Genel

Anabolik Steroidler ve Tedavi

Anabolik Steroidler

Tüm dünya basınında ses getiren steroidler zaman zaman yanlış tanımlamalarla gündem olmuştur. Steroi sipariş vermeden önce önemli olan sorular, steroid nedir? Anabolik steroidler yasaklı madde midir? İlk steroid kürü nasıl olmalıdır şeklindedir. Bu sorulara cevap bulunduğunda kullanıcıların şüpheleri ortadan kısmende olsa kalkacaktır. Vücuda enjekte edilen bir maddeden bahsedilmektedir. Kişiler ister istemez enjekte etmek tabirini duyunca steroid kullanmaktan çekinirler. Bu konuda yapılacaklar bellidir.

Steroid kullanma konusunda acele ediyorsanız tek yolun enjeksiyon olmadığını göreceksiniz. Kimyasal bir ilaç olan steroidler hap, krem gibi pek çok şekilde piyasaya sunulmuştur. Spor amaçlı kullananlar ve medikal alanda ihtiyaç duyanlar olmak üzere müşteriye sahiptir. Steroid sipariş doğru yerden verilmelidir. Steroid içerik olarak ağır olduğu için sahte hiçbir ürüne rağbet edilmemelidir.

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler Tedavi Şeklinde Kullanılması

Anabolik androjenik steroidlerin uzun süreli kullanımda sağlık sorunu çıkardığı tespit edilmiştir. Bu herkesin üzerinde kendini göstermeyen yan etkiler birçok açıdan değerlendirilmelidir. Steroid sipariş vermeden önce doğru bilgiyi bulmuş olmanız gerek. Üretici firma steroidlerin riskleri ve faydalarını içeren bir kılavuz oluşturmasa okunmalıdır. Vücutta kısa ya da uzun sürede meydana gelen tehlikeli değişim kolesterol, akne, yüksek tansiyon olabilmektedir. Bunlar ciddi etkilerdir.

Risk göze almak her ne kadar hayati tehlike arz etse de net bir şey söylemek doğru olmaz. Peki steroidler için sporcular neler söylüyor? Bu konuda nitelikli ve amatör sporcular ayrı ayrı dinlenilmelidir. Bu anabolik steroidleri bir de kadınların kullanmaları aslında doğru tespiti saptırır. Çünkü anabolik steroidler erkeklik hormonudur ve kadında farklı şekilde kendini gösterir. Anabolik steroid sipariş verirken cinsiyetinize göre danışmanlık alabilirsiniz. 

Anabolik steroidler, yaşlı erkeklerde kemik erimesini önlediği gözlemlenmektedir. Bu steroidlerin spor dışı kullanımının etkisine örnektir. Tedavi amaçlı kullanılan steroidlerde doktor gözetiminde alınmaktadır. Anabolik sndrojenik steroidlerde yaşlı erkeklerde libido yükseltme vaadi vardır. Bu da yaşı ilerleyen belli bir kesimin dikkatini çekmektedir. Herkes steroid kullanımına sıcak bakmaz. Bunun ilk sebebi sağlığın riske girmesidir.

Yaş ilerledikçe eril özelliğin yava şyavaş kaybolması androjenik steroidlerle geri kazanılır. Yan etkiler her kullanımda kendini belli edecek kadar güçlüdür. Hekim tasiyesi almadan tedavi amaçlı kullanılamaz. 

Related Posts

Bir yanıt yazın