Genel

Anabolik Steroidler ve Sağlıksal Sorunlar

Anabolik Steroidler

Steroid dediğimizde insanların aklına sağlık sıkıntıları da gelmektedir. Yan etkileri göz önünde bulunmaktadır. İnsan, vücudunda göstereceği etkileri bilmek istemektedir. Zamanla göstereceği gelişmeler vücuda ne hale sokacağı merak edilmektedir. Bu durum olumlu ve olumsuz şekilde de düşünülmektedir. Anabolik steroidler vücut gelişimini iyi yere taşısa da belli sağlık sorunları ortaya çıkarabilmektedir.

Steroidler, zamanında reçete edilebilen ilaçlar olarak da bilinmektedir. Bazı tedavi yöntemlerinde de başvurulmaktadır. Ancak zamanla vücut geliştirme yönü keşfedildi. Bu keşifle beraber kullanılması sıklaştı. Ancak tedavi yönteminden daha fazla dozla kullanım gerçekleşti. Bu da ortaya sağlık sorunları çıkarmıştır. Yan etkileri steroid sipariş vermekle birlikte eş değer anlam kazanmıştır.

Steroid satın al işlemleri olumsuz yan etkilerine rağmen oldukça fazla. Bazı markaların steroidleri ise pazarın yüzde 70’ten fazlasına hakim. Yani steroid fiyatları, insanları hiçbir şekilde etkilememektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi önceleri tedavi yöntemlerinde kullanılsa da günümüzde steroid ismini spor amaçlı dallarda duymaktayız. Anabolik steroidler hem tedavi hem de spor sektörünün içinde kullanılmaya devam etmektedir.

Anabolik Steroidler Yan Etki Tarafları

Steroidler, kadınlarda ve erkeklerde hemen hemen aynı etkileri göstermektedir. Bu etki ister olumlu ister olumsuz olsun aynıdır. Yani erkeklerde kadınsı huylar, kadınlarda ise erkeksi huylar gözlemlenmektedir. Bu aslında başlangıç olarak da düşünülebilmektedir. Daha sonraki dönemlerde ise yağ bezer, kolesterol gibi durumlarda saptanmaktadır. Anabolik steroidler sık kullanılması vücudun çabuk bitmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda vücudu tahribata sürüklemektedir.

Steroidlerin en çok ise kalp krizine etkisi olduğu söylenmektedir. Kalp krizi riskini tetiklediğini bir başka deyişle arttırdığını uzmanlar vurgulamaktadır. Ancak bu konuyu deneyimli kişiler doğrulamamaktadır. Yan etkilerini kullanıcılar kabul etse de kalp krizini tetikleme ve ölüm riski gibi durumları reddetmektedir.

Anabolik steroid sipariş verenlerin en çok dikkat etmesi gereken durum ise; miktar, adet ve doz. Bu üç argüman son derece önemsenmelidir. Kullanımda her zaman tutucu davranmak gerekmektedir. Rastgele bir kullanım düşünülmemelidir. Dozu iyi ayarlandığı sürece vücuttaki etkileri minimuma indirilir. Bunun içinde bir uzman doktordan yardım alınmalıdır. Böylelikle daha sağlıklı kullanım olabilmektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın