Genel

Steroid Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Steroid Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Anabolik steroid ilaç çeşitleri, sentetik hormon içerikli ilaçlardır. Steroidlerin kısa sürede etki göstermesi beklenmemelidir. Steroid ne kadar sürede etki gösterir? Kullanmaya karar verenler bu konuda bilgi edinerek, bilinçli kullanmaya başlayabilirler. Steroid türlerine göre bazıları vücut içerisindeki yayılımını 3 -5 gün içerisinde tamamlarken, etkisini 15 güne kadar gösterebilecektir. Etki süresi, enjeksiyon ya ta tablet kullanımına göre değişebilecektir.

Steroid Kullanımı

Steroid kürlerinin kullanım süresi ve etki süreleri farklı olabilecektir. Piyasada çok fazla steroid çeşidinin bulunması, kullanıcıların bu konuda araştırma yapmasını gerektiriyor. Steroidlerin etki süreleri, kullanım amacına ve kullanım miktarına göre değişebilmektedir. Bununla birlikte, etki süresini, cinsiyet, yaş, vücut yağ oranı, yapılan spor türü gibi etkenlerde etki edebilmektedir.

Steroid İle Kas Yapmak

Anabolik steroid kullanan her kullanıcılar, kaslarında gelişmelerin olduğunu ve kütlenin arttığını görebilecektir. Ancak gösterilen etkinin uzun süreli olması ve yapılacak olan egzersizlerin düzenli olarak devam ettirilmesi önemlidir. Belirlenen sürede etki gösteren steroidler, kas oluşumunu sağladığında, düzensiz egzersizler, kazanılan kas kütlelerinin tekrardan kaybına neden olabilecektir. Kullanmaya karar verildiğinde, prensipli olmak ve kullanımı kontrollü yaparken, spor egzersizlerinin de düzenli yapılması gerekiyor. Bu prensibe uyanlar, steroid kullanarak, istedikleri oranda kas yığını oluşturabilecektir.

Steroidler Ne İşe Yarar?

Steroid hormonları, erkeklerde ve bayanlarda farklı etki gösterebilecektir. Steroid kullanılmaya başlandığında, aldosteron ve kortizol böbreküstü bezi hormonlarında kan basıncı yükselmesi, metabolizmanın düzelmesi gibi etkiler gösterecektir. Steroidlerin asıl kullanım amacı dünya genelinde, sporcuların kas gelişiminin sağlanması içindir. Kullanmaya başlamadan önce faydaları ve yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmak bilinçli kullanım sağlayacaktır.

Steroidlerin Vücuttan Atılması

Anabolik steroid türleri sentetik hormonlardır ve tablet ya da enjeksiyon yöntemi ile vücuda alındığında, hücrelere geçmeye başlayacaktır. Steroid türlerinin kullanım oranı, kullanım süresi, vücuttan tamamen atılma süresini etkileyecektir. Steroidlerin, vücutta ne kadar sürede etki göstereceği hesaplanırken, istenildiği zaman nasıl bırakılacağı ve vücuttan atılma süresi hakkında da bilgi sahibi olmalıdır. Steroid türlerinin vücuttan atılma süresi 18 saat ile 18 ay arasında değişebilecektir.

Bir cevap yazın