Genel

Steroid Satın Al: Anabolik steroid öncesi spor 

İnsanlar ek takviye öncesi sporda ne yapacaklarını merak eder. Steroid satın al hamlesinden öncesi neler yapılmalı? Steroid ve spor gibi kavramı doğru anlama, aynı zamanda kullanımı konusunda detaylar…

Steroidler kişinin performans gösterme yeteneğini artırabilmektedir. Ancak yan etkileri vardır ve sporcular bağımlılık ve hatta bağımlılıkla ilgili komplikasyonlarla karşılaşabilirler. Basitçe söylemek gerekirse, steroidleri kötüye kullanan sporcular gayri meşru bir yola giriyorlar. Steroidler haksız bir avantaj ve kısa vadeli performans artışı sağlayabilir. Onları kullananlar kendilerini birden fazla şekilde başarısızlığa hazırlar.

Steroid satın al ve steroid nedir? 

Steroidler, olgunlaşmanın bir parçası olarak veya strese yanıt olarak vücudumuzun doğal olarak ürettiği hormonları taklit eden sentetik ilaçlardır. Anabolik steroidler erkek seks hormonlarını taklit eder – onlar için uygun terim anabolik-androjenik steroidlerdir. Anabolik terimi kas dokusu oluşturma sürecini ifade ederken androjenik erkek cinsiyet özelliklerini ifade eder. Steroidler, sporcular tarafından tipik olarak kötüye kullanılan türdür.

Birisi steroidlerden bahsettiğinde insanlar genellikle anabolik steroidleri düşünürler. Ancak steroid terimi aynı zamanda kortikosteroidlere de işaret edebilir . Bu steroidler, strese tepki olarak vücudun adrenal bezleri tarafından üretilen kortizon hormonlarını taklit eder. İnsanların bazen yanlışlıkla steroid olarak adlandırdığı başka performans arttırıcı ilaçlar (PED’ler) de vardır.

Steroidler ve Performans Arttırıcı İlaçlar (PED’ler)

Steroid satın al seçeneği kadar konunun iyi anlaşılması da gereklidir. Performans arttırıcı ilaçlar (PED’ler), anabolik steroidler ve steroid öncüleri gibi çeşitli “anabolik ajanlar”ın yanı sıra besin takviyeleri, uyarıcılar ve insan büyüme hormonu da dahil olmak üzere diğer agonistleri içerir. İnsanlar bazen performans arttırıcı ilaçlara genellikle steroidler derler. Steroidlerin PED olduğu doğru olsa da, PED’ler her zaman steroid değildir.

PED’lerin popülaritesinin arttığına dikkat çekiyor. Bir çalışmada lise öğrencilerinin %3,3’ünün anabolik steroid kullanımına başvurduğu, başka bir çalışmada ise kızların %8’inin ve erkeklerin %12’sinin kas kütlesini, görünümünü veya gücünü iyileştirmek için PED kullandığını bildirdiği bulundu.

Güç antrenmanı ile birlikte anabolik steroidler, kullanıcılarında kas büyümesine neden olarak bazı sporcuların performansı artırmak için. Bunları uygunsuz şekilde kullanmalarına neden olur. Pediatrics in Review , kullanıcıların %5 ila %20 arasında herhangi bir yerde güç kazanımları görebildiğini kaydetti. Bu nedenle, bazı sporcular anabolik steroidleri seçer. Onlara PED’ler arasında tercih edilen bir statü verir. Anabolik steroidlerin gücü artırmak için çalıştığına dair bilimsel ve öznel kanıtlar var. Diğer PED’ler daha az kanıtlanmıştır.

Steroid satın al: Steroidler Bağımlılık Yapar mı?

Steroid kullanıcıları bazen bağımlılık yapan davranışlar sergileyebilir. Olumsuz yan etkilere rağmen steroid kullanmaya devam edebilir. Ulusal Uyuşturucu Suistimali Enstitüsü’ne (NIDA) göre, steroid bağımlılığı söz konusu olduğunda , “Anabolik steroidleri kötüye kullanan kişilerin yaklaşık %32’si bağımlı hale geliyor.”

Bağımlılık mutlaka tam anlamıyla bağımlılık değildir. NIDA, kaç steroid kullanıcısının bir madde kullanım bozukluğu geliştirdiğini belirleyemedi. Ancak bu durumda bağımlılık, bağımlılığa benzer görünmektedir. Kullanıcılar genellikle steroidlere fahiş miktarlarda para harcarlar. Depresyon ve anksiyete gibi sorunlar nedeniyle durmakta zorlanırlar. Sporcular için bu kaygı ve depresyon, steroid kullanımı doğrudan rekabetçi performanslarıyla bağlantılı olduğu için birleşir.

Steroid kullanıcıları, bir bağımlılık geliştirirlerse ve ilacı kullanmayı bırakırlarsa yoksunluk belirtileri yaşayabilirler. Yoksunluk belirtileri yorgunluk, huzursuzluk, iştahsızlık, uyku sorunları, libido azalması ve ilaca karşı aşırı istek duymayı içerebilir. Bırakmanın olumsuz psikolojik etkisine ek olarak, kullanıcılar geri çekilmek istemedikleri için bağımlı hale gelebilirler.

Endişeli bireyler steroid bağımlılığı geliştirenler adına müdahale etmek için çalışırken, sağlık yönetimi konusunda eğitim almış profesyoneller, bağımlılık tedavisi kliniklerinde ve steroid kullanıcılarının bağımlılık ve olumsuz yan etkilerle mücadele etmesine yardımcı olan hastanelerde ön plandadır.

Steroid satın al ve sipariş için en iyi alternatifin internet olduğunu söyleyebiliriz. Online olarak istenilen ürün sipariş verilebilmektedir. Bunun için bulunduğunuz siteyi güvenle kullanabilirsiniz.

Sporda Steroid Kullanımı

Spor dünyasında steroid kötüye kullanımı yaygındır, çünkü bazı sporcular maliyeti ne olursa olsun kazanmak veya zirveye çıkmak ister. Sorun, uyuşturucuları kötüye kullanan profesyonel sporcular tarafından daha da kötüleşiyor. Pediatrics in Review’a göre , 1998 ve 2000 yılları arasında, ergenler arasında steroid kullanımına bağlı risk algısında “keskin bir düşüş” oldu; bu düşüş “profesyonel sporcular tarafından performans arttırıcı maddelerin kullanımıyla ilgili” olabilirdi.

1991’den 2003’e kadar, ergen steroid kullanımı endişe verici bir oranda, %2.7’den %6.1’e yükseldi. 2004 yılında, NIDA yarım milyondan fazla 8. ve 10. sınıf öğrencisinin anabolik steroid kullandığını tahmin etti. Ayrıca 1.084.000 yetişkin veya nüfusun %0.5’i steroid kullandığını bildirdi. Steroid kullanımının özellikle futbol, beyzbol ve basketbol oynayan sporcuların yanı sıra güreşen veya jimnastik yapanlar arasında yaygın olduğunu bildirdi.

Steroid satın al ve daha fazlası

Pek çok insan kimyasal destekli vücut geliştiricilerin dergilerindeki resimlere bakar ve steroidler olmadan asla böyle görünemeyeceğimi düşünür. Açıkçası, muhtemelen (ama kesinlikle değil) haklılar. Bununla birlikte, beslenmeye dikkat ederek, takviyelerin doğru kullanımı ve ağırlık kaldırma ve kardiyo için bilime dayalı bir yaklaşımla, sadece rekabet etmekle kalmaz, aynı zamanda başarılı olabilirsiniz

Steroidler, kas protein sentezini artırarak ve kas yıkımını azaltarak çalışır. Bunun pratik anlamda anlamı, steroid kullanan bir kişinin, yardım almayan bir kişiye göre daha yüksek hacim ve yoğunluk ve artan sıklıkta daha fazla antrenman yapabilmesidir. Sonuç olarak, bunu doğal olarak yapan birinden çok daha hızlı ve daha uzağa ilerleyebilecektir.

Anabolik steroid kullanmanın çeşitli yan etkileri ve sakıncaları vardır. Birincisi, bunlar yasa dışıdır. Ek olarak, karaciğer için toksik olabilirler. Kanınızı inme veya kalp krizi geçirme olasılığınızı artıracak kadar kalınlaştırabilirler. Diğer şeylerin yanı sıra sıvı tutulmasına, akneye ve jinekomastiye (bir erkekte meme dokusu büyümesi) neden olabilirler. Kısacası onlardan uzak durmalısınız.

Steroid satın al ve spor

Steroid öncesi dönem vücut geliştiricileri, fiziklerini çoğunlukla tam vücut egzersiz rutinlerini izleyerek inşa ettiler. Tüm kas gruplarını haftada üç kez çalıştırmak onlar için daha etkiliydi. Daha fazla kas kazanımı sağladı. Steroid çağının başlangıcında, bölünmüş eğitim popüler hale geldi. Spor salonlarındaki birçok erkek, steroid vücut geliştiricilerin takip eder. Aynı rutinleri takip ettikleri için daha fazla kas kütlesi oluşturma şanslarını azaltıyor.

En popüler eski tarz vücut geliştirme egzersiz rutinlerinden biri, Arnold Schwarzenegger gibi birçok ünlü vücut geliştirici tarafından kullanılması. Arnold, Reg Park’ın 5×5 Egzersizini önemserdi. Steroid satın al kadar önemli olan antrenmandır.

Related Posts

Bir yanıt yazın