Genel

Anabolik Steroidler Bağımlılık Yapar Mı?

Anabolik Steroidler

Anabolik steroid kullanmak isteyen biri için aklına oldukça fazla soru bulunuyor. İlk defa steroid kullanacak sporcu nasıl bir maddeyle karşı karşıya olduğunu bilmiyor. Çevredeki insanların kullanımı ile steroidlerden haberdar olan insanlar işin içine girdiğinde her şey değişiyor. Anabolik steroidler kullanım noktasında insanlara farklı duygular yaşatıyor. Bu yüzden bağımlılık yapıp yapmadığı konusu tartışmaların odak noktasında oluyor.

Anabolik steroid tamamen kas geliştirmek için kullanılmaktadır. Tıp alanında kullanılan steroidler daha farklıdır. Spor için tercih edilen anabolik steroid maddesidir. Bu günümüze kadar böyle gelmiştir. Vücut geliştirmek isteyen birinin ilk tercihi anabolik steroid olacaktır. Çünkü aradığı maddenin elementleri bunun içinde yer almaktadır. Bu denli çok kullanılan steroidlerin ileride de revaçta olacağı düşüncesi oldukça fazla. 

Anabolik steroidler doğal olmayan yollarla üretilir. Yani vücutta bulunan testosteron maddesi gibi değildir. Bir klinik ortamıda insan eliyle üretilmektedir. Bu maddeleri alarak insanlar daha fazla gelişim gösterebilmektedir.

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler ve Bağımlılık İlişkisi

Anabolik steroidler bağımlılık yaptığına dair net bir bilgi yoktur. Bir maddeye bağımlı olmak görecelidir. Her gün sigara tüketen biri de bağımlıdır. Düzenli cola içen ya da alkol kullanan herhangi birininde bağımlı olduğunu söyleyebiliriz. Burada bağımlılık kişiye göre değişir. Kullanım sıklığı gibi etkenlerde bağımlılığı belirleyici olur. Bu şekilde tüketim yapan birine sorsanız elbette bunu ret edecektir.

Bir maddeye bağımlı olan kişi hiçbir zaman kabul etmez. Bağımlı olmadığını iddia eder. Ancak herhangi bir ürünün kullanımı artık hayatınızın bir parçası olduysa bağımlısınız demektir. Bu yüzden anabolik steroid kullanırken her şey kıvamında bırakılmalıdır. Aşırıya kaçmadan kullanım sağlık açısından da oldukça önemlidir.

Az Kullanım ile Steroid Bağımlısı Olma

Steroid almaya karar verdiğinizde bir doktora danışın. Doktorun vereceği doz miktarına göre program uygulayın. Hiçbir şekilde kendi başınıza doz arttırımı yapmayın. Ve kullanım için steroid aralığını kısaltmayın. Her gün kullanma zorunluluğu hissetmeyin. Tüm bunları yaptığınızda bağımlılık yörüngesinden çıktığınızı görebileceksiniz. Anabolik steroidler ancak bu şekilde kullanınca kendini ifade eder. Son olarak steroid sipariş vermek isteyenler online alışveriş kanallarını kullanabileceğini hatırlatalım.

Related Posts

Bir cevap yazın