Genel

Doping Yasaklı Madde Midir?

Doping

Sporun temel prensiplerine aykırı olması sebebiyle yasaklanan doping bugün Dünya’da milyonlarca kişinin güç elde etmek uğruna kullandıkları ilaçtır. Anabolik steroid alan bir kişi kontrolü elden bırakmamalıdır ki risk altına girmesin. Herkesin doğuştan kendine has özellikleri vardır. Steroid sipariş verirken diğerlerine üstünlük sağlamak amacıyla büyük bir hırsla satın alma işlemini gerçekleştirmeyin.

Steroidler için eşit etki söz konusudur demek yanlış olur. Her insanın meyilli olduğu taraf farklıdır. Siz genleiniz gereği cılız bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunu değiştirmeniz steroidle mümkün hale gelse de iri yapılı birine kıyasla daha uzun süre çalışmanız da gerekir. İşte bu sebeple steroid satın al kısmına gelmeden önce kendinizle ilgili pek çok özelliğe dürüst yaklaşmalısınız. 

Sporcular hayatlarını yaptıkları işe göre kurgularlar. Steroid kullanan bir sporcuya steroid kullanma dediğinizde bu onun için manasız gelebilir. Uzun yıllar steroid kullanan ama bunu ustalıkla yapan kişiler vardır. Aynaya baktıklarında mutlu hissderler. Steroidler hakkında uyulması gereken tüm kurallara uyarak steroid sipariş vermişlerdir. Amatör bir steroid kullanıcısıyken doğru bir danışmandan yardım almışlardır.

Doping

Doping Yasaklı Madde Olarak Lanse Edilmesi

Doping almak her zaman yasaklı madde olarak bilinmemelidir. Steroidlerin sihirli bir hap olmadığının bilincindedirler. Steroid kullanmaya başlamadan önce belli bir seviyeye gelirler ve iyi bir steroid satış sayfasından ürünleri temin ederler. Steroid kullanan herkesin mükemmel sonuç beklemesinin sebebi çevrelerinde bulunan örneklerdir. Günümüzde spor yapan, steroid kullanan, düzenli ve dengeli beslenen kişilerin sayısı da gitgide artmaktadır. İnsanoğlu he çağda olduğu gibi hala güçlü gözükmeyi sever. Steroidler sizi güç konusunda tatmin olacağınız noktaya taşırken destek olurlar. Bu ancak ve ancak steroidin doğru kullanımında mümkündür. 

Sporcu kendi hayatıyla ilgili ipuçları verirken öncelikle beslenmeden bahseder. Sabah kalkar kalkmaz yaptığı kahvaltının bile vücuduna katkısını bilir. Bilinçli bir sporcu steroid kullanırken de sınırların içinde kalmayı bilmelidir. Kendi halinde olan sporcular ile bir yarışmada yarışacak olanlar farklıdır. Rakiplerine karşı yarışacak olan bir sporcu oyunu kurallarına göre oynamalıdır. Bu görmezden gelinmeyecek kadar ciddi bir meseledir.

Kullandığı steroid ile başkasının yeteneğine ve gayretine de çamur atan bu sporcuların steroidi kötüye kullanması doğru kabul edilemez. Çünkü steroidlerin sıradan bir etkisi yoktur. Sporcu birkaç gün içinde yenmesi çok zor olduğu rakiplerine karşı ekstra bir güç kazanarak yarışa çıkabilecek noktaya gelir. Bu tamamen kural ihlalidir. 

Related Posts

Bir yanıt yazın