Genel

Steroid Bağımlılık Yapacak Kadar Etkili Midir?

Steroid

Hayatımızda en merak edilen ürünlerin bağımlılık yapıp yapmamasıdır. Her zaman uyuşturucu örneği bağımlılık ile yan yana verilir. Aslında bağımlı olmak için illa uyuşturucu kullanmanıza gerek yok. Evet uyuşturucu kullanım bakımından insana kendisini bağlıyor. Ancak kola, sigara ve çay gibi ürünlerde de insan kendisini bağımlı hissedebilir. İşte steroid konusunda da bağımlılık orta noktada. Neye ve kime göre bağımlılık etkisi var? İşte bunun cevabını bulmak gerekir.

Kullancılar ve doktorlara göre anabolik farklı yorumlanıyor. Sporcular kullandığı için daha deneyimli olduklarını iddia ediyor. Doktorlar ise olaya sağlık açısından bakıyor. Elbette bir de işin bağımlılık kısmı var. Az önce bu konuyla da ilgili kısa bir giriş yaptık. Peki steroid satın al seçeneğinden önce hangisi doğru? Buna nasıl karar verebiliriz?

Öncelikle bağımlılık konusunu biraz daha netleştirelim. Bir maddenin bağımlılık yapabilmesi için sürekli kullanılması gereklidir. Buna sigaradan örnek verebiliriz. Bazı insanlar artık sigaranın tiryakisi olmuş. Günde 1 paketi bırakın 2-3 paket bitirenler var. Bu açıdan baktığımızda az kullanılan steroid mi? Yoksa günde 2-3 paket sigara içmek mi? İnsan sağlığına zarar verir. Buna ek olarak hangisi bağımlılık göstergesidir. Elbette sigara içen cevabını herkes verecektir. Bu yüzden steroid sipariş verenler için önemli olan dozunda kullanmak.

Steroid

Steroid Maddesinin Bağımlılık Yapmaması

Anabolik kullanımını siz kendiniz belirlemelisiniz. Yani dozda aşırıya kaçılmamalıdır. Belli bir periyot içinde kullanılmalıdır. Bu sayede zarar minimum seviyeye gelir. Doktorların tezi elbette doğru. Steroidlerin bazı yan etkileri bulunmaktadır. Zaten kullanıcı bunu bilerek almaktadır. Ancak hiç değilse kontrollü olunmasında fayda vardır.

Steroid kullanımına başlamadan önce doktora gittiğiniz gibi ara sıra kontrol içinde hekimler tercih edilmelidir. Anabolik kullanımında sağlık açısından ilerleyişi doktorların görmesi de sizin için önemlidir. Bu sayede kullanıma bilinçli şekilde yaklaşabilirsiniz.

Kısacası anabolik steroid satın al işlemi yapacaklar maddenin bağımlı olmadığını bilmelidir. Ne zaman leblebi gibi tüketilirse işte tehlike çanları çalar. Yerinde tüketim ile steroidlerin bağımlılık yapmadığını söylemek mümkün. Son olara steroid satın al işlemleri bu söylenenlerle dikkate alınmalıdır.

Related Posts

Bir yanıt yazın