Genel

Enjeksiyon Steroid Sonrası Ağrı Olur Mu?

Enjeksiyon Steroid

Anabolik steroidler farklı türlerde olduğunu biliyoruz. Steroidler çeşit ve kullanım açısından değişik yapılara sahiptir. Her biri kendi içinde etki göstermesi değişmektedir. Steroid sipariş veren sporcularda etki bakımından uygun olanı seçmektedir. Bunlar içinde en bildiği ise enjeksiyon steroid. Peki enjeksiyon steroidler kullanımda ne gibi farklılar ortaya çıkarmaktadır? Kullanımdan sonra ağrı yaşatır mı? Vücudun neresinden enjekte edilmelidir? Tüm bu soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Enjeksiyon türü steroidler piyasada en çok tercih edileni olarak bilinmektedir. Direkt vücuda karışmasından ötürü sporcular tercih etmektedir. Özellikle profesyonel kullanıcıların ilk tercihi enjeksiyondur. Jel, krem ya da ağızdan alınan versiyonlar genellikle başlangıç seviyesinde alınmaktadır. Kendine iğne yapamayan ya da iğne fobisi olan kişiler diğer türleri tercih etmektedir.

Enjeksiyon steroid satın al seçeneği kullanan bir sporcu, insülin iğnesiyle aynı eş değerdi olduğunu bilmektedir. Tecrübeli bireyler iğne yapımında sıkıntı çekmemektedir. Ancak henüz yeni kullanmak isteyenler profesyonel spor hocalarından destek alabilir. Başlangıç için hap steroidler tercih edilebilmektedir. Vücudun alışmasıyla enjeksiyon steroidlerine geçiş yapılabilir.

Enjeksiyon Steroid

Enjeksiyon Steroid Ağrı Yapar Mı?

Enjeksiyon steroid kullanacak birisinin en çok merak ettiği konulardan biri de ağrı yapıp yapmamasıdır. İğne steroidi doğru yere uygulanması oldukça önemlidir. Vücudun uygun olmayan yerine uygulandığında ağrı olması muhtemeldir. Aynı zamanda yanlış uygulama etkiyi de azaltır. Bunun için uygulama bölgeleri iyi şekilde bilinmekidir. Bunun için ise kol ve bacak kısımları kullanılmaktadır. En çok tercih edileni koldur.

Enjekte edilen steroidler vücuda daha çabuk karışmaktadır. Koldan iğne yapar gibi vücuda steroidi salgıladığınızda etkiyi hissedebilirsiniz. Steroid sipariş verenler bu etkiyi bildiği için enjekte edilebilir steroid almaktadır. Kullanım alışkanlığı olduktan sonrada enjekte etmesi basit gelecektir.

Kısacası enjeksiyon steroid doğru kullanıldığı taktirde ağrı yapmamaktadır. Eğer daha önce iğne yapmadıysanız profesyonel kişilerden destek alabilirsiniz. Bir klinik gibi yerlere giderek iğneyi yaptırabilirsiniz. Ancak sürekli kullanacaksanız öğrenmekte fayda var. Kol ya da bacak kısmında vermeyi unutmayın. Bu bölgelerden vücuda daha çabuk karışmaktadır. Aynı zamanda kol veya bacaktan iğne yapmak daha kolay olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın