmektedir. İlaç tedavisi, steroidin neden olduğu yoksunluk hissini ortadan kaldırma noktasında büyük önem arz ediyor. İnsanlar, yoksunluk hissinden dolayı depresyon ve sancılı bir süreç geçirebiliyor bunları tedavi etmek için ise antideprasan kullanımı tavsiye edilebiliyor. Bunlara ek olarak kişide hormonal düzensizlikler oluştuysa bunun için doktor gözetiminde ilaç tedavisine başlanabilir. 

Steroid sipariş verilerek alınan steroidleri piyasada bulmak kolay olurken, hemen hemen her yerde satıldığı bilinmektedir. Dolayısıyla bu ürünlerden alınacaksa çok dikkatli olunmalı ve sahte ürünlerden uzak durulmalıdır. Yüzlerce çeşidi bulunan bu ilaçlar piyasada farklı fiyat aralığında satılmaktadır. Fiyatların belirlenmesindeki en büyük kriter ise ürünlerin kaliteli ve orijinal olup olmadığıdır.

Güvenli olmayan ortamlarda üretilen ve herkesin ulaşabileceği platformlarda satılan bu ürünler son derece zararlıdır. İnsanlar genelde biraz ucuz olsun diye çok fazla araştırma yapmadan ürünleri temin etme yolunu seçmektedir. Ancak tüketildikten sonra beklenmedik sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. 

         Steroidler faydalıdır, fakat sadece profesyonel sporcuların tercih etmesi gereken ürünlerdir. Steroidler sayesinde kısa sürede en yüksek etkiyi elde edebilir böylece istenilen vücuda kısa sürede kavuşulabilir. Vücut geliştirmek isteyen kişiler steroid kullanarak sahip olmak istediği vücut şekline zaman kaybetmeden ulaşabilir. 

       Spor salonunda vakit geçiren kişiler açısından steroidler güvenli bir takviyedir. Yoğun egzersiz programlarından sonra bile kasların iyileşmesine, vücudun parçalanmasına katkıda bulunur. Vücut geliştirme steroidleri hem organik hem de kimyasal olarak üretilir. Kimler steroid kürü yapabilir? Sorusunun cevabına bakacak olursak, isteyen herkes ev ortamında steroid kürü yapabilir.  

Bir yanıt yazın