Genel

Anabolik Steroidler Hakkındaki Gerçekler

Anabolik Steroidler

Anabolik steroidler, insanlara verdikleriyle tartışılmaya devam ediyor. Geçmişte tartışıldığı gibi günümüzde de steroidlerin vücuda verdikleri konuşuluyor. Steroid, artık insanların kullanım hastalığı haline dönüşmüş durumda. Aslında altındaki asıl temel neden sadece başarı. Evet yanlış duymadınız! İnsanlar başarı aradıkları için steroid kullanmayı tercih ediyor. Peki tüm gerçekler bu kadar mı?

Anabolik steroidler, vücut geliştirme salonlarına has bir madde değil. Hatta öncelerinde spor müsabakalarında sıklıkla kullanılmıştır. Steroid, pek çok olimpiyat müsabakalarına gölge düşürdü. Sporcuların kazançları asıl gerçek ile ters düz oldu. Birden fazla madalya kazanan sporcu ünvanları daha sonrasında tek tek geri vermek zorunda kaldı. Geçmişte bu olaylar sıklıka yaşandı.

Profesyonel sporcular katıldıkları müsabakalardan önce farklı anabolik steroid kullanarak yarıştı. Özellikle de testosteron en fazla kullanılan steroid oldu. Performans arttırıcı adı altında kullanılan her ürün ise spor müsabakalarında kabul edilmemektedir. Ancak bazı özel organizasyonlarda anabolik steroidler kullanımı yasak değildir. Bu organizasyonlara steroid kullanarak gidilebilir.

Anabolik steroid satın al işlemleri ise, profesyonel sporcuların başarısından sonra git gide artmıştır. Getirdikleri başarı amatör sporcularında dikkatini çekmiştir. Ve bu yüzden her sene kullanım daha fazla olmuştur. Peki başarıyı sadece steroide bağlama doğru mu?

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler ve Başarı

Steroidlerin başarısı hiçbir zaman inkar edilemez. Ciddi manada kişiye önemli başarılar kazandırır. Kullanımdan sonra değişiklikler meydana gelir. Ancak bir başarıyı sadece bu maddeye bağlamak doğru olmaz. Hiçbir antrenman yapmadan steroidin işe yaramasını beklemeyin. 

Başarının ilk anahtarı antrenmandır. İster profesyonel olarak organizasyonlara katılın isterseniz de amatör olarak anabolik steroidler kullanın. Bu işin inceliğinde antrenman birinci sıradadır. Olimpiyatlarda başarı elden eden sporcular sadece steroid kullanmadılar. Aynı zamanda iyi bir antrenman dönemi geçirdiler. Fakat kendilerine ekstra güç sağladıkları için hile yapmış oldular. Bu yüzden de kazandıkları ödüller elinden alındı.

Amatör sporcu olarak sizlerin böyle bir niyetiniz yoksa istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Steroid satın al işlemi yaparak antrenmanla birlikte güçlü ve kas yapıya kavuşabilirsiniz. Ancak öncelikle bir doktora danışmalısınız. Ve aynı zamanda kullanım konusunda destek almalısınız. Anabolik steroidler gelişigüzel kullanılmayacak kadar tehlikelidir. Belli bir program muhakkak olmalıdır.

Related Posts

Bir yanıt yazın