Genel

Anabolik Steroidler Zararlı Mıdır?

Anabolik Steroidler

Anabolik steroidler temel erkeklik hormonu olan testosteronu taklit etmeleriyle bilinir. İlk olarak 1930larda bulunup sentezlenen bu ilaçların çok geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Steroidler her ilaç gibi iyi yönde kullanıldıklarında faydalı  kötü yönde kullanıldıklarında ise zararlı sonuçlar verir. Buna şaşmamak gerekir. Steroid sipariş veren geçlerin büyük bir kısmı vücutlarının görüntüsünden şikayetçidir.

Özellikle karşı cinse güzel gözükmek için şekilli kaslara ihtiyaç duyduklarını söylerler. Bunun sonucunda da steroid kullananların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu ilaçalardan mucize bekleyenler birkaç günlük kullanım sonunda hiçbir işe yaramadığını savunurlar. Steroid sipariş verirken ilaçların işe yaramadığını düşünmemelisiniz. Tavsiye edilen kullanım süesine ve doz miktarlarına da ayrıca özen göstermelisiniz. 

Hastanelere anabolik steroid kullandığı gerekçesiyle bir takım risklerin ortaya çıktığı erişkin insanlar sıklıkla başvurur. Bunun sebebi altında yatan başka hastalıkların kullanılan steroidler tarafından tetiklenmesidir. Bulgular uzman hekimler tarafından değerlendirilir. Bu steroidlerin yan etkilerinden ziyade hastaya konulan başka bir tanının kullandığı ilaçlar sebep olabilmektedir.

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler

Steroidler büyük bir alan dahilinde incelenmelidir. Steroid sipariş verirken bu ilaçların yan etkilerini okuyup kötü olduğu konusunda karar vermek doğru bir tespit değildir. Kiminin medikal alanda uzman doktorlar tarafından reçete edildiği ve ciddi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Vücut geliştirme sporcusu olmak steroid kullanımını masum yapmadığı gibi tehlikeli de yapmaz. Olması gerektiği şekilde kullanılan steroidlerin dozunda sınır aşılmadığı sürece problem çıkma olasılığı çok düşüktür. 

Anabolik steroidleri testosteronlarla kıyaslayarak anlatsak da yapısal olarak bazı farklılıklara uğramışlardır. Testosteron vücudumuzda normal bir işleyiş içerisinde üretilen hormondur. Bu hormonun aksaklıklarında özellikle erkeklerde ciddi sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu noktada steroidlerin tedavi amaçlı kullanımı devreye girer. Steroid sipariş verirken anabolik steroidlerin bir testosteron kadar vücudunuza normal seviyede etki etmesini beklemeyin. Bu ilaçlar sentetik hormon takviyesidir. Güçlü etkilerinin yanı sıra ciddi yan etkileri de mevcuttur.

Yüksek testosteronun yan etkileri arasında kısırlık dahi bulunuyor. Şimdi şunu izah etmekte fayda var. Çok nadir ki belki profesyonel sporcuların bir kaçında kısırlık gözlemlenmiştir. Fakat bu da o sporcunun yalnızca steroid sebebiyle kısır olduğunu kanıtlamaz. Steroidler eleştirilirken çok yönlü bir değerlendirme yapılmalıdır. Steroid sipariş sayfaları aracılığıyla ulaştığınız steroidlerin sahte olmadığından eminseniz satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın