Genel

Steroid Satın Al: Bilinçsiz anabolik kullamanın zararları nelerdir?

Steroid Satın Al: Bilinçsiz anabolik kullamanın zararları nelerdir?

Steroid satın al: Modern tıpta uzun zamandır tedavi amacıyla kullanılan steroid türleri, şimdilerde tıbbi amacın yanında vücut geliştirme sporları açısından da değer kazanmıştır. Dolayısıyla konu sağlık olunca amatör veya profesyonel olarak vücut geliştirme sporuyla ilgilenen pek çok birey, steroidin yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu noktasında bir arayış içerisindedir.

Konuyla ilgili araştırma yapan uzmanların bir kısmı gerekli durumlar ve bilinçli bir şekilde kullanılması durumunda zararlı olmadığını ifade eder. Bazıları ise steroid kullanımını oldukça zararlı ve tehlikeli bulmaktadır. İnsanların kafasındaki tüm bu belirsizlikleri ortadan kaldırmak için steroidlerin hangi amaçla kullanıldığının ve ne işe yaradığının detaylı olarak öğrenilmesi gerekir. Bu durumda steroid nedir? Bilinçsiz Anabolik Steroid kullanımının zararları nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. 

1930’lu yıllardan beri sporla uğraşan kişilerin vücut geliştirme amacıyla yaygın olarak kullandıkları sterodiler, orta ve uzun vadede birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.

Spor yaparken yüksek performans sergilemek. Ayn zamanda kasları bir an önce şişirmek ve kas erimesini engellemek için kullanılmaktadır. Steroidler, sporcuların çeşitli sağlık sorunlarıyla baş başa kalmasına sebep olabiliyor. Anabolik steriod olarak bilinen takviyeler kas erime sürecini geciktirip kas onarımını hızlandırır. Ancak steriod kullanmanın bedeli çok daha ağır sonuçlara yol açabiliyor.

Sporcularda görülen kalp krizi oranı artıyor. Ciltleri bozuluyor, erkeklerde kısırlık sorunu ortaya çıkabiliyor ve agresif davranış sergileyebiliyorlar.

Steroid Satın Al: Steroid Nedir?

Her bireyin vücudunda, dokuların ve organların işlevlerini yerine getirmelerine yardımcı olan bazı hormonlar bulunur. Steroidler, insanoğlunun vücudunda yer alan hormonların insanlar tarafından üretilen ve kimyasal içerik barındıran versiyonudur. Pek çok rahatsızlığın ve hastalığın tedavi edilmesinde kullanılan steroidler, kortikosteroidler ve anabolik steroidler olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Non sterodiler ise yangı önleyici grupta yer alır.

Steroidler, ağır spor yapan genellikle profesyonel seviyede bireylerin kullanması gereken besin takviyesi olarak nitelendirilir. Çünkü bu bireylerin günlük alması gereken protein miktarı normal insanların 2 katı düzeyindedir. Bazen doğal gıdalarla bu protein ihtiyacını karşılamak mümkün olmamaktadır. Burada ihtiyaç duyulan protein tozunun cinsi ve markası oldukça önemlidir. Bu ürünlerin büyük bir kısmı merdiven altı olarak ifade edilen ortamlarda üretiliyor.

Dolayısıyla alınan ürünlerin ne kadar güvenli olduğu tartışma konusu haline dönüşüyor. Bazen bu ürünlerin içerisine kasıtlı ya da kasıtsız doping olarak bilinen performans arttırıcı, vücudun fonksiyonlarını bozan zararlı ilaçlar konulabiliyor. Bu bağlamda bu ürünleri almadan önce mutlaka iyi araştırma yapılması gerekiyor. Özellikle ucuza satılan ve üretim yeri belli olmayan ürünlerin tüketilmesi yanlış bir davranıştır.

Vücut geliştirme ve spor dallarında adından sıkça söz ettiren steroidler, anabolik steroidler kategorisinde yer alır. Testosteron hormonunun farklı bir versiyonu olan anabolik steroidler, kas hücrelerinin hızlı bir şekilde aşırı gelişmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte kanser ve AIDS gibi hastalıkların vücutta bıraktığı izleri yok etmek için de anabolik steroid içeren ilaçların kullanıldığı görülmektedir.

Pek çok kişi kas kütlesini arttırma ve vücut geliştirme amacıyla genellikle oral yolla vücuduna steriod yükler. Fakat medikal amaçların dışında kullanılan steriodlar oldukça tehlikelidir. Steroid kullanımının yan etkileri kullanıcının yaşına, cinsiyetine ürünün kalitesine ve kullanım miktarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Bilinçsiz anabolik steriod kullanımının zararları

