Genel

Kadınlar Anabolik Steroid Kullanır Mı?

Kadınlar Anabolik Steroid

Anabolik steroid hakkında yalnızca erkekler kullandığına dair bir algı oluşmuştur. Testosteron hormonunun sentetik türevi olduğu için doğrudan erkekler akla gelir. Testosteron erkeklik hormonuna verilen isimdir. Buradan çağrışım yaptığı içinde anabolik steroidler erkekler içinmiş gibi olur. Steroid sipariş verirken eğer bir kadınsanız kesinlikle bir erkek gibi sipariş vermeyin. Dikakt edilmesi gereken noktalar kadın ile erkekte farklılık gösterir. Fizyolojik yapısı farklı olan kadın ile erkek steroid kullandığında farklı sonuçlar alabilir. Yan etkileri bile kadında ve erkekte farklı boyutlarda görülebilir. Peki anabolik steroidler tam olarak ne yapar? Erkeklik hormonunu taklit eden bu ilaçlar hormonal dengeyi de bozar. Kasların hızlı büyümesi için normalin üzerinde vücuda alınan hormon güç ve dayanıklılığı artıracaktır. 

Anabolik steroidler ayrıca hormon tedavisi için kullanıldığında yasal olarak literatürde yerini alır. Sporcular için anabolik steroid denildiğinde önyargıyla yaklaşılması doğal karşılanıyor. Steroidlerin kas dokusunu büyüten ve onaran yapısı her zaman masum olmayabiliyor. Bunlar ağır ilaçlar olduğu için çoğunlukla reçete edilmektedir. Dışarıdan alındığında ise anabolik steroidler için herhangi bir reçete gösterme zorunluluğu yoktur.

kadınlar anabolik steroid

Kadınlar ve Anabolik Steroid

Güvenilir bir web siteden anabolik steroid sipariş verebilirsiniz. Tüm talimatlara uyarak kullanmak sağlığınız için normal olandır. Bir kadınsanız ve anabolik steroidler kullanmaya karar vermişseniz unutmayın vücudunuza aldığınız erkeklik hormonudur. Gözle görülen değişimler yaşayabilirsiniz. Bunlara kıllanma, ses kalınlaşması, anormal irilik gibi etkiler dahildir. Bunlar beklenen durumlar olduğu için çoğunlukla yan etkilerden olduğu söylenemez. Çünkü bir kadın kendine ait olmayan bir hormonu vücuduna fazla miktarda aldığında zaten beklenen o hormonun devreye girmesidir. 

Anabolik steroid sipariş verenlerin yaşının küçük olmaması gerekir. 21 yaş bu ilaçların kullanımı için bir kriterdir. Büyüme ve gelişme tamamlanmamışsa vücut dışarıdan hormon aldığında normal hormon üretimi durur. Sentetik hormon ise büyümeyi anormalleştirir. Dengelerin alt üst olmaması için steroid satın al yönlendirmesini yaşı küçük olanlar dikkate almamalıdır. Kadınların ve erkeklerin büyüme aralıkları farklıdır. Anabolik steroid kullanmadan önce bu konuda bilgili birinden yardım isteyebilirsiniz. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa anabolik steroidler hastalığınızı tetikleyebilmektedir. Uzak durmanız sağlığınız için en iyisi olacaktır.  

Related Posts

Bir yanıt yazın