Genel

Steroid satın al: Antrenman sonrası kas ağrısı nasıl önlenir?

Ağrılı kaslar, egzersizin daha az hoş yan etkilerinden biridir. Antrenmanın türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak, kas ağrıları zar zor farkedilebilirden aşırı derecede ağrılıya kadar değişebilir. Steroid satın al seçeneği düşünenler bu başlığa da göz atmalı. Pek çok kişi antrenman sonrasında ağrı hisseder. Peki neden? Ağrılar nasıl geçer?

Steroid satın al ya da sipariş veren kişiler zamanla bu ağrıları bertaraf edebilir. Ancak bunun için yeteri bir düzeyde olmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Vücuttaki ağrıları iyileştirmenin bir alternatif yolu da steroid kullanımı olabilir. Ancak genel bir antrenman sonrası ağrıları önleme nasıl olur? Sorusuna yanıt verelim.

Antrenmandan sonra kaslarınız ağrıdığında, gerçekten doğrulayıcı hissedebilirsiniz. (Bu ekstra squat setinden dolayı kalça kaslarınız ağrıdıktan sonra biraz gurur duyduğunuzu biliyoruz . Ağrı yok, kazanç yok, değil mi?) Antrenman sonrası kas ağrıları antrenmana verilen yaygın bir tepkidir. 

Kaslarınız çok çalıştığında, daha sonra doğal olarak biraz yorgun hissedecekler. Sonunda vücudunuz düzgün bir şekilde iyileştiğinde daha güçlü hale gelecekler. Bu oldukça normal. Ancak biraz can sıkıcı ağrı sınırda ağrılı ve hatta yetersiz kaldığında, bu vücudunuzun size biraz yavaşlama zamanının geldiğini söyleme şeklidir. 

Kas iyileşmesini hızlandırmak için, uzmanların gecikmiş başlangıçlı kas ağrısı (DOMS) olarak adlandırılmaktadır. Egzersiz sonrası rahatsızlığa neyin neden olduğunu anlamaya yardımcı olur. Ardından, nasıl rahatlama bulacağınıza odaklanabilir ve hatta gelecekteki egzersizlerden sonra ağrının gelişmesini önlemek için iyileşme alışkanlıklarınızı ayarlayabilirsiniz.

Böylece çok fazla kesinti olmadan istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde hareket etmeye başlayabilirsiniz. İşte DOMS hakkında bilmeniz gerekenler ve bir veya iki gün sonra büyük bir yanma hissetmeden antrenmanlarınızı ezmek. 

Steroid satın al ve antrenman sonrası kas ağrısı

Bir dağın zirvesine çıktıysanız, planladığınızdan daha uzun bir mesafe koştuysanız veya yoğun antrenman sonrası kas ağrıları yaşamış olabilirsiniz. Kas ağrısı, vücudunuzu aşırı çalıştırmanın yaygın bir sonucudur. Steroid satın al her zaman bunun bir seçeneği olmuştur.

Kaslar, kas liflerinde mikroskobik yırtılmalara neden olan kuvvetlere maruz kaldıklarında büyür ve güçlenir. Sıvı, hasarlı hücreleri temizlemek ve yeni, daha güçlü kas hücreleri oluşturmak için bölgeye akar ve bu rahatsız edici olabilir.

Rahatsızlığın aslında resmi bir adı vardır: gecikmiş başlangıçlı kas ağrısı veya DOMS. Merak etmeyin bu tanımlar sizi korkutmasın. Aslında, bir antrenmandan 12 ila 48 saat sonra herhangi bir yerde kas ağrısı, kaslarınızın fitness rutininize alışmaya başladığının bir işaretidir. Dezavantajı? Çok fazla kas ağrısı hareket aralığınızı etkileyebilir.

Antrenman sonrası ağrıya uzman bakış

Steroid satın al işlemi her sporcunun istediği bir durum. Ancak bunu doğru şekilde yapmak gerekir. Spor öncesi ya da sonrası anabolik steroid kullanmak isteyenler tecrübeli ve danışmalardan bilgi almalıdır. Öte yandan antrenman sonrası nasıl bir yol izlenmeli? Sorusuna bir doktorun gözüyle cevap verelim.

Dr. Arent, kaslarda biriken sıvının hasarlı bölgelere ekstra baskı uygulayarak antrenmandan 12 ila 24 saat sonra gelişmeye başlayan o tanıdık gerginlik ve ağrı hissine yol açtığını açıklıyor.

Her egzersiz yaptığınızda biraz hasar yaratırken, belirli egzersiz türleri daha yüksek düzeyde hasar ve buna bağlı olarak ağrı ile ünlüdür. Özellikle, sizin için yeni olan, normalden daha yoğun veya çok fazla eksantrik hareket içeren herhangi bir antrenman, muhtemelen diğer antrenman türlerinden daha fazla hasara ve ağrıya neden olacaktır.

Steroid satın al: Hangi tür egzersizler ağrı yapar?

Çok fazla eksantrik egzersiz içeren egzersizlerin ertesi gün sizi topallama olasılığı daha yüksektir. Kuvvet egzersizlerinin iki belirgin aşaması vardır : eş merkezli (kasın kısaldığı aşama, tipik olarak kaldırma kısmı) ve eksantrik (kasın uzadığı aşama, tipik olarak alçaltma kısmı). 