Bilinçsiz anabolik steriod kullanımının zararları

 • Kadın ve erkeklerde saç dökülmesine 
 • İntihar veya depresyon eğilimi 
 • Yüksek tansiyon ihtimali 
 • Cildin aşırı yağlanması
 • Kandaki yağ ve kaolestrolde bozulmalar görülmesi
 • Erkeklerin memelerinde yağ depolanmasının sonucu olarak aşırı büyüme
 • Sinirlilik duygusunun artması
 • Kadınların vücudunda aşırı kıllanma ve düzensiz adetlerin görülmesi
 • Yüz bölgesinde görülen sivilceler
 • Erkeklerde iktidarsızlık başlangıcı
 • Sperm sayısının ve kalitesinin düşmesi
 • Böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kalp-damar hastalığı gibi çoklu organ rahatsızlıkları
 • Temiz olmayan enjeksiyonların kullanımı ile birlikte vücuttaki bakteri sayısının artması
 • Yapılan araştırmalar neticesinde anabolik steroidlerin bağımlılık yaptığı görülmüş olur. Kullanan kişiyi psikolojik ve fiziksel açıdan bu ürünlere bağımlı hale getirir.
 • Bu süre zarfında bireyler sıklıkla takip edilmeli ve beklenmeyen etkilerini gözlemlemek için belirli aralıklarla kan testi yapılmalıdır. 

Steroid Satın Al: Steroidler Doktor Tavsiyesi Üzerine Alınmalı

Steroid satın al: Normal doz ve doktor tavsiyesi üzerine alınan anabolik steroidlerin takibi mutlak suretle uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Medikal ihtiyaç haricinde kullanılan steroidler, genel olarak tıbbi amaç için alınan dozdan çok daha fazlasını içerir. Bilinç dışı ve aşırı miktarda tüketilen steroidler aynı zamanda tendon kopması, tümör oluşumu, karaciğer sorunları başta olmak üzere birçok hayati sonuçlara neden olabilmektedir.

Son dönemlerde vücut geliştirme sporu erkekler kadar kadınların da dikkatini çekiyor. Erkekler gibi yalnızca kadınlara özgü olan vücut geliştirme yarışmaları zaman zaman kadınları erkeklerden daha hırslı hale getirebiliyor.

Spor yapan kadınların yaygın olarak kullandıkları steroidler, kadın vücutlarının git gide erkeksi bir görünüme sahip olmasına sebep oluyor. Anabolik steroid kullanan kadınların vücutlarındaki yağ oranı önemli ölçüde düşüyor, göğüsleri küçülüyor, sesleri kalınlaşıyor ve vücutlarının farklı bölgelerinde beklenmeyen kıllana görülebiliyor.

Kadınlar steroid kullanımına devam ettiği müddetçe geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunları baş gösterebiliyor. Bundan dolayı ister kadın olsun ister erkek olsun bilinçsiz ve merdiven altında üretilen Anabolik steroidleri kullanmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmalı ve sonuçlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Aksi takdirde güvenli olmayan bu ürünler insan sağlığı açısından tehlike arz ediyor. Tüm bunların yanı sıra bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzman doktora danışılmasında yarar var. 

Steroid Satın Al: Sterodiler Sporcu Sağlığı İçin Risk Taşır

İhtiyacın çok üzerinde protein tüketilmesi demek; proteinlerin sindirilmesi ve vücuttan atılması için karaciğerin ve böbreğin daha fazla çalışması anlamına geliyor. Bu durum yalnızda protein tozundan değil aynı zamanda alınan gıdalardan da kaynaklanabiliyor. Ayrıca ihtiyacın üzerinde alınan steroidler gut diye tabir edilen hastalığın da nedeni olabiliyor.

Netice itibariyle alınan protein miktarını abartmamak gerekiyor. Tüketilen dozu arttırmak yerine steroidlerin antrenman sonrasında tüketilmesine dikkat edilmelidir. 

İhtiyaç dışında yalnızca takviye almış olmak için alınan besin takviyeleri sağlıklı bir davranış değildir. Doğal olarak nitelendirilen takviyeler bile aşırı tüketildiği zaman beklenmeyen yan etkilere sebep olabilmektedir. Sağlıklı bir hayat sürebilmenin temel formülü günlük egzersiz yapmak, sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip olmaktan geçiyor.  

Spor sektöründe kullanılan anabolik steroidler, sporcu sağlığı açısından son derece risklidir. Çünkü bu steroidlerin çok büyük bir kısmı yasadışı yollarla ülkeye getirilir. Satışını gayri resmi satıcılar gerçekleştirir. Her ilaç keyfi ve bilinçsiz olarak tüketildiğinde tehlikelidir. Fakat söz konusu steroidler olduğu zaman ortaya çıkan tehlike beyin, vücut açısından yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle aşırı ve keyfi miktarda anabolik steroid kullanımı yapıldığında, bedensel ve zihinsel hasarların ortaya çıkması kaçınılmazdır. 

Sonuç itibariyle, steroidler doktor kontrolünde ve tıbbi amaçlar doğrultusunda kullanıldığında verimli ve risksiz olabilmektedir. Sırf kas kütlesini arttırmak ve vücut geliştirmek için bilinçsizce kullanılan steroidler vücutta geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilmektedir. Steroid satın al işlemi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın