Genel

Steroid Kürleri Hakkında Bilinmeyenler

Steroid Kürleri

Anabolik steroid kullanımına başlayan pek çok kişinin aklında kürlerde bulunur. Normal steroid kullanımından sonra sporcular kür kullanımına yöneliyor. Bunun en büyük sebebi kür paketinin içinde birden fazla konfigürasyon yer almasıdır. Alternatifli ve performanslı olan kür setleri, vücudu daha çabuk geliştiriyor. Peki steroid kürleri hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Gelin şimdi kürler hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Steroid Kürleri Nedir?

Sporcunun, hedefleri doğrultusunda iki ya da daha fazla anabolik steroid seçilerek oluşturulan konfigürasyona steroid kürleri denir. Steroid kürü en az iki steroid maddesi ile olmaktadır. Genellikle 3 ya da 4 tane anabolik steroidin bir araya gelmesiyle paketler oluşur. Elbette oluşturulan kürün düzenli ve planlı da uygulanması gereklidir.

Steroid Kürleri

Hangi Tür Kür Tercih Edilmelidir?

Anabolik steroid satın al işlemi yapmak isteyenler için iki farklı tercih karşısına çıkar. Bunlar tablet ve enjeksiyondur. Kür yapımında da durum aynıdır. Hem tablet hem enjeksiyon kürü tercih edilebilir. Ancak pek çok kimse tarafından enjeksiyon kürü önerilmektedir.

Kürde Hedef Belirleme Nasıl Yapılmalıdır?

Steroid kürleri için hedefiniz net olmalıdır. Yağ yakma ya da kas hacmini genişletme gibi kendinize hedef koymalısınız. Steroid küründe hedef işin yarısını tamalamaktır. Hedef doğrultusunda kürün hazırlanması performansı daha da arttırır. İşte en bilindik kür hedefleri;

Steroid Kürleri İçin Bütçe Ne Kadar Olmalıdır?

Kür için bütçeyi kendinize göre belirlemelisiniz. Yani 300 ile 500 liraya da kür yapabilmek mümkün. Bu fiyatı 5000 liraya kadar çıkarmak da oldukça kolay. Bu tamamen insanın bütçesiyle alakalıdır. Bütçe olduğundan istediğiniz kürü yapabilirsiniz. Ancak bütçe sadece yetmez. Vücudun hazırlanan kürü de kaldırması gereklidir. Bu yüzden seçimi doğru yapmak gerekir.

Kür Sonrası PCT Yapma İşlemi Nedir?

PCT, “Post Cycle Treatment” olarak İngilizce bir söylemdir. Türkçesi ise kür sonu tedavi süresidir. Yapılan kürden sonra vücudun normale dönmesi için yapılır. Steroid kürleri sonrasında yapılacak PCT, daha çabuk toparlanmayı sağlar. Fakat her kür sonrası PCT yapılmaz. Aşırı yüklü kürlerden sonra PCT yapılabilir. Bunun için uzman kişilere danışmak gerekir.

Related Posts

Bir yanıt yazın