Genel

Steroid Kullanmak Riskli Midir?

Hormonlar, kadına kadınlık güdüsünü, erkeğe de erkeklik güdüsünü verir. Hormonlar bazen bazı sebeplerden ötürü bu hormonları sağlayan organlar işlevlerini yeteri kadar gösteremezler. Konuya buradan girdik ki steroid hakkında bilinmeyenleri de aydınlatabilelim. Steroidler vücutta bulunması gereken hormonların sentetik versiyonlarıdır. İnsanlar tarafından üretildikleri için sahte hormonlardır yani kimyasallardır. Bu sağlıklı bir durum değildir ama tıpta gerektiğinde bu sentetik hormonlar kişilere ilaç olarak reçete edilebilir. Biz daha çok steroidlerin yalnızca kas gelişimine etki edenlerine bu makalemizde yer vereceğiz. Steroid sipariş vermeden önce pek çok makale okumanızı tavsiye ederiz.


Anabolik steroidlerin kuvvetli olduğuna çok net bir kanıtta, AIDS, kanser gibi hastalıklarda anabolik steroidlerinde dahil olduğu tedavi sistemlerinin uygulandığıdır. Vücuda steroid almanın çeşitli yolları vardır. Bunlardan en fazla bilineni ve tercih edileni enjekte etme yöntemidir. Bu yöntemle kişi steroidi direkt olarak kaslara enjekte ederek hızla sonuç alacaktır. Steroid satın al ibaresiyle siparişini verdiğiniz steroidin nasıl kullanılacağına dair bir fikriniz yoksa muhakkak bir bilene danışmalısınız. Medikal amacın dışında kullanılan steroidlerin sağlığa zararlı olduğu görüşü pek çok kişi tarafından benimsenmiştir. Aslına bakıldığında uzun yıllar sporcular steroid ile kendilerine doping yapmışlar ve rakiplerine sahte kas yığınlarıyla göz dağı vermeye çalışmışlardır.


Steroid sipariş etmeden önce kendinize bir söz verin. Steroidin etkisini gördüğünüzde kullanım önerisinin dışına çıkmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Daha fazla doz steroid alımı daha fazla risk demektir. Hayatınızı riske atmayın. Steroidler yan etkilerini hep aynı şekilde göstermemektedir. Libido artışı, akne, saç kaybı gibi pek çok farklı yan etkisi vardır. Aşırı miktarda steroid kullandıysanız ve vücudunuz herhangi bir tepki verdiyse mutlaka uzman bir doktora başvurunuz. Aşırı miktarda steroid kullanımının tümör oluşumu, kardiyovasküler rahatsızlıklar gibi sonuçları olabilmektedir. Steroidleri tamamen risksiz kullanmak istiyorsanız doktor gözetiminden şaşmamak en doğrusudur. Steroid kullanımının takibinin yapılması da onun doğru kullanımına özgü bir durumdur. Steroidlerin medikal amaçlı kullanımı da özgür bırakılmamıştır. Eğer steroid sipariş vererek ilk kez bu ilaçlara başlayacaksanız bu alanda bilgisi olan kişilere mutlaka danışınız.

Related Posts

Bir yanıt yazın