Genel

Steroid Satın Al: En iyi kol kası yapma

Steroid Satın Al: En iyi kol kası yapma

Üst vücut gücünüzü artırmayı hedefliyorsanız, kollarınızı ihmal etmeyin! Kol kaslarını güçlendirmek, bavulun etrafından dolaşmayı, futbol topu fırlatmayı veya tenis raketini sallamayı kolaylaştırmanın yanı sıra uzun vadeli kemik sağlığını geliştirme konusunda uzun bir yol kat edebilir. Steroid satın al seçenekleri için iyi bir antrenman her zaman iyidir.

Kollarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onları forma sokmak için en iyi egzersizleri öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin. Bu kasların her biri, gün boyunca kullandığımız çeşitli şekillerde kollarımızın hareket etmesine yardımcı olmak için kendine özgü ve önemli bir rol oynar.

Steroid Satın Al: Kol kaslarının kullanımı

Kol güçlendirme, herhangi bir kapsamlı fitness programının temel taşıdır. Güçlü kollar sadece görünüşle ilgili değildir. Fonksiyonel olarak kol kuvveti, taşıma, kaldırma, itme ve çekme gibi günlük yaşam aktivitelerinin çoğu için gereklidir. 

Birçok geleneksel kol güçlendirme egzersizi ağırlıklar ve bir spor salonu içerirken, epeyce egzersiz kollarınızı ağırlık olmadan güçlendirmenize ve tonlamanıza yardımcı olabilir.

Bu makale steroid satın al yönünde değil aynı zamanda neler yapabileceğinizi içeriyor. Güçlü kollar için hangi kasları hedeflemeniz gerektiğini açıklıyor ve kollarınızdaki her kası güçlendirmek için en iyi ağırlıksız kol egzersizini sizlerle paylaşacağım…

Kol kası için Steroid satın al seçeneği gerekli mi?

Ek takviye ürünler gelişim için son derece önemli. Daha fazla kas ve kütle gelişimi düşünenler takviye ürünler tercih edebilir. Bu yüzden steroid satın al ve sipariş seçeceğini kullanabilir.

Kollarınızda, elinizden ve bileklerinizden omuzlarınıza kadar birden fazla kas bulunur.

Ek olarak, kollarınızla rutin olarak yaptığınız birçok önemli harekette göğüs ve omuz kaslarınız kilit rol oynar. Kolların kendileri öncelikle aşağıdaki ana kasları içerir: 

Biceps brachii: Bu klasik kas, dirseği esnetmekten ve elinizi ve ön kolunuzu dışa doğru döndürmekten sorumludur.

Korakobrakialis: Bu kas, omzunuzdan üst kolunuzun ortasına, dirseğinizin hemen altına kadar uzanır. Üst kolunuzu kaldırmanıza veya esnetmenize yardımcı olur.

Brachialis: Üst kolunuzun ortasından dirseğin hemen altına kadar uzanan ve dirseğinizin bükülmesinde önemli bir rol oynayan güçlü bir dirsek fleksörüdür.

Triceps brachii: Bu kasın her biri omuzdan başlayan ve üst kolunuzun arka tarafını dirseğin hemen altına kadar uzanan üç ayrı kafası vardır. Kolunuzu düzeltirken dirseğinizi uzatmaktan, omzunuzu uzatmaktan veya kolunuzu arkanızda hareket ettirmekten sorumludur. 

Steroid Satın Al: Kol kaslarında oluşan hareketler

Koldaki kaslara ek olarak omuz, sırt ve göğüs kasları da kollarınızın kuvvet çıkışında önemli bir rol oynar. Bu kaslar geleneksel olarak kol kasları olarak düşünülmese de, kollarınızı görevler için kullanırken ihtiyaç duyulan hemen hemen her hareketin veya dengeleyici gücün anahtarıdır. Bu kaslar şunları içerir:

Pektoralis majör: Pec majör, itme, kolu kaldırma ve kolu fleksiyon pozisyonundan aşağı indirme gibi kol hareketlerinin çoğundan sorumludur. Aynı zamanda, kolu yatay pozisyondan ekler ve üst kolun dönmesine yardımcı olur.

Pektoralis minör: Bu kas önemli bir skapular stabilizatördür.

Arka omuz kasları: Bu arka omuz kasları, çekme-ayırma hareketlerinde olduğu gibi üst kolunuzu geriye doğru hareket ettirir.

Deltoidler: Omuzun önünde, yanında ve arkasında bulunan bu kaslar kolunuzu her yöne yukarı doğru hareket ettirir. Ayrıca üst kolun dönmesinden de sorumludurlar.

Rotator manşet kasları: Bu kaslar önemli omuz stabilizatörleridir, ancak aynı zamanda kol hareketlerini başlatmaya da yardımcı olurlar.

Latissimus dorsi: Sırtınızın üst kısmındaki bu kas, örneğin bir lat pulldown veya kürek çekme hareketi sırasında olduğu gibi üst kolunuzu aşağı, içeri veya geriye doğru hareket ettirir.

Steroid satın al: Kol kası için yapabilceğiniz hareketler

Kas gücü oluşturmak istiyorsanız, ağırlığı artırmak ve tekrarları azaltmak isteyeceksiniz. Steroid satın al seçeceğinden önce yapabileceğiniz kol kası hareketleri sizlerle. Bu antrenmanı sıklıkla oluşturduktan sonra ek takviye olarak anabolik steroid satın al işlemi uygulayabilirsiniz.

Yan Kaldırma (Yan Kaldırma)

Dizleriniz hafifçe bükülü olarak ayakta durun, her iki elinizde birer dambıl tutun ve kollarınızı iki yanınıza asın.

