Genel

Protein Satın Al: Steroid ve Protein Tozu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Steroid satın al ve protein tozu kullanımı gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Özellikle spora yeni başlayan kişiler steroid ile protein tozu arasında ne gibi farkların olduğunu merak ediyor. Bu yazımızda protein tozu ve steroid arasındaki farkların neler olduğuna değineceğiz.

Steroid satın al ve protein sipariş işlemleri genellikle online olarak internet üzerinden yapılır. Hangi markaya ait ürünün daha sağlıklı ve kaliteli olduğu ise kullanıcı yorumlarına bakılarak öğrenilebilir. Sizlerde steroid veya protein tozu kullanmadan önce gerekli bilgileri internetten öğrenebilirsiniz. 

Steroid satın al: Protein Tozunun Faydaları Nelerdir?

  • Protein tozu, kanda bulunan trigliserit oranının düşmesine yardımcı olur.
  • Günlük alınması gereken protein miktarının kalan kısmını protein tozları ile tamamlayabilirsiniz.
  • Bağışıklık sisteminin desteklenmesine katkıda bulunur.
  • Uygulayacağınız iyi bir antrenman programıyla mevcut kas kütlenizin artmasına destek olur.
  • Antrenman sonrası iyileşme sürecini hızlandırıp, yoğun egzersiz sonrası oluşan ağrıların minimum seviyeye inmesini sağlar.
  • Kötü kolestrol seviyesinin düşürülmesine, yani iyi kolestrol oranının artmasına yardımcı olur.

Protein tozu satın al işlemi sonrasında direk kullanıma hazır hale gelir. Bu ürünler hızlı emilim imkanına sahiptir. Dolayısıyla egzersiz sonrası kullanımı tavsiye edilir. Bununla birlikte, gün içinde oluşan protein açığını kapatmak için de protein tozu kullanılabilir.

Protein tozu kapsamında, en çok dikkat edilmesi gereken husus ise aşırı protein tozu kullanımıdır. Bu ürünler, rutin beslenme alışkanlığı çerçevesinde kullanılan besinlere göre daha güçlendirilmiş ürünler arasında yer alır. Bu nedenle belirli aralıklarla kullanılması ve beslenme alışkanlığına uygun hale getirilmesi gerekir. Protein tozları ilaç, steroid veya hormon içermeyen sadece beslenme takviyesi olarak bilinmektedir. Protein tozu sipariş ettikten sonra bu ürünlerin sütten, etten meydana gelen yararlı besin olduğunu anlayacaksınız. Fakat yanlış zamanlarda ya da aşırı protein tozu kullanmak faydadan çok zarara yol açar.

Steroid ve Protein faydası

Özellikle bu ürünler hakkında bilgi sahibi olurken laktoz hassasiyeti konusu ön planda tutulmalıdır. Laktoz hassasiyeti olan bireylerin buna uygun olan protein tozu kullanması tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde karın ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi gibi olumsuzluklar görülebilmektedir. Yani bu konuda duyarlılığı olan kişilerin laktoz oranı sıfır olan protein tozlarını tercih etmesi gerekir. Ayrıca gıda takviyelerinin zararları konusunda değerlendirilebilecek en önemli husus ise vitaminlerdir.

Eğer ki vücudunuz daha fazla vitamine ihtiyaç duymuyorsa ekstra vitamin almaya devam etmeniz halinde beklenmeyen sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Özellikle vitamin takviyesi almadan önce mutlaka doktora başvurulmalı ve uzman tavsiyesi üzerine alınmalıdır. Bu durum protein tozu için geçerli değildir.

Protein tozu kullanırken spor programınıza ve beslenme alışkanlıklarınıza uygun olarak hareket etmeniz yeterli olacaktır. Bunların yanı sıra egzersiz saatleriniz de düzenli olmalıdır. Çünkü düzensiz yapılan antrenmanlar kas oluşumunu engeller ve hayal ettiğiniz vücut şekline sahip olmanızı zorlaştırır.

Steroid satın al: Steroid Kullanımı Ne İşe Yarar?

Steroidler sipariş yöntemi sayesinde temin edilen ürünler, günümüzde vücut geliştirme sporlarının yanı sıra tıbbi amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır. Konu sağlık olunca pek çok kişi steroidlerin yararları, zararları ve etkileri konusunda detaylı araştırma yapmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Doktorların bazıları steroid kullanımının riskli ve tehlikeli olduğunu savunurken, bir kısmı ise gerekli durumlarda kullanılabileceğini ifade ediyor. Tüm bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için sterodin ne olduğunu, hangi amaç doğrultusunda kullanıldığı öğrenmekte yarar var. 

Her insanın vücudunda dokuların ve organların görevlerini yerine getirebilmesini sağlayan bazı hormonlar bulunur. Steroidler ise insan vücudunda yer alan hormonların kimyasal versiyonlarını oluşturur. Bu ürünler birçok rahatsızlığın ve hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Kas kütlesi arttırma ve vücut geliştirme amacıyla tüketilen steroidler genellikle kaslara enjekte ve oral yolla kullanılır. Fakat tıbbi amaçların dışında kullanılan steroidler oldukça risklidir. Steroidlerle ilgili tehlikeyi anlamak için bu ürünlerin yararlarını ve zararlarını iyi analiz etmek gerekir. 

Steroid satın al

Sporcular tarafından kullanılan steroidler insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Çünkü ülkemizde satılan steroidlerin büyük bir kısmı resmi olmayan satıcılar tarafından yasadışı yollarla temin edilmektedir. Bilindiği gibi her ilacın keyfi kullanımı tehlike arz eder. Fakat konu steroid olunca, oluşan risk beyin ve vücut açısından yıkımla sonuçlanabilmektedir. Keyfi ve bilinçsiz steroid kullanan kişiler bedensel ve zihinsel yönden etkilenmektedir. Steroid satın al işlemini gerçekleştirmeden önce konuyla ilgili çevrenizdeki kişilerden destek alabilirsiniz.

Steroidler sipariş yöntemi ile temin edilen bu ürünler saç dökülmesi, libido artışı, kırmızı kan hücrelerin artması gibi sorunlara neden olabilmektedir. Uzman tavsiyesi ve normal doz anabolik steroid kullanan kişilerin mutlaka belli aralıklarla randevularını takip etmesi gerekir. Aşırı ve yanlış steroid kullanımı ayrıca karaciğer sorunları, tümör oluşumu, tendon kopması gibi rahatsızlıkların da habercisi konumunda bulunmaktadır.

Protein tozu ve steroidler üzerinde yapılan araştırmalara bakıldığında, ihtiyaç halinde ya da aşırı olmamak kaydıyla bu ürünlerin kullanımı zararlı değildir. Spora yeni başlayan kişiler ihtiyaç duydukları proteini doğal besinlerden almakta güçlük çekince steroid ve protein tozu kullanmaya başlayabilmektedir. Dolayısıyla protein tozu ve steroid aşırıya kaçmamak şartıyla kullanılabilmektedir.

Protein Tozu Ne Zaman Kullanılmalı?

Protein tozu kullanırken dikkar edilmesi gereken en temel nokta, hangi aralıklarla kullanılması gerektiğidir. Genel itibariyle protein tozları farklı şekilde kullanılmaktadır. Bunlar; Antrenman öncesi, antrenman sonrası, uyku öncesi ve sabah kahvaltı öncesidir.  

  • Antrenman öncesi: Yoğun bir antrenman programı olmayan kişilerin öncesinde protein tozu kullanması tavsiye edilmiyor. Çünkü antrenman öncesi ihtiyaç duyulan enerji proteinden değil de karbonhidratlardan temin edilmektedir. Bu nedenle spor öncesi protein yerine karbonhidrat tüketilmelidir.
  • Antrenman sonrası: Proteine en çok ihtiyaç duyulduğu an kesinlikle antrenman sonrasıdır. Kas kütleleri protein, karbonhidrat ve diğer birçok maddeyi içine çekerek büyümek ister. Bu sebeple spor sonrası 40 dakika içinde alınan protein kas oluşunu hızlandırır. Fakat önceliğiniz kesinlikle yüksek protein içeren et, süt, yumurta gibi doğal ürünler olmalıdır. Doğal yollarla alınan protein yeterli olmadığı taktirde ise protein tozu kullanılabilmektedir. 
  • Uyku öncesi protein tüketimi: Sporla uğraşan bir kişi, günün en az 9 saatini kaliteli uykuda geçirmelidir. Aralıksız 9 saat uyuyan bir kişinin beslenme düzeni bozulmaktadır. Uyumadan önce alınacak protein, uyku esnasında yavaş yavaş parçalanmaktadır. Bu da uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Eğer ağır egzersiz programı uyguluyorsanız uyku sırasında kendinize küçük bir ara öğün oluşturabilirsiniz. 
  • Kahvaltıdan önce protein tüketimi: Aç kalan insan vücudu sabahları sabahları protein ihtiyacı hisseder. Kahvaltı esnasında alınan proteinler uzun süre tok tutar ve kas gelişimini hızlandırır.

Protein tozu satın al işlemi öncesinde protein açığınızın olup olmadığını iyi bilmeniz gerekir. Çünkü protein ihtiyacı olmayan kişilerin bu ürünleri tüketmesi oldukça zararlıdır. Protein tozu ve steroid gibi ürünler her ne kadar takviye gıdalar olarak bilinmektedir. Ayrıca bilinçsiz kullanımı geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Sizde karaciğer, kalp ve böbrek rahatsızlıkları oluşmasını istemiyorsanız gereğinden fazla steroid ve protein tüketimi yapmamalısınız.

Bir cevap yazın