Genel

Steroid Kürleri Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Steroid Kürleri

Vücut geliştirme sporu ile uğraşan bireyler steroid kullanımına merak salar. Daha fazla gelişim görmek isteyen ve müsabakalara katılacak olan sporcularında anabolik steroid tercih ettiği bilinir. Steroidlerin sağladıkları spor camiasında çabucak yayılır. Özellikle de vücut geliştirme sporunda bulunan bireyler çıkan her haberi duyabilmekteler. Bu yüzden de steroide olan eğilim hemen yaşanır. Ancak steroid kürleri ne zaman kullanım evresine geçilmelidir?

Anabolik steroidler, normal gıda gibi tüketilen bir maddde değildir. Belli bir periyodik zamanlaması vardır. Sadece belli periyotta yer almaz. Aynı zamanda doz ayarlanması gibi pek çok konuya da dikkat edilmelidir. Steroid satın al işlemi yapmadan önce bu konuların bilinmesi gerekir. Halk ağzıyla bu ürünler leblebi gibi kullanılmamalıdır. Her zaman söylediğimiz her şey kontrol altında olmalıdır.

Steroid kürleri satın almak isteyen biri öncelikle kendini bunun için ne kadar hazırladığını belirlemelidir. Antrenmansız bir steroid hayatı kabul edilemez. Bir bebek emeklemeden yürümez. Önce emeklemeyi öğrenir daha sonrasında da zamanla yürür. İşte steroid kullanımında da yavaş yavaş yapılmalıdır. Vücut sindirmesi beklenmelidir. Azar azar dozlar halinde başlanmalıdır. Peki bir birey ne zaman steroid alabilir? Hemen istediği gibi kullanıma başlayabilir mi? Yoksa belli bir zaman mı geçmesi gerekir?

Steroid Kürleri

Steroid Kürleri ve Zaman Çizelgesi

Steroid sipariş vermek isteyenler için bir kısıtlama yoktur. Herkes istediği gibi birden fazla adet olarak alım yapabilir. Bu konuda adet sınırlaması söz konusu değildir. Ancak her bir olayın yöntemi vardır. Kafanıza göre yapacağınız işlemler size zarar verebilir. Zaten yan etkisi olan bir ürün için daha sert durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden steroid kürleri bir zaman içinde kullanılmalıdır.

Steroid kullanımında öncelikle bir antrenman geçmişine sahip olmalısınız. En azından 3-6 aylık bir ön çalışma yapmalısınız. Bana sorarsanız bu süre en az 6 ay olmalıdır. Eğer spor geçmişiniz varsa süreyi indirebilirsiniz. Ancak burada da kürlerin en hafif olanından başlamak şartını kendinize kabullendirmelisiniz. Bu söylediklerim tamamen sizin yararınıza. 

Hacim, güç ve kas bu süreçte biraz zaman alacaktır. Ancak daha doğru ve bilinçli bir yol izlemiş olacaksınız. Az dozlarla başlayarak steroide adapte olabilirsiniz. Steroid kürleri içinde en hafif olanı bile zamanla etkisini gösterir.

Related Posts

Bir yanıt yazın