Genel

Anabolik Steroidlerin Tehlikelerinden Bahsedelim Mi?

Anabolik

Çoğu insan kullandığı ürünün zararlı yönlerini bilmek ya da görmek istemez. Hangi ürünü kullanırsa kullansın yan etkilerine kulak kapar. İşine gelmediği için her zaman olumlu taraflarını düşünür. Bu sağlık söz konusu olduğunda bile aynıdır. Kişi sağlığından önce isteklerini yerine getirmenin derdine düşer. Peki anabolik steroidlerin yan etkilerini duymak ister misiniz? Vücuda neler yaptığını dinlemek ister misiniz? Aşırı kullanım ile başınıza neler geleceğini bence bilmelisiniz.

İnsanlar başına ne geleceğinden habersiz bir ürünü düşünmeksizin tüketebilir. Akla hayale sığmayacak şekilde fazlasıyla kullanabilmektedir. Bu tamamen zararsız bir üründe olabilir. Örneğin, muz meyvesi diyebiliriz. Sadece bir tane yediğinizde pek fazla etki görmezsiniz. Ancak bu sayı çoğaldıkça kabız olma durumu ortaya çıkmaktadır. En basitinden bile bir meyvenin yan etkisi olabilmektedir. Ya anabolik steroidin yan etkisi?

Steroid satın al işlemini yapmak isteyenler yan etkilerini de muhakkak bilmelidir. Yan etkilerini göz önünde bulundurarak kullanılmalıdır. Diğer türlü madde tamamen vücudunuza hapis olan bir takviye olacaktır. Yarardan çok zararını vücutta hissedeceksiniz. Bu gibi problemler yaşanmaması için kullanım ayarında bırakılmalıdır.

Anabolik

Anabolik Maddelerin Yan Etkileri

Anaboliklerin olumlu yansımaları kadar yan etkilerini de sayabiliriz. Olumlu yansımları kas gelişmesi ve hacim büyümesi gibi olaylardır. Ancak bu yazıda biraz daha steroidin yan etkisine göz atalım. Yan etkilerini bilerek kullandığınızda her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca yan etkilerini bildiğinizde ona göre steroid sipariş verebilirsiniz. İşte bilinen yan etkileri;

  • Erkek ve kadınlarda hormonal bozukluk
  • Kanser riski
  • Kalp atışlarında ritimsizlik
  • Agresif bir ruh hali
  • Sesin kalınlaşması ya da incelmesi
  • Vücutta kılların yok olması veya çoğalması

Gibi nedenlerden dolayı yan etki görülebilmektedir. Bu zararları çoğaltmak elbette mümkündür. Ancak az kullandığınız taktirde zarar minimum seviyeye inmektedir.

Az Kullanım ile Etkiyi Azaltmak Mümkün

Anabolik kullanımında dozu iyi ayarlamak vücudun sürekli çalışmasını sağlamaktadır. Yani kullanım oranı her zaman belli bir dozda tutulduğunda olumuz etkisi az olacaktır. Yazının ilk başında da verdiğimiz örnek gibi muz kullanımı artarsa yan etkisi muhakkak olur. Steroid maddesinde de kullanım arttığında yan etkileri hissedilmektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın