Genel

Steroid Satın Al: Kas Yapmak İsteyenler İçin Beslenme Önerileri

Steroid satın al, antrenman, dinlenme ve beslenme faaliyetlerinin sonucu olarak vücuda kas depolanmaktadır. Kaslar ise vücut direnci açısından ihtiyaç duyulan canlı organizmalardır. Vücuttaki kas oranı belli bir seviyenin üzerinde olan kişilerde kalp ve damar rahatsızlıklarının minimum düzeyde olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak kaslar kemikleri güçlendiren en temel unsurdur. Dolayısıyla kas kütlesinin fazla olması kemik erimesi riskini de azaltır. 

Düzenli ve profesyonel destek alınarak yapılan antrenmanlar, belli bir süre sonra vücuda kas olarak yansır. İyi bir beslenme alışkanlığı ve uyku kas gelişimine katkı sağlayan en önemli unsurlar arasında yer alır. Bu yazımızda kas yapmak isteyenler için doğru beslenme önerilerinin ne olduğuna dair yararlı bilgiler yer alıyor. 

Steroid Satın Al: Kas Oluşumu İçin Gerekli Olan Besinler

Sporla uğraşan ve kas yapmak isteyen kişilerin doğru beslenme programına göre hareket etmesi oldukça önemlidir. Bazı besinlerin kas oluşumuna olan katkısı diğer besinlere oranla çok daha fazladır. Kas yapmak isteyen kişilerin yumurta, avokado, badem, yoğurt, ıspanak gibi yiyecekler tüketmesi gerekir.

Yumurta:

Yumurta sarısında bulunan mineraller ve beyazında bulunan protein bir araya geldiğinde kas oluşum süreci hız kazanır. Yağ oranı düşük seviyede tüketildiği zaman sağlık açısından da fayda sağlamaktadır. Dolayısıyla en iyi tüketim şekli haşlama olarak bilinmektedir. Haşlanmış yumurta ile sandviç ve salata yapılabilir. Bu ürünler hem sağlıklı hem de doyurucudur. 

Avokado:

Kas yapıp yağ yakmak isteyen kişiler için avokado tüketimi önemli bir besin kaynağıdır. Avokado tüketimi aynı zamanda pek çok hastalığa karşı da korumaktadır. Tam bir Omega-3 kaynağı olan avokado hem meyve tabağında hem de salatada yenilebilmektedir. Böylece avokado sayesinde vücuttaki kas miktarında artış görülmektedir.

Badem:

Bedenindeki kas oranı düşük olan bir kişinin kas yapabilmesi için doğru beslenme programına göre hareket etmesi gerekir. Sağlıklı ve kas yapıcı yiyecekler ile birlikte vücuttaki kas oranı hızlı bir şekilde artış gösterir. Badem de kas hücrelerine yarar sağlayan en temel besin ögelerinden biridir. E vitamini deposu olan badem, ara öğünlerde mutlaka tüketilmektedir. 

Ispanak:

Kas yapan besinlerden biri de bol vitamini olan ıspanaktır. Kas oluşumunu desteklemek ve hızlandırmak için evinizden ıspanağı eksik etmemelisiniz. Ispanağın her türlü tüketimi enerji vericidir. Bu nedenle düzenli aralıklarla ıspanak tüketip, istediğiniz vücut yapısına kolayca ulaşabilirsiniz.

Yoğurt:

Yoğurt, doğru beslenme programlarında kas gelişimini desteleyen ve metabolizmayı çalıştıran bir besin kaynağı olarak bilinmektedir. D vitamini deposu olarak da bilinen yoğurt vücut gelişimi için oldukça etkilidir. Gün içerisinde acıktığınız vakitlerde tüketeceğiniz bir tabak yoğurt, büyük fayda sağlayacaktır. Tabi burada önemli olan yoğurdun hangi ortamlarda ve ne şekilde üretildiğidir, özellikle ev yoğurdu insan sağlığı açısından olmazsa olmaz besin kaynaklarından biridir. 

Steroid Satın Al: Protein Tüketimi Kas Oluşumuyla Doğru Orantılı

Kas yapmak için kilo almak gerekir. Bunun için de güç antrenmanlarına vakit ayırmalısınız. Güç antrenmanları yapmadan uzun vadede kas yapmak çokta mümkün değildir. Kas yapmaya karar veren kişilerin öncelikle tüketmesi gereken besin grubunu proteinler oluşturmaktadır. Kaslardaki protein miktarını arttırmaya olanak sağlayan proteinler, gündelik yaşamda da önemli bir yer tutar. Kasların daha hızlı büyümesi ve toparlanması protein tüketimiyle doğru orantılıdır. 

Proteinden maksimum verimi almak isteyen kişilerin öncelikle ne kadar protein tüketmesi gerektiğini bilmesi gerekir. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir, ancak vücudunuzu tanıyarak, deneme yanılma yoluna başvurarak en doğru kararı verebilirsiniz. Günlük tüketilmesi gereken protein miktarını belirleyen unsurlar arasında cinsiyet, yaş, yağ oranı, aktivite gibi faktörler bulunmaktadır. Her kilogram başına 1 gram protein tüketimi, yeni başlayanlar için ideal olabilmektedir. Bundan sonraki aşamalarda protein miktarını arttırıp azaltmak tamamen antrenmanlardaki performansınıza bağlıdır. 

Protein, mümkün olduğu kadar et, balık, yumurta, yoğurt gibi kaynaklardan alınmalıdır. Fakat protein alma konusunda zorluk çeken kişiler protein tozu, steroid içerikli ürünleri de tercih edilmektedir. Bu ürünler bireyin günlük hayattaki protein ihtiyacını karşılamaya fazlasıyla yetecektir. 

Abur Cubur Tüketiminden Uzak Durulmalı

Abur cubur tüketimi pek çok kişinin sevdiği bir durumdur. Hemen hemen herkesin sevdiği bir abur cubur türü vardır. Yine de gün içerisinde karbonhidrat ihtiyacını bu besinlerden karşılamamanız, sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Abur cubur olarak bilinen sağlıksız yiyecekler kilo almaya katkıda bulunur. Beslenme ihtiyacınızı sağlıklı besinlerle yaptığınız sürece kas oluşumunu hızlandırabilirsiniz. Tüketilen abur cuburun beslenmeye etkisini görmek adına kalori miktarını hesaplayabilirsiniz. 

Antrenman sonrasında tüketilen yiyeceklerin de vücut gelişimine olan katkısı oldukça yüksektir. “Antrenmanın hemen ardından bir an önce protein alınmalı” düşüncesi doğru bir hareket değildir. Antrenmandan birkaç saat önce ve sonrasında alınan proteinler vücut için yarar sağlar. Kas yapımı açısından önemli bir yer tutan proteinler, yeterli ve dengeli alındığı sürece faydalı olur. 

Steroid Satın Al: Erkek Sporcular Kadınlara Göre Farklı Beslenir

Erkekler kadınlara göre daha fazla spor yapıp daha hızlı sonuç alabiliyor. Fakat dengeli ve yeteri kadar beslenilmediğinde kas kütlesinin gelişimi yavaşlayabilir. Bundan dolayı antrenman öncesi ve sonrası kas gelişimi için doğru beslenmek önemlidir. Erkek sporcuların beslenme programı kadınlara göre daha karışık olabilir. 

Sporcular, bağışıklık fonksiyonlarını korumak, kas ve kemik kayıplarını önlemek için sağlıklı besin tüketimine önem vermelidir. Spor yapan bir erkeğin günlük kalori ihtiyacı 3500 kalori iken bu oran kadınlarda 2000 kaloridir. Sporcu beslenmesi için diyetisyenler genellikle kas yapıcı besinler tavsiye ederken, yapılan spor türü de kas oluşumunda etkilidir. 

Kas Kütlesini Arttırmak İçin Kahvaltı Yapın 

Vücuttaki kas miktarını arttırmak için kahvaltı yapılmalı çünkü kahvaltı kısa sürede enerji almanıza yardımcı olur. Sabahları uyandıktan sonra vücut kendini onarma ve yenileme sürecine girer. Bu nedenle kahvaltı öğünü hem kaslarınızın fazla çalışmasına yardımcı olur hem de gün içinde fazla kalori alma ihtimalini en aza indirir.

Birkaç büyük öğün yerine daha küçük ve sık yemek yemek kilo verme konusunda katkı sağlayacaktır. Böylece kendinizi daha doygun ve enerjik hissedebileceksiniz. Aynı zamanda insülin salınımı ve kan şekeri seviyeniz dengeleneceği için açlık hissiyatı en düşük seviyede kalacaktır.

Steroid Satın Al: Kahvaltı Öğünü

Her öğünde mutlaka sebze ve meyve tüketmeye özen gösterilmeli. Bunların birçoğunun kalorisi düşüktür, bu durum yağ ya da kilo almadan midenizin dolmasına imkân tanır. Antioksidanlar, mineraller, lifler ve vitaminlerin neredeyse tamamı sebze ve meyvelerde bulunur, bu besinler aynı zamanda sindirime de destek olur.

Sağlıklı yağların sindirimi yavaş olduğu için formda kalmaya ve kilo vermeye katkı sağlar. Her öğünde sağlıklı yağ tüketimine dikkat edilmeli ve margarin gibi trans yağlardan uzak durulmalı. Özellikle bitkisel olarak üretilen sağlıklı yağlar kas kütlesi oluşturma noktasında son derece önemlidir. Sonuç olarak doğal olmayan ürünlerin tüketimi hem insan sağlığı hem de spor yapan kişiler için tehdit edici boyuttadır. Spor yapan kişi, kendine uygun beslenme programına sadık kaldığı sürece başarı sağlayabilir. Aksi takdirde bu kişiler istediği kadar spor yapsın doğru beslenme programına uymadığı sürece kas oluşumunu arttıramaz.

Bir yanıt yazın