Genel

Anabolik Steroidler Nasıl Kullanılır?

Steroid sipariş vererek hayallerinize sürekli giren o kaslı vücuda kavuşabilirsiniz. Tabii ki kurallara riayet etmelisiniz. Yasadışı steroid kullanarak spor yapan profesyoneller yarışlarda haksız sonuç elde ederler. Bu duruma artık müsaade edilmemektedir. Siz haltercilerin ve vücut geliştiricilerin o ütopik vücutlarını gördünüz mü? Hangi spor dalından olursa olsun steroidleri olması gerektiğinden fazla almak risklidir. Genellikle bu riskin ortaya çıkması da olağanüstü kullanımlarda belirir. Doğal vücut geliştirme yapmak da zor değildir. Anabolik steroidler ve doğal yollar kıyaslandığında, steroidlerin birkaç adım önde gittiğini görmek mümkündür. Hız insanları cezbettiği için doğal yönteme pek sıcak bakmazlar. 

Anabolik steroidler büyük bir alıcıya sahiptir. İhtiyaçtan doğan bir ürün değildir. Esasında medikal bir ürün olan steroidler anabolik ve androjenik olduğunda ve spor için kullanıldığında iş değişir. Yan etkileri açıkca konuşmak için kısa bir başlıkta maddeleyelim.

steroidler

Anabolik Steroidler ve Yan Etkileri 

Anabolik steroidler şu yan etkileri gösterdiğinde dikkat edin. 

  • Agsesif olma durumu 
  • Aknelenme ve bazı kistler 
  • Klitorisin büyümesi 
  • Prostatın büyümesi 
  • Kadınların yüzlerinde tüylenme görülmesi 
  • Adet döngüsünde düzensizlik 
  • Kalp krizi ve bazı kalp sorunları 
  • Karaciğer rahatsızlıklar 
  • Kanser 
  • Kadınlarda ses kalınlaşması ve vücut kıllarında görülen hızlı büyüme 

Anabolik steroidler enjeksiyon ile vücuda alınabilir. Bu kas kitlesini artırmanın kolay yolu olsa da ani etkileri risklidir. Büyüme hormonunun bir anda vücutta fazladan salınması kötüdür. Denge insan vücudunun sağlıklı olması için gereklidir. Yan etkiler hormon artışıyla ortaya çıkar. Steroidi kullananlar steroid sipari şaha önce vermediyse olumsuzluklara hazır olmalıdır. Danışman gözetimnide steroid dozu ayarlamak daha iyidir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken steroidlerin rastgele kullanılması iyi sonuç vermeyebilir.

Gelişmeler takip edilmelidir. Steroid sipariş verirken kür uygulama yapılacaksa çok sayıda steroid kombinlenecektir. Sağlığınızın bu duruma hazır olmadığını düşünüyorsanız başlamamalısınız. Yaşınızın önemi burada kendini gösterir. Siz gençseniz ve henüz büyüme çağındaysanız steroid sipariş vermemelisiniz. Sizi steroid kullanmaya teşvik eden bilinçsiz insanları değil bu konuda bilgili kişilere öncelik verin. Herkesin dediğini dinlemek iyi olmayabilir. Steroidleri kullanmadan önce her steroid için hazırlanan bilgilendirme kılavuzlarını okuyabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın