Genel

Steroid Ne Kadar Süre Kullanılmalı

Steroid Ne Kadar Süre Kullanılmalı

Anabolik steroidler, enjeksiyon, tablet ya da krem şeklinde kullanım seçenekleri ile sunulmaktadır. Hormon takviyesi olarak bilinmekte ve kas kütlesi artırımı, dayanıklılık, performans gibi birçok etkisi vardır. Kullanılmaya başlandığında vücutta bağımlılık oluşturabilecektir. Bunun için steroid ne kadar süre kullanılmalı, nasıl bırakılmalı gibi soruların cevaplarını bilmek gerekiyor. Kullanım programı oluşturulurken, kullanıcının, yaşı, cinsiyeti, vücut ağırlığı gibi hesaplamalara göre kullanım süresi ve dozu ayarlanmaktadır.

Kullanım Süresinin Ayarlanması

Anabolik steroid testosteron hormonu olduğu için uzun süreli kullanımlarda, vücut otomatik olarak testosteron üretimini bırakabilecek, bu da erkeklerde kısırlığa neden olabilecektir. Bunun için ne kadar süre kullanılması gerektiği belirlenmeli ve dikkat edilmelidir. Anabolik steroidler, 6 – 12 hafta kullanıldıktan sonra 4 hafta ya da birkaç ay ara verilerek ve döngü oluşturularak kullanılmalıdır. Bu işleme periyotlama denilmekte ve her kullanıcının kendisine göre süre belirlemesi yapması istenmektedir.

Kullanım Seviyesini Ayarlama

Anabolik steroid kullanarak, hedefe ulaşmak isteyenler, tablet ya da enjeksiyon kürlerinden hangisini kullanırsa kullansın, amacına göre günlük miktar belirlemelidir. Bilinçli kullanıcılar, ilk kullanmaya başladıklarında en az dozla başlar ve yavaş yavaş artırarak zirveye ulaşırlar. Zirveye ulaştıktan sonra tekrar azaltarak geriye dönüş yapar ve başlangıç noktasına geldiklerinde kullanmayı bırakarak, belirli süre ara verirler. Bu hem kontrollü kullanım hem de daha kolay bırakmayı sağlayacaktır.

Steroidlerin Yan Etkileri Var Mı?

Anabolik steroid içerik maddeleri tamamen hormon türlerinden oluşmaktadır. Vücut geliştirme amacıyla kullanıldığında ve kullanım uzun süreli olduğunda hem erkeklerde hem de bayanlarda çeşitli yan etkiler görülebilecektir. Yan etkileri azaltabilmek için kullanım dozuna dikkat etmek ve birlikte gıda takviyesi almak önemlidir. Bu konuda detaylı bilgileri, sitenin destek hizmetlerinden alabiliyorsunuz.

Online Sipariş

Anabolik steroid çeşitleri çok fazladır ve sitede, hangi amaç için kullanacağınıza göre sınıflandırma yapılmıştır. Kullanmak istediğiniz ürünü seçebiliyor, ne için kullanıldığını, fiyatını ve içerik bilgilerini gördükten sonra sepete ekleyerek siparişinizi oluşturabiliyorsunuz. Satın alma işlemi sırasında sitenin canlı destek bölümünden ürün ile ilgili sorularınızı sorarak, her türlü bilgiye kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın