Genel

Steroid Bölgesel Olarak Kullanılır Mı?

Steroid Bölgesel Olarak Kullanılır Mı?

Steroid kullanılmasında merak edilen sorular arasında olan bölgesel steroid kullanımı beslenme programı ile belirlenebilir. Peki, steroid bölgesel olarak kullanılır mı? Steroid kullanımında öncelikle vücudun bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Vücutta yağ oranı fazla olan bölgelerin yağ yakarak azalması ve zayıf olan bölgelerin daha fit bir yapıya kavuşması için vücudun tam olarak şeklini oluşturması gerekir. Her vücudun kendine özgü bir şekli vardır. Zamanla yanlış beslenme, hareketsizlik ve stres sonucu vücudun şekli bozulabilir. Erkeklerde ilerleyen yaş ile seyreden kas kaybı, kadınlarda doğum sonrası oluşan cilt bozuklukları, yağlanma gibi durumlar, vücudu olumsuz yönde etkiler.

Steroid İle Kasların Oluşması

Kadınlarda ve erkeklerde özellikle spor esnasında istenilen şey vücudun daha fazla kas yapısına kavuşması ve sıkılaşmasıdır. Vücudun sıkılaşması ise yağ oranında azalma, kasların güçlenmesi ile ortaya çıkar. Steroid kullanımını sadece kasların yoğun hale gelmesi için kullanmak yeterli değildir. Kürlerin kullanımı özellikle yağların yakılması adına önem teşkil eder. Bölgesel olarak sonuç alabilmek için vücudun tamamının sağlıklı bir yapıya kavuşması gerekir.

Steroid İle Bölgesel Zayıflama

Steroid ile istenmeyen fazlalıklardan kurtulmak mümkündür. Doğum sonrası, obezite ya da ilaç kullanımı sebebiyle oluşan kilo artışı spor takviyesi ile düzelebilir. Bazı durumlarda ise spor tek başına yeterli olmaz. Steroid kullanımı ile yağların biriktiği ve yoğunlaştığı bölgelere ulaşılır. Bu uygun beslenme programı ve egzersizlerle mümkün olur.

Steroid İle Bölgesel Kilo Artışı

Steroid, zayıf vücuda sahip kişilerin vücut gelişimini desteklemeye yardımcı olur. Bu şekilde zayıf görünen kollar, bacaklar ve bedenin zamanla kaslanmasını sağlar. Kilo almak için alınan yağlar vücuda zarar verir. Bu nedenle kontrollü kilo alınması, kalıcı bir sonuç için önemlidir.

Elbette kilo almak adına steroid yanında ek besin takviyeleri ve vitamin takviyeleri gerekebilir. Bazı özel çalışmalarla vücut desteklenerek istenilen kiloya ulaşılır. Sonrasında ise ideal kilonun korunması amacıyla belirli periyotlarda takviyeler devam eder. Kullanım şeklini belirlerken vücudun ihtiyaçları, eksiklikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir bölgesel kilo artışı için o bölgeye yönelik egzersizler yoğunlaşmalıdır.

Bir cevap yazın