Dirseklerinizi hafif bükerek kollarınızı omuzlarınızla aynı hizaya gelene kadar yukarı ve yanlara doğru kaldırın – avuçlarınızın aşağı baktığından emin olun).

Kollarınızı yavaşça indirin ve 8-12 tekrar yapın.

Havaya Uzatma

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık ve dizleriniz hafifçe bükülü olarak ayakta durun, iki elinizle bir dambılı kavrayın.

Ellerinizi yukarı, yukarı ve başınızın arkasına uzatın, dambılı dikey konumda tutun ve bileklerinizi düz tutun.

Dirseklerinizi bükün, dambılı başınızın arkasına daha da indirin. Dirseklerinizin tavana doğru baktığından ve kollarınızın üst kısmını başınıza yakın tuttuğunuzdan emin olun.

Kollarınızı yukarı doğru uzatın ve tekrarlayın.

Şınav

Ayaklarınız birbirinden yaklaşık 15-20 cm uzakta olacak şekilde yüz üstü yere yatın. Avuç içlerinizi omuz genişliğinden biraz daha uzakta tutarak yere düz koyun.

Vücudunuzu uzun ve düz tutarak ayak parmaklarınızın üzerinde yükselin. Kollarınızı tamamen uzayana kadar kullanarak vücudunuzu yerden kaldırın.

Ardından dirseklerinizi yavaşça bükün ve göğsünüzü yere doğru indirin.

Karnınızla zemine dokunmadan önce yaklaşık 10-15 cm durun. Yaptığınız gibi düz bir sırt ve bacak koruyun.

Kendinizi orijinal konumuna geri itin ve tekrarlayın.

Bunu başlatmak çok zorsa, dizleriniz yerdeyken daha kolay bir versiyon yapabilirsiniz. Daha da basiti, bir duvar kullanabilir. Bu egzersizi ayakta, ayaklarınız duvardan yaklaşık 50 cm uzakta olacak şekilde yapabilirsiniz.

Triceps Şınavları

Düz kollarla şınav pozisyonu alın, ancak dizleriniz yerde ve ayaklarınız havada. Ellerinizin normal bir şınavdan ve göğsünüzün altından daha yakın olması gerekir.

Çekirdek kaslarınızı sıkın, kollarınızı bükün ve göğsünüzü yere doğru indirin. Sırtınızı düz tutun ve üst kollarınızı vücudunuza daha yakın tutun – dirsekleriniz yanlara değil arkanıza bakmalıdır.

Kollarınızı başlangıç pozisyonuna geri döndürün ve tekrarlayın.

Biseps Kıvrımı

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, dambılı elinizde tutun.

Avuç içlerinizi öne doğru tutarak dirseklerinizi bükün ve dambılı omzunuza doğru kaldırın.

Kolunuzu yavaşça başlangıç pozisyonuna indirin ve tekrar edin.

Dambıl Sırası

Bir elinizle bir dambılı diğer elinizle tutun ve dizinizi bir bankta dinlendirin. Sırtınızı düz tutun ve dirseğinizi avuç içi içe bakacak şekilde hafifçe bükün.

Bükülmüş dizinizin (bankta) kalçalarınızın altında ve elinizin omzunuzun altında hizalandığından emin olun.

Merkez bölgenizi sıkın ve kürek kemiklerinizi sıkıştırın. Dirseğiniz arkanızda olacak şekilde üst kolunuz yere paralel olana kadar dambılı yukarı kaldırın.

Başlangıç pozisyonuna dönün ve tekrarlayın, ardından başka bir set için taraf değiştirin.

İki Kollu Kettlebell Salıncak

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, iki elinizle bir kettlebell tutarken kollarınızı önünüzde asın.

Dizlerinizi bükerek kettlebell’i dizlerinizin arasına indirin.

Tek bir hızlı hareketle, kollarınızı öne ve göz hizasına kadar sallarken bacaklarınızı çömelmeden düzeltin. Kettlebell hareketin tepesine ulaştığında pratik olarak ağırlıksız hissetmelidir.

Ya belirli sayıda tekrar için tekrarlayın ya da harekete zaman setlerine devam edin.

Şınav için Plank

Yüksek bir plank pozisyonunda başlayarak (yani dirsekleriniz yerine ellerinizde), kollarınızı doğrudan omuzlarınızın altında tutun. Çekirdek angajmanı koruyun.

Birer birer kolunuzu kaldırın ve dirseğinizi geleneksel tahta pozisyonunda bitirerek aşağı indirin.

Kollarınızı birer birer başlangıç pozisyonuna getirin ve tekrarlayın.

Triceps Dipleri

Bir bankın kenarına oturun, dizlerinizi 90 derece bükün ve ayaklarınızı yere sıkıca bastırın.

Ellerinizle kalçalarınızın her iki yanında sehpayı kavrayın. Kalça kaslarınızı yukarı ve sehpadan itin. Ardından dirseğinizi vücudunuza yakın tutarken bükerken vücudunuzu 2-3 inç aşağı indirin.

Ardından, vücudunuzu yavaşça başlangıç pozisyonuna geri kaldırın ve tekrarlayın.

Steroid Satın Al: Dambıl Yumruğu

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Dambıllarınızı tutun ve dizlerinizi gevşek tutun (hafifçe bükün – arkaya kilitlenmeyin).

Kollarınızı kaldırın. Her birini değiştirerek ve yaptığınız gibi dambılları omuz hizasında tutarak önünüzde düz bir şekilde yumruklayın.

Kalçalarınızın vücudunuzla doğal bir şekilde yumruk atacak şekilde hareket etmesine izin vererek sarsıntılı hareketlerden kaçının. Belirli bir süre için setleri tekrarlayın.

Bir yanıt yazın