Genel

Steroid Kürü Bırakılınca Başımıza Ne Gelir?

Steroid Kürü Bırakılınca Başımıza Ne Gelir

Vücut geliştirmeyle uğraşan neredeyse herkes steroid ürünlerinin güçlü etkileri olduğunu duymuştur. Bu güçlü etkileri kullanarak başarıya ulaşan birçok sporcu olduğunu hepimiz biliriz. Bunun yanında bu sporcuların steroid kürleri bırakınca büyük gerileme yaşadığı haberlerini görürüz. Ancak steroidler söz konusu olduğunda gerçek her zaman göründüğü gibi değildir. Steroidleri doğru kullanarak kür sonrasında da geliştirdiğiniz kasları korumanın yolları vardır. Peki steroid kürünü bırakınca ne olur? Vücutta kür sonrasında ne tür değişiklikler gerçekleşir? Steroid kürü uyguladıktan sonra kas kazanımlarını korumak mümkün müdür? Gelin bu merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenelim.

Vücutta kas gelişimi oluşturmak bolca zaman ve emek isteyen zor bir süreçtir. Bu nedenle bazı sporcular bu süreci desteklemek için steroid ürünlerinden yardım alır. Steroid ürünlerini kullanmaya başlamak sürecin en kolay parçasıdır. Sitemizden kolay şekilde steroid satın al işlemini gerçekleştirerek bu ürünlere hızla erişebilirsiniz. Sonrasında da doğru bir kullanımla fitness hedeflerinize daha kolay ve etkili şekilde ulaşmaya başlarsınız.

Ama birçok kişi steroid kullanımına şüpheyle yaklaşır. Tabii ki bu ürünlerin yan etkileri ve kullanımının çeşitli riskleri olduğu doğrudur. Ancak steroidlerle ilgili her duyduğunuza inanmamalısınız. Çünkü özellikle steroid kullanmayı bırakınca kasların bir anda söndüğü gibi iddialar doğru değildir. Birçok kullanıcı steroid kürü sonrasında da güçlü ve hacimli kaslara sahip olmayı sürdürmektedir. Sporu tamamen bırakmak tabii ki zamanla kas kaybı oluşturur. Fakat kür sonrasında da vücudunuzun estetik yapısını korumanız mümkündür.

Steroid Kürü Bıraktıktan Sonra Doğru Uygulamalarla Kazandığınız Kasları Koruyun

Steroid kürü sırasında vücut sentetik hormonlar yoluyla desteklenmektedir. Bu durum büyük bir güç artışı ve kas gelişiminde kolaylık yaratır. Kürü bıraktıktan sonra bu hormonların desteği artık olmadığı için farklı hissetmek normaldir. Ayrıca vücutta doğal hormon üretimi azalacağı için bazı olumsuz etkiler yaşayabilirsiniz. Ancak bu olumsuz etkiler zamanla vücut doğal hormon üretimini geri kazandığında geçecektir. Bu süreç boyunca yılmadan spora devam etmek ve diyetinize gerekli özeni göstermek elzemdir. Kas gelişimi artık kür sırasında olduğu kadar kolay olmayacağı için tükettiğiniz kalorileri azaltabilirsiniz.

Ayrıca hormonal seviyeleri düzenlemek için bazı kullanıcılar steroid sonrası belirli uygulamalar yapar. Bu uygulamayı “steroid sonrası PCT” (“post-cycle therapy”) olarak biliriz. Bu tür uygulamalar yardımıyla da steroid sonrası süreci kolaylaştırmak mümkündür. Sonuç olarak steroid kürü sonrasında kazandığınız kasları korumak spora devam sağlayarak olur. Tabii bazı ürünler vücutta su tuttuğu için biraz kilo ve hacim kaybı oldukça normaldir. Ama kür sonrası kasların tamamen söneceği gibi bir düşünce yanlıştır.

Steroid kullanmayı planlıyorsanız sitemizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Sitemizden kolaylıkla steroid sipariş ederek bu ürünllere hızla ulaşın. Bu etkili ürünleri doğru şekilde kullanarak kas gelişimi sürecini kolaylaştırın. Steroid kürü sonrası doğru uygulamalar sayesinde elde ettiğiniz kas kütlesini koruyun.

Related Posts

Bir yanıt yazın