Genel

Steroid Kullanırken Beslenme Taktikleri

Steroid ve Beslenme

Anabolik steroid konusunda birçok kişi yanlış fikirlere sahiptir. Steroidler fitness sürecini daha kolay hale getirir ancak etkili şekilde çalışmak hala gereklidir. Bu ürünler yardımıyla fitness hayallerinize ulaşmak için sıkı bir antrenman programı uygulamanız gerekir. Bunun yanında beslenme programına da hak ettiği önemi göstermelisiniz.

Steroid ve Beslenme

Yani steroid satın al işlemi kolay olsa da steroidler mucize yaratmaz. Başarıya ulaşmak için sıkı çalışmak ve doğru beslenmek gerekir. Peki steroid kullanımı sırasında nasıl beslenmek gerekir? Steroid kullanırken beslenme taktikleri nelerdir?

1. Protein Yönünden Zengin Beslenin

Protein, kas gelişimi için çok önemli bir besin öğesidir. Kasların yapı taşı olan bu besin öğesinden herkesin yeterli miktarda alması gerekir. Protein almak yalnızca kas gelişimi için değil sağlıklı bir yaşam için de önemlidir. Çünkü vücutta birçok fonksiyon için proteine ihtiyaç vardır. Proteinin önemi anabolik steroid kullanımıyla özellikle artmaktadır.

Anabolik steroidler kas gelişimini birçok farklı yolla desteklerler. Bunlardan bir tanesi protein sentezini arttırmaktır. Dolayısıyla steroidler yardımıyla diyetle aldığınız proteini daha fazla kullanabilirsiniz. Bunu avantajınıza çevirmek için protein alımını arttırın. Steroid kullanımı sırasında protein yönünden zengin gıdalarla beslenin.

2. Sağlıklı Karbonhidratlarla Yeterli Miktarda Enerji Alın

Karbonhidratlar vücudun enerji kaynağıdır. İyi antrenmanlar gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan enerjiyi sağlarlar. Steroid kullanırken sonuçları en üst düzeye çıkarmak isteriz. Bu yüzden karbonhidrat alımı da önemlidir.

Özellikle “bulking” sürecinde yeterli karbonhidrat almaya özen gösterin. Bu şekilde antrenman performansını da optimum düzeyde tutmuş olursunuz. Definasyon sürecinde karbonhidrat alımını daha az tutmak akıllıca olacaktır.

Karbonhidratları pirinç, patates, yulaf, karabuğday gibi kaynaklardan alabilirsiniz. Sindirim sistemini yormamak için glutenli karbonhidratlardan uzak durmak isteyebilirsiniz.

3. Vücudu İhtiyaç Duyduğu Yağlardan Mahrum Bırakmayın

Protein ve karbonhidrat kadar önemli bir diğer besin öğesi de yağlardır. Vücudun kendi kendine sentezleyemediği yağ asitleri vardır. Bunlara esansiyel yağ asidi deriz ve diyetle alınmaları gerekir. Sağlıklı yağlar sayesinde antrenman performansınızı en üst düzeyde tutmanız kolaylaşır.

Bunun yanında yağda çözünen vitaminlerin sindirilmesi için yağlara ihtiyaç duyarız. Bu vitaminler A, D, E ve K vitaminleridir. Düşük yağlı bir diyet uygulamanın sonucunda bu vitaminlerin eksikliği oluşabilir. Vücudun sağlıklı işlevi için gerekli olan bu vitaminler eksik olduğunda fitness süreci zorlaşabilir.

Bu nedenle steroid kullanırken sağlıklı yağları diyetinizden eksik etmeyin. Zeytinyağı, avokado, yumurta ve fındık, ceviz gibi yemişler iyi birer sağlıklı yağ kaynağıdır.

4. Steroid İçin Sebze Tüketimini Unutmayın

Sebzelerin vitamin deposu olduğunu hepimiz biliriz. Sağlıklı bir yaşam için sebze tüketimi olmazsa olmazdır. Steroid kullanırken de yeterli miktarda sebze tüketmek gerekir.

Enginar ve kuşkonmaz gibi karaciğere iyi gelen sebzeler tüketebilirsiniz. Havuç, domates, kırmızı pancar gibi kalp dostu sebzeleri de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ıspanak, brokoli, karnabahar gibi seçenekler de iyidir.

Related Posts

Bir yanıt yazın