Eksantrik evre, kas liflerinde gerçekten yırtıklar yarattığınız yerdir ve aynı zamanda kaslarınızın en güçlü şekilde çalıştığı yerdir. (Yokuş aşağı koşmak eksantrik egzersiz olarak da sayılabilir. Bu nedenle DOMS’un ondan sonra da ortaya çıkması daha olası olabilmektedir.)

Kas ağrısını önleme için 8 adım

Steroid satın al ve antrenman sonrası kas ağrısıyla ilgili yazının son başlığına geldik. Burada önerebileceğimiz 8 başlığa yer vereceğiz. Kas ağrısını önlemek için gümüş bir kurşun olmasa da, iyileşme sürecinde aşağıdaki 8 strateji yardımcı olabileceğini düşünüyorum:

Doğru yemek:

Vücudunuzun kasları onarmak için proteine, bir sonraki antrenmanınızı beslemek için karbonhidratlara ve eklemlerinizi yağlamak için sağlıklı yağlara ihtiyacı vardır. Bu nedenle, antrenmandan önce ve sonra yakıt doldurmak önemlidir. 

Antrenmandan önce veya sonra bir dilim fıstık ezmeli tost ve bir elma üzerine buharda pişmiş sebze ve tavuk ya da kinoa yiyin. Önemli olan aç kalmamak olduğunu bilin!

Hidrat:

Kas iyileşmesi söz konusu olduğunda, dehidrasyon en büyük düşmanlarınızdan biridir. Hasarlı kasları temizlemek için sıvıya ihtiyacınız vardır. İyi bir kural, her 15 ila 30 dakikalık egzersiz için 8 ons su yutmaktır. Bu hayati adımı atlayın, ağrınız sadece daha yoğun hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda daha uzun sürecek. Şunu deneyin: Antrenmanınızdan önce ve sonra bir tartıya çıkın. Zayıfladın mı? Kaybedilen her kayıp için 8 ons su takviyesi alın.

Isınmak:

Egzersiz yapmadan önce 10 ila 15 dakika arasında hafif aerobik aktivite (yavaş koşu veya tempolu yürüyüş). Devam eden bazı germe egzersizleri ile kaslarınızı esnetin. 

Steroid satın al gibi işlemlerde de sporculara her zaman ısınmayı düşünmelidir. O gün antrenman yaptığınız kaslara iyi miktarda kan akışı sağladığınızdan emin olun. Özellikle soğuk havalarda koşuyorsanız, kasların ısınması gerekir. Bu strateji sadece yaralanmayı önlemekle kalmaz, aynı zamanda aktivite sonrası yeniden yapılanma için kaslarınızı hazırlar.

Sakin ol:

Isınma sıranızı tersine çevirin ve sağlam bir soğumaya sahip olacaksınız. Soğuk durdurmak yerine egzersizinizi yavaşlatmak için zaman ayırmak. Sıvının kaslarda ve eklemlerde birikmesini önlemeye yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, kalbiniz gerçekten pompalıyorsa, 10 ila 15 dakikalık bir soğuma nefesinizin normale dönmesine yardımcı olacaktır.

Bir masaj yapın:

Ağrıyan bir kasa masaj yapmak, gerginliğin giderilmesine yardımcı olabilir. Düğümler aracılığıyla çalışmak kasın kendini rahatlatmasına yardımcı olur. Ayrıca bölgeye kan akışı gönderir ve biriken sıvıyı vücuttan dışarı iterek iyileşmeyi hızlandırır. Bir bonus: İyi hissettiriyor!

Uyku:

Uyku, DOMS’yi önlemek ve kas inşa etmek için gerçekten güçlü bir araçtır. Aynı zamanda sağlıklı yaşam tarzının anahtarıdır. İnsan Büyüme Hormonu gibi kas geliştirici kimyasallar, vücudunuz tarafından uykunun derin aşamalarında doğal olarak üretilir. Vücudunuzun egzersizden kurtulmasına gerçekten yardımcı olmak için en az 7 saat uykuyu hedefleyin.

İyi bir iyileşme için gereken derin uyku durumuna ulaşmakta zorlanıyorsanız, derin ve yavaş nefes almayı deneyin. Ayrıca yatmadan bir saat önce elektronik cihazları kapatın. Yukarıda anlatıldığı gibi bir tuz banyosu yapmak, aynı zamanda derin ve kaliteli bir uyku haline getirmeye yardımcı olabilir.

Yuvarlama ve dolaşımı artırma:

Köpük rulo (uzun, silindir benzeri bir alet) kullanmak, uygulanan basınç yoluyla kaslarınıza giden kan akışını artırır. Kendinize derin doku masajı yapmanın ucuz bir yolu olarak düşünün. Gergin bölgelerin üzerinde yuvarlanmayı yavaşlatarak, gergin kasların gevşemesine yardımcı olabilmektedir. İyileşme ve iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Antrenmanınızdan sonra, germe egzersizlerine başlamadan önce bir köpük rulo kullanarak 10 ila 15 dakika geçirin. Kas daha rahat olduğunda, hala kasılmış durumda olduğundan daha fazla esnetebileceksiniz.

Devam etme:

Kaslarınız zaten ağrıyorken egzersiz yapmak kötü bir fikir gibi görünebilir. Ancak araştırmalar hafif aktivitenin kan dolaşımını sürdürmeye yardımcı olduğunu söyler. Vücudun kas ağrılarıyla bağlantılı atıkları ve kimyasalları boşaltma yeteneğini hızlandırdığını doğrulamaktadır.

Related Posts

Bir yanıt yazın