Genel

Anabolik Steroidler Kilo Aldırır Mı?

Anabolik Steroidler

Steroidler oldukça güçlü ilaçlardan oluşur. Anabolik steroidler insan vücudunda harika gelişmeler gösterir. Bunun yanında hormonal yaşanılan sıkıntıların çözülmesine de yardımcı olur. Adeta bir tedavi gibi vücutta eksik görülen yerleri tamamlayıcı görevi üstlenir. Bu yüzden birden fazla steroidin bulunduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Tıbbi alandan ziyade bizi ilgilendiren steroidler spor için olanlardır.

Egzersiz, yani vücut geliştirme alanında kullanılan steroidler, anabolik olarak adlandırıldığını belirtmiştik. Bunların hemen hemen hepsi androjeniktir. Yani vücutta yer alan testosteron dengesini etkiler. Steroid sipariş verdiğinizde kullanıma hemen başlarsınız. Kullanımla birlikte testosteron oranlarında değişimler meydana gelir. Bu değişimler ancak insan vücudunun iç yapısında daha etkili olur. Daha sonrasında ise bu etki vücudun fiziksel görüntüsüne de yansır.

Steroid satın al işlemi yaptıktan sonra tüm işlemler son bulmaz. Steroidlerin asıl olayı satın alma işleminden sonra ortaya çıkar. Yan etkileri, gelişmesi, kilo aldırması gibi pek çok durum sipariş verilmeden bilemezsiniz. Çoğu zaman sporcular deneyimleyerek steroidlerin etkisini görür. Ancak her zaman ilk kuralımız doktor muayenesidir. Doktor kontrolünden geçmeden ürün kullanımına başlanılmamalıdır.

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler ile Kilo Alımı

Anabolik steroidler kilo aldıracağını ilk başta belirtelim. Aslında spor yapan her bir birey kilo alabilir. Özellikle de ağır antrenman yapan sporcularda buna rastalarız. Çünkü yakılan kalori kadar yerine koyulur. Siz kilo almak istemesenizde vücut acıkır ve yaktığı enerjiyi yerine koymak ister. Bu da kilo alımı ile sonuçlanır.

Standart vücut geliştime sporunda kilo alımı gerçekleştiği gibi steroid kullanımında da durum böyledir. Anabolik steroidler aşırı açlık hissi yaşatır. Üzerine bir de ağır ve sıkı antrenman eklenince vücut bir türlü doyun noktasına ulaşamaz. Bu da kilo almanıza neden olur. Ancak bunu avantaja çevirmek mümkündür. Daha fazla spor yaparak kaslarınız hacim ve güce dönüşebilir.

Steroid sipariş verdiğinizde bu gibi durunlarla karşılaşmanız olağandır. Açlık hissinin yanında vücutta sıvı tutulması da kilo alımına etkendir. Vücutta sıvı tutulduğunda aynı zamanda yüksek tansiyona neden olabilir. Steroid kullanımında sıvı tutulmasına dikkat edilmelidir. Bu gibi durumlarda sodyum içermeyen hafif ve diyet yemekler tercih edilebilir.

Bir cevap yazın