Genel

Steroid Satın Al İşlemi Ne Kadar Zararlıdır?

Steroid Satın Al İşlemi Ne Kadar Zararlıdır

Steroid satın al işlemleri hakkında en çok konuşulan meselelerden biri de zararlı olup olmaması. Anabolik steroidler için sürekli zararlı olduğu vurgusu yapılıyor. Almak isteyen sporcular için zararlı olduğu söylentisi oldukça fazla yayılıyor. Ancak kullananlara göre ise zararı yok denecek kadar az. Bu tartışmanın ucu her zaman açık olacağı gözüküyor. Bir kısımı zararlı bir kısım ise zararlı olmayacağını savunuyor. Ve savunmaya da devam edecek.

Zararı genel bir ifade olarak ele alabiliriz. Yani zarar sadece kötü maddelerde yoktur. İçki, sigara gibi maddeler elbette zararlıdır. Ancak normalde faydalı olan birçok yiyecek ve içecek de aslında zararlıdır. Nasıl mı?

Sürekli bir meyveyi ya da yemeği yediğinizde mide bozulur. Hatta fazla tüketmeden dolayı zehirlenme de yaşayabilirsiniz. Fazla şeker ya da tuz tüketiminde tansiyonunuz çıkar. Bu ve buna benzer durumlar faydalı olarak bilinen pek çok madde de insanın başına gelir.

Boşuna “Her şeyin fazlası zarar” dememişler. Ne tüketirseniz tüketin hep fazlası vücuda zarardır. Steroid sipariş veren biri içinde bu durum aynıdır. Gereğinden fazla alınan steroid vücuda zarar verecektir. Bu zararı minimuma indirmek elbette mümkündür. Bunun için dikkatli hareket etmek gerekir. Anabolik steroidler şakaya gelmez. Kullanım planlaması düzgün şekilde yapılmalıdır.

Steroid Satın Al İşlemi Ne Kadar Zararlıdır

Steroid Satın Al ve Zararı

Anabolik steroidlerin kullanımı alanları genellikle spor branşlarıdır. Sporun içinde farklı branşlarda steroidlerin yer aldığını görebiliriz. Sporda kullanımdaki amaç tamamen başarıya odaklanılmasıdır. Ancak vücut geliştirme sporunu bundan ayrı tutabiliriz. Burada daha geniş kas kütlesine kavuşmak isteyenlerin steroid tercih ettiği bilinir. Steroid satın al işlemi tamamen bu mantıkla yapılır.

Steroid sipariş verecekler için zararlı tarafları ve zarardan nasıl kaçacağınızı birkaç maddeyle anlatalım.

  • Anabolik steroidler belli bir doktor tarafından takip edilmelidir.
  • Doktorun tavsiyesi üzerine gerekli steroid alınmalıdır.
  • Anabolik steroid tüketimi belli bir programla yapılmalıdır.
  • Steroid tüketimi oldukça az seviyede tutulmalıdır.
  • Haftalık, aylık ve yıllık planlamalar şeklinde düzenlenmelidir.
  • Kullanım bir bağımlılık haline dönüşmemelidir.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz sürece zararı minimum düzeyde tutabilirsiniz. Ne kadar az tüketirseniz o kadar çok sağlığınızı korursunuz. Hırs yapar fazla tüketim yolunu seçmeyin.

Related Posts

Bir yanıt yazın