Genel

Anabolik Steroidler Yasaklı Maddeler Mi?

Steroid satın al, Kas içi enjeksiyon nedir?

Anabolik steroidlerin yasaklı maddeler arasında bulunduğuna dair çıkan haberler doğrudur. Bunun pek çok sebebi olsa da en önemlisi sporcuların ilaçları yanlış kullanmalarıdır. Bunlar tescillenmiş kurallar çerçevesindedir. Anabolik steroidler müsabakalara giren sporculardan bağımsız değerlendirildiğinde konu değişir. Fitness yapan kişiler, spor salonu sahipleri, vücut geliştirme merakı olanlar anabolik steroidler maddesine yönelirler. Bunu bazen şov, bazen merak için yapsalar da anabolik steroidlerin etkisi ortadadır.

Sporcuların müsabaka için steroide başvurmaları mücadelede onların öne çıkmasına olanak sağlar. Artı bir farklı başlanılan müsabaka adil olmayacağı için anabolik steroidler yasaklı madde olarak kalmıştır. Kulaktan kulağa yayılan bu söylemler anabolik steroid sipariş verenlerde soru işaretlerine sebep olmuştur. 

Steroid satış yapan sayfaların sahte ürün satmamaları önemli bir durumdur. Güven anabolik steroid kullanıcıları için ekstra önem arz eder. Bunun sebebi anabolik steroidlerin ilaç kategorisinde yer almasıdır. Anabolik steroidleri dışarıdan yeni tanıyan kullanıcılar konuyu tamamen yanlış anlayabiliyorlar. Vitamin takviyeleri ila steroidleri birbirine karıştıranlar oluyor. Steroid sipariş verirken bu karmaşayı görmezden gelmemek gerekir. Vücut geliştirme odaklı anabolik steroidlerle gıda takviyelerinin alakası yoktur. Hatta protein tozu olarak bilinen sporcu beslenmesinde önemli yere sahip ekstraların da steroidlerle ilgisi yoktur. Steroid sipariş verirken bir danışandan yardım almak önemlidir. İşte o zaman steroidlerin etkileri konusunda daha net aydınlanabilirsiniz. 

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler

İnsan yapımı olarak pek çok kaynakta geçen anabolik steroidler sentetiktir. Erkeklik hormonu olan testosteronun taklit edilmesidir. Anabolik kelime anlamı olarak büyüme demektir. Büyüme denildiğinde ise güç sıfatı doğal olarak ilk önce akla geliyor. Neden sporcular büyümeye yani güçlenmeye meraklıdır? Aslında bu bütün insanlar için geçerlidir. Sadece hepsi steroid kullanmak için hevesli ya da bilgili değildir. Bu ilaçlar üzerine öyle fazla kafa karıştırıcı makale vardır ki almak da satmak da zordur.

Doğru bir karar vermek istiyorsanız yaşam tarzınıza da bakmanız gerekiyor. Hatta profesyonel bir spor hocasının sizi eleştirmesine fırsat verin. Güçlenmek adım adım gelişir. Steroid enjekte ettiğiniz vücudunuzdan aniden yüksek performans beklemeyin. Neler yapabileceğiniz konusunda araştırmaya yönelin. Steroid sipariş verirken aklınızın bir köşesinde bulunması gereken gerçekler şu şekildedir: 

  • Bu ilaçlarım henüz başlangıç aşamasındaki bir sporcuya etki etme süresi hakkında kesin bir şey söylenemez. 
  • Yan etkileri vardır. Herkeste aynı olumsuz etkiyi göstermediği gibi kiminde hiçbir probleme sebep olmayabilir. 
  • Anabolik steroid kullanmaya başlamadan önce bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan biriyle görüşmelisiniz. 

Related Posts

Bir yanıt yazın