Genel

Steroid satın al: 2022 fitness trendleri

2022 yılında 3 ayı geride bıraktık. Koca bir sene geçerken yeni yılın hedeflerini çoktan belirledik. Ancak henüz hedeflerini koymayanlar için 2022 fitness trendlerine göz atacağız. Bu yılda da çok çalışmanın önemine vurgu yapacağız. Steroid satın al bu sene de en fazla tercih edilen takviyeler arasındaki yerini korayacak gibi.

Parlak bir yeni yıla baktığımız bir zaman. Peki 2022’de nasıl çalışacağız? Son birkaç yılda, fitness endüstrisi, spor salonlarının kapanması ve çok sayıda dijital fitness teklifi akışı ile büyük zorluklar ve fırsatlarla karşı karşıya kaldı. Dünyanın sağlığa ve zindeliğe yaklaşma şekli değişti ve birçok tüketici için bir öncelik haline geldi. 

Şüphesiz bir fitness trendleri dalgasının ortaya çıktığını göreceğiz. Bazıları zamanın testine dayanma eğilimindeyken, diğerleri gelir ve gider. Fitness trendleri, tüketici davranışları değiştikçe her zaman gelişecektir. Fitness endüstrisi engellerle karşılaşsa da, yenilik için fırsat ve alan da var. Bu yazıda, 2022’yi dört gözle bekliyoruz ve gelecek yıl için en iyi fitness trendlerinden bazılarını yıkıyoruz. Steroid satın al, sipariş, güçlenme her biri yeni yılında konuları.

Steroid satın al: 2022’de fitness’ın geleceğini ne şekillendiriyor?

Birden fazla sokağa çıkma yasağı boyunca, birçok insan nasıl ve nerede egzersiz yapacaklarını ayarlamak zorunda kaldı. Bundan, her yerde egzersiz yapabileceğiniz yeni bir zihniyet yükselmeye devam etti. Esneklik ve rahatlık isteyen fitness zihniyetinin yanı sıra, fitness’ın herkes için olabileceği bilinci de açıktır. Tüketici davranışı eğilimleri ve öncelikleri, fitness’ın geleceğini şekillendirmeye devam edecek. Markaların, üyelerinin ihtiyaçlarına uyum sağlaması ve hizmet etmesi gerekecek. 

Fitness sağlayıcıları, değer tekliflerini yeniden değerlendiriyor ve yeni kitle segmentlerini hedeflemek için fırsatlar buluyor. Fitness endüstrisi büyük zorluklarla karşı karşıya kalırken, beraberinde gelen harika fırsatların dengesini görebilirsiniz. İnsanlar hayatlarının pek çok farklı yönünü yeniden değerlendirmeye devam ederken, egzersize yaklaşım biçimleri de ilgi odağı oluyor. 

Covid-19 krizi, birçok tüketicinin kendi sağlıklarına daha iyi bakmasıyla sağlığa büyük bir odaklanma sağlamaya devam ediyor. Sektörde fitness trendleri ortaya çıkmaya devam ettikçe, markalar üyelerine sadece egzersiz yapmalarına değil. Aynı zamanda farklı sağlık alanlarını iyileştirmelerine yardımcı olarak onları güçlendirme şansı veriyor. Akıl sağlığı ve zindelik, çeşitli spor salonlarına ve sağlık kulüplerine dokunan zihin-beden uygulamalarıyla birbirine bağlanmaya devam ediyor. 

Fitness değişimi

Her yılın başında yeni fitness kararları gelir ve bu da yeni trendler anlamına gelir! Fitness endüstrisinde, Pilates’ten HITT’e kadar denenecek çok farklı egzersizler var, herkes için bir şeyler var.

Promosyon ürünleri endüstrisinde, fitness ürünleri yalnızca niş bir kitleye hitap ediyordu. Pandemi nedeniyle, bir zamanlar bildiğimiz fitness izleyicileri genişledi ve bireyler artık evde kullanmak ve spor salonuna getirmek için fitness ekipmanları arıyor.

Gerekli ekipman miktarı, egzersiz seçiminize bağlı olarak değişir; yoga üç ila dört öğe gerektirirken halter daha fazlasını gerekebilmektedir. Bu da müşterileriniz için birçok promosyon fırsatı anlamına gelir!

Evde yapılan antrenmanların popülaritesi arttıkça, spor ekipmanlarına ve fitness aksesuarlarına olan ihtiyaç da artıyor. 2022 için trend olan birkaç fitness trendlerine göz atacağız.

Şunu da belirtmemiz gerekir; en iyi spor yerinde yapılmaktadır. Yani spor salonlarında her zaman sporu daha verimli ve istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Steroid satın al ve sipariş daha yorucu spor ile güzel olacaktır.

Steroid satın al: 2022 için 12 fitness trendi 

Çevrimiçi antrenmanların trend olmaya devam etmesi ve daha fazla sporcunun spor salonuna dönmesiyle dünya yeni bir yaşam biçimine uyum sağlamaya çalışıyor. Salgının dünyayı etkisi altına alması umuduyla 2022’ye iyimserlikle bakalım. Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, markalar ve tüketiciler için fitness alanında yeni fırsatlar olacak. 

Hibrit spor salonu üyelikleri 

Hibrit üyelikler sunan spor salonlarında bir artış görüyoruz . Birçok geleneksel spor salonu, üyelerin çevrimiçi veya yüz yüze egzersiz yapma seçeneğine sahip olmak istediğini fark ediyor. Çevrimiçi uygunluk, gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler için mutlaka bir rakip değil. Üyelerinizin ihtiyaçlarına uyum sağlayabildiğiniz sürece bir müttefiktir. 

Üyeler, haftada birkaç gün spor salonuna gitme ve aynı zamanda evde egzersiz yapma seçeneği istiyor. Hibrit spor salonu üyelikleri, tüketicilerin yalnızca talep etmekle kalmayıp beklediği bir kolaylık düzeyi sağlamakla ilgilidir. 

Sağlık izleme giyilebilir teknoloji  

Giyilebilir teknoloji ve aktivite izleyiciler, 2022 için büyük bir trend olmaya devam ediyor. Ancak fitness’ın ötesine geçiyorlar. Bu yıl birçok akıllı saat ve fitness takipçisi, vücut ısısı, stres seviyeleri, uyku ve kalp atış hızı gibi ölçümlere giren özellikler ekliyor.

İnsanlar, yalnızca adım veya kilometre koşularının ötesine geçen çeşitli sağlık ölçümlerini takip etmek istiyorlar. Bunun harika bir örneği, insan performansı şirketi Whoop’tur. Geçen yıl, 200 milyon dolarlık fon topladılar. Whoop, genel sağlık durumunuz hakkında daha büyük bir resme sahip olabilmeniz için uykunuzu, sağlığınızı, gerginliğinizi ve iyileşmenizi takip edilebilmektedir.  

Açık havada egzersiz yapmak 

İnsanlar dışarıda daha fazla zaman geçiriyor ve spor salonlarının kapanmasıyla birçok üye antrenmanları için yerel dış mekanlarına gitti. Birleşik Krallık spor salonu zinciri Pure Gym, en son fitness trendlerini veya moda akımlarını tespit etmek için Google aramalarına dayalı bir anket yaptı. 

Geriye doğru koşma ve bebek arabası kondisyonunun popüler aramalar listesinde tırmandığını buldular. Doğada yürüyüş, koşu, bisiklete binme ve açık hava egzersizleri gibi açık hava etkinlikleri, popüler egzersiz yöntemleri olmaya devam edecek. Daha fazla insan sadece daha fazla egzersiz yapmakla kalmıyor, aynı zamanda doğada olmaktan da faydalanıyor. 

Düşük etkili egzersiz 

Yüksek etkili egzersiz kadar popüler, düşük etkili egzersizin büyümesi için bir alan var. Kürek çekme, yoga ve Pilates gibi egzersizler güçlenmek için mükemmeldir. Ancak vücuda çok daha az zarar verir. Daha fazla insan işlevsel günlük hareketler üzerinde çalışmaya ve sadece daha sağlıklı bir yaşam sürmeye çalıştıkça, düşük etkili ancak etkili egzersizler bir fitness trendi olmaya devam edecek. 

Kapsayıcı fitness 

Çeşitli ve kapsayıcı bir fitness endüstrisini geliştirmek, spor salonları, fitness stüdyoları ve hatta fitness uygulamaları için temel bir tema olmaya devam edecek. Eğitmenlerinizden egzersiz stillerine kadar, bir işletme sahibi olarak çeşitlilik içeren bir ortam yaratmak sizin sorumluluğunuzdadır. 

Çevrimiçi ve evde yapılan antrenmanlarla, daha fazla insan daha önce hiç olmadığı kadar fitness erişimine sahip. Ancak daha yüksek düzeyde kapsayıcılık için hala yer var.

Steroid satın al: Mini egzersizler 

Mini antrenmanlar, bir antrenmana ayıracak 45 dakikası olmayan kişiler içindir. Gün boyunca etkili ama hızlı bir antrenman yapmak isteyenler içindir. Mini antrenmanlar, hem zamana duyarlı insanlara hem de büyük bir antrenman için motivasyona sahip olmayanlara fayda sağlar. 

İster serbest ağırlıklarla kuvvet antrenmanı, ister on dakikalık vücut ağırlığı antrenman programı olsun. Mini bir antrenman basit ve hızlıdır. Mini egzersizler, gün boyunca yayabileceğiniz beş veya on dakika uzunluğunda olabilir. 

Yüksek yoğunluklu interval antrenmanı (HIIT) 

Her yıl yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar trend olmaya devam ediyor. Tipik olarak, HIIT antrenmanları, dinlenme periyotları ile kısa aktivite patlamaları içerir. HIIT eğitiminin yararı, nispeten kısa bir süre içinde yoğun bir antrenmana girebilmenizdir. HIIT’in iyi yanı, vücut ağırlığı egzersizlerini yapabileceğiniz için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız olmamasıdır. 

Çoğu zaman, HIIT antrenmanlarını bir dizi yetenek için uygun olacak şekilde özelleştirebilirsiniz. ZUU olarak bilinen bir HIIT eğitimi tarzı da popülaritesini artırıyor. ZUU, hayvanlar aleminden ilham alır ve zorlu bir tüm vücut antrenmanı sunar. 

Fitness trendleri 2022 yılında da değiştiğini görebiliyoruz. Uzaktan spor kültürü yerleşmiş olabilir. Ancak spor salonları her zaman revaçta olmayaca devam edecektir. Steroid satın al seçeneği kullananlar spor salonu ruhuna daha çok inanmaktadır.

Bir yanıt yazın