Genel

Steroid Günde Kaç Defa Kullanılır?

Steroid Günde Kaç Defa Kullanılır?

Testosteron adı verilen birincil erkeklik hormonunun sentetik üretilen versiyonu anabolik steroidler, vücuda katkısı sebebi ile tercih edilir. Kas, kemik, karaciğer, böbrek, karaciğer, üreme, merkezi sinir sistemi, kas kütlesinde artış gibi birçok bölümde olumlu etkilere sahiptir. Peki, steroid günde kaç defa kullanılır?

Steroid Kullanım Amaçları

Steroid tıbbi ve kişisel kullanıma uygun bir ilaçtır. İçeriği sebebiyle birçok bölümde tercih edilir. Bunlar arasında; ergenlik dönemine katkısı, kas kütlesinde artış, cinsellik, vücut kıllarında uzama, boy uzaması gibi birçok nedenlerle kullanılabilir. Kullanımı ise belirli döngülerde kullanılır. Bu kullanım şekli olumsuz etkiler ile karşılaşılmaması adınadır. Olumsuz etkiler steroid ve diğer tüm tıbbi ilaçlarda fala kullanım sonrası karşılaşılacak bir durumdur.

Steroid Kullanım Süresi Nedir?

Steroid kullanım şekilleri farklıdır. Bunlar; periyotlama, istifleme, piramitleme gibi kullanıma bağlıdır. Periyotlama; 6–12 haftalık kullanım sonrası, 4 hafta ya da birkaç aylık süre zarfında ara verilerek yapılan kullanım şeklidir. İstifleme; Farklı steroid çeşitlerinin birleşimi ile üst seviyede verimlilik alınabilir. Piramitleme; düşük dozdan başlayarak dozu en yükseğe çıkarmak ve dozu azaltmak gibi kullanımı vardır. Bu kullanım şekilleri kullanıcının riskleri azaltmak adına yaptığı bazı uygulamalardır.

Steroid Tıbbi Kullanımı

Ergenlik gecikmesi, AIDS, 3. evrede HIV, kanser gibi kas kaybı yaşanan hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kontrollü kullanım ile tıbbi kullanım dışında da spor amaçlı kullanılmaktadır. Kullanımda sonuç almak adına ilaç hakkında detaylı bilgi almanız gerekebilir. Bilinçli kullanım ile amaca uygun bir kullanım sağlanır. Aynı zamanda astım krizlerinde oldukça etkili bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Testosteron gibi hormonal bozuklukların tedavisinde etkilidir.

Steroid Nereden Alınır?

Steroid tıbbi ya da tıbbi olmayan durumlarda alınabilir. Birçok hastalığın tedavisinde ve vücut gelişiminde kullanılan bu ürünü alırken, para iadesi ya da değişim yapılabilen firmalar tercih edilmelidir. Bu kolaylık firmanın ürünlerine güvendiğini göstermektedir. Referanslar ise ürün satışında problem yaşamayacağınız anlamını taşır. Satıcı önerisine ve kullanımına uyulması, bilinçli kullanım ile olumlu sonuçlara ulaşılır. Kaliteli içerik, yüksek verim ile dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir üründür.

Bir cevap yazın