Genel

Steroid Kürleri ve Fitness

Steroid Kürleri

Fitness yapıyorsanız ve belli bir düzeye geldikten sonra steroid kullanmaya karar vermişseniz mutlaka bu kararınızı sorgulayın. Steroidler hakkında dünya kadar bilgi mevcuttur. Bunların kimi çöp bilgi kimi ise oldukça gereklidir. Steroidlere başlamadan önce steroid kürleri etraflıca araştırılmalıdır.

Muhtemelen danıştığınız pek çok spor hocası da başlangıç kürlerini tavsiye edecektir. Burada tavsiye ne kadar doğru bir kelime bilemeyiz. Çünkü steroidler herkese aynı zaman, aynı şekil ve aynı hızda etki etmeyebilir. Sağlığınızı tehlikeye atacak bir hamle yapmamanız için steroid kullanmadan önce bu ilaçlara engel teşkil edecek bir durumunuz varsa yaklaşmamalısınız.

Steroid sipariş oluşturmadan önce kendiniz hakkında tüm detayları bilmeniz en iyisidir. Özellikle ergenlik döneminde olan biriyseniz steroidlerin hormon dengenizi bozabileceğini unutmayın. Bunun sonucunda üzülen taraf olmamak için steroid kullanımını erteleyebilirsiniz.

Steroid Kürleri

Steroid Kürleri

Steroid kürleri insanların kendi bedenini daha gösterişli ve güçlü hissetmesi için aktif bir rol oynar. Kimi yoğun iş temposundan ötürü bedenine gereken ilgiyi gösteremez. Bu durum yaş ilerledikçe kendini beğenmemenin en büyük sebebi olacaktır. Steroidler bir nevi vücudun iyi gözükmesini sağlasa da riskleri olduğu için her zaman ilk olarak akla gelmez. Antrenörlük belgesi olan eğitmenlerin bilgileri ışığında steroid kürleri yapılmalıdır.

Kür uygulanmadan önce kişi mutlaka bir sağlık kontrolünden geçmelidir. Sağlığın kötüye gitmesi durumunda ya da kür yapıldıktan kısa süre sonra negatif etki görülürse uzman bir doktora görünmekte fayda olacaktır. 

Fitness ve Anabolizanlar Nedir?

Steroidler üzerine araştırma yaparken anabolizan kelimesine sıklıkla rastlarsınız. Peki bu hem steroid kürleri hem de genel olarak tüm steroidleri ilgilendiren anabolizan kelimesi nedir? Anabolizanlar bir sür steroidtir. Testosteron, 19- Norandrosteron, nandrolon ve norandrosteron anabolizanların içerisinde yer alır.

Temelinde bir tıp terimi olan anabolizanlar, tedavi amaçlı ya da sporda performans artışı için kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta performans artışı beklenen bu ürünlerin ilaç olmasıdır. Sağlıklı bir vücuda ilaç almak normal değildir. Dozlar bu aşamada devreye girer. Steroid kullanacak olan kişinin hedefinde performans artışı varsa doz aşımı yapmadan kullanmaya dikkat etmelidir. Steroid kürleri de belli bir programla uygulanmaya başlar. Kişi kendisi doza karar veremez. 

Related Posts

Bir yanıt yazın