Genel

Steroid Satın Al: Hipertrofi nedir? Nasıl Yapılır?

Steroid satın al işlemleri her zaman popüler. Amatör ve profesyonel sporcular daha iyi bir hacim ve güç için ileri seviyede anabolik steroid tercih ediyor. Ancak bugün steroid kadar başka bir konudan daha bahsedeceğiz. Yazımızda hipertrofi eğitimi nedir? Nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Ne kadar ağırlık kaldırmanız gerekiyor ve ne sıklıkla antrenman yapmalısınız? Bazı eğitmenler haftada üç gün diyor, diğerleri beş diyor. “Kas yapmak için ne sıklıkla ağırlık kaldırmalıyım” sorusu fitness dünyasında çok tartışılan bir konu. Dürüst olmak gerekirse, kesin bir cevabı yok. Her şey nereden başladığınıza bağlı. 

Ağırlık antrenmanında yeniyseniz ve bu estetik çekiciliği arıyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey, beden eğitiminin bir sabır oyunu olduğudur.

Ağırlık kaldırmanın farklı aşamaları, hacim, güç, fiziksel adaptasyon ve direnç eğitimine ne sıklıkla katılmanız gerektiği hakkında konuşmak için bir eğitmen ve antrenörden bilgi almak da en doğrusu olacaktır. Şimdi kas büyümesine ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğinize bir göz atalım.

Steroid satın al öncesi kas gelişimi

Kazançlar bir gecede olmaz. Kaslarınızın tepki vermesi ve uyaranlara uyum sağlaması zaman alır. Sizin veya müşterinizin aradığı güç kazanımlarını ve büyümeyi geliştirecek direnç antrenman programı değişkenlerini keşfedin. Bir vücut geliştirmeciyseniz veya sadece hipertrofinin arkasındaki bilim hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

Tüm işlerin sadece bir steroid satın al seçeneği ile hallolmadığını bilin. İşin her zaman daha derinine inmek gerekir. Bu sayede her biri asıl performansa katkı sağlamaktadır. 

Genel Adaptasyon Sendromu Nedir?

Zamanla vücudumuz maruz kaldığımız uyaranlara uyum sağlar. Genel olarak, bu uyaranlar çevreselden fizyolojike kadar değişebilmektedir ve hatta psikolojik olabilmektedir. Bu uyaranlara adaptasyonlar, Genel Uyum Sendromu olgusunun kapsamına girmektedir. Uzmanların önerdiği gibi hepimiz üzerimize yüklenen stres faktörlerine tahmin edilebilmektedir. Ve bir şekilde tepki vermektedir. Bu da uyum sağlaması demektir. 

Kas yapısı farklı değildir. Çok çalıştıysanız, ancak genellikle uygun bir iyileşme sağlamayı kaçırdıysanız, sonuçlarınızın neden en iyi ihtimalle marjinal olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Çoğu zaman bu, kas geliştirme sonuçlarını görmeyi zor bulan başkaları için de geçerlidir. Bu mercekten bakıldığında, bedenleri onları arzu ettikleri şekilde adapte etmiyor. Kas yapımında bu istenen adaptasyon, kas hipertrofisi olarak bilinir.

Steroid satın al: Hipertrofinin dört yapı taşı

Hipertrofiyi tanımlamak için, Özgüllük, Aşırı Yük, Adaptasyon ve Tersine çevrilebilirlik İlkelerinin bir açıklaması gelmelidir.

1)Özgüllük İlkesi, uyarlamaların sağlanan uyaranlara özgü olduğunu belirtir. 

2) Aşırı Yükleme Prensibi, bir dokunun (kemik, tendon, bağ, vb.) bir talebe uyum sağlaması için kademeli olarak aşırı yüklenmesi gerektiğidir . 

3) Adaptasyon Prensibi , insan vücudunun fizyolojik olarak bizim ona yüklediğimiz taleplere uyum sağlamasıdır.

4) Tersinirlik İlkesi, eğitim durdurulduğunda herhangi bir kazanımın kademeli olarak kaybedilmesidir.

Kas Hipertrofisi ne anlama geliyor?

Kas hipertrofisi, artan gerilim seviyeleri yaratmak için toplanan liflere bir yanıt olarak ortaya çıkan kas liflerinin kesit çapındaki bir artış ile karakterize edilen bir adaptasyondur. Daha spesifik olarak, protein dengesinin (sentez ve yıkım) bir fonksiyonudur ve üç mekanizmadan oluşur: kas gerilimi, kas hasarı ve metabolik stres. Ne Tür Kas Yapabilirsiniz? 

Hipertrofi eğitimi hakkında konuşmaya başlamadan önce, kaslara ve ne olduğuna bir göz atalım. Hipertrofiyi başarmak için dokular ve nasıl çalıştıkları hakkında temel düzeyde bir anlayışa sahip olmak isteyeceksiniz.

Kaslarınızın boyutunu artırmak için antrenman yaparken kasların ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını bilmek önemlidir. Vücudumuzun her yerindeki bağ dokularıdır. Üç tip kas vardır

  • İskelet
  • Düz
  • Kalp 

İskelet

İskelet kası tam olarak göründüğü gibidir. Bu kas türü kemiklerimizi kaplar ve hareket etmemize yardımcı olur. Vücudumuzun sağ tarafında bulunan bir kas için sol tarafta tam bir kopyası var. Bunlar, bilinçli olarak vücudumuzun bir bölümünü hareket ettirmeyi seçtiğimiz için hareket eden kaslardır. 

Düz

İskelet kaslarından farklı olarak düz kaslar istemsizdir. Bunlar organlarımıza ve vücudumuzun çalışmasına yardımcı olan kaslardır. Örneğin, bu kaslar, vücudun yiyecekleri sindirmek veya vücudumuza kan pompalamak gibi şeyler yapmasına yardımcı olur.

Kalp

Düz kasa benzer şekilde, kalp kasları da bilinçli hareket etmeden hareket eder. Adı gibi kalbi kasılayan kaslardır.

Steroid satın al: Büyük ve Küçük 

Steroid satın al ve sipariş işlemleri yapılabildiği kadar diğer bilgileri sağlanması gerekmektedir. Anabolik steroid insanlar için ne kadar önemli bir tercih olduğu bilinmektedir. Fakat bu tercihler kadar sporun anlamlı yapılması gerekmektedir.

Vücudumuz da büyük kaslar ve küçük kaslar olarak bilinen farklı büyüklükteki kas gruplarına sahiptir. Daha büyük kas grupları, üst bacaklarınız, sırtınız ve göğsünüz gibi alanları içerir. Daha küçük kaslarınız kollar, omuzlar ve baldırlar olacaktır.

Bu farkı bilmek antrenman yolculuğunuza yardımcı olacaktır. Çünkü daha büyük kaslar hipertrofinin etkilerini görmek daha kolaydır. Bu kas grubu, daha fazla temel sağlama ve tüm vücut eğitimini ve ağız kavgası, deadlift ve bench press gibi kaldırma hareketlerini destekleme eğilimindedir.

Kuvvet Antrenmanı ve Hipertrofi Antrenmanı

Kaslarınızı hedeflemeye gelince, iki ana ağırlık antrenmanı türü vardır: kuvvet antrenmanı ve hipertrofi antrenmanı. Her iki tür için de muazzam fitness faydaları olsa da, her bir eğitim yönteminin hedefleri büyük ölçüde farklılık gösterir.

Kuvvet Antrenmanı Nedir?

Kuvvet antrenmanı, kuvveti arttırma niyetiyle yapılan antrenmandır. 

Gücünüzü artırmak için antrenman yaparken, amaç basitçe şudur: Daha fazla ağırlığı verimli bir şekilde hareket ettirebilmektedir. Belirli bir kas veya kas grubunun büyümesi yerine gerilim altındaki hareket kalıplarınızı geliştirmeye odaklanacaksınız. 

Daha ağır bir bench press veya deadlift yapmak için çalışan birini düşünün. Amaçları daha fazla ağırlık kaldırmaktır – mutlaka kas büyümesini görmek değil.

Kuvvet antrenmanı, vücudunuzu farklı bir görünüme kavuşturmanıza ve şekillendirmenize kesinlikle yardımcı olabilmektedir. Bu tür bir eğitim sizi daha güçlü kılacak. Yükleri daha kolay kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Powerlifter’ları ve amaçlarını düşünün. Daha ağır nesneleri fiziksel olarak daha verimli bir şekilde kaldırabilmek için çalışıyorlar. 

Hipertrofi Eğitimi Nedir?

  • Hipertrofi eğitimi, kas boyutunu artırmaktadır. Ek kas kütlesi kazanmak amacıyla yapılan eğitimdir. 
  • Uzun süredir ağırlık kaldıranlar veya vücut geliştiriciler için muhtemelen tanıdık bir terim olan hipertrofi, kasların dış kuvveti yenmesiyle tetiklenen kas büyümesidir.
  • Egzersizde, bu kuvvet tipik olarak ağırlık şeklini alır. Dumbell ve halter sağlık topları, makineler olsun, gergin bir kas egzersizi yapmak büyümeyi getirecektir.
  • Egzersiz seçimi, antrenman yapbozunun önemli bir parçasıdır, ancak kas boyutunun artmasını sağlayan başka faktörler de vardır.

Son olarak steroid satın al işlemi için sitemizi ziyaret edilebilmektedir. Aynı zamanda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın