Genel

Anabolik Steroid ve Vücut Tipleri

Anabolik Steroid

Anabolik steroid, spor yaparken vücudu önemli ölçüde etkiler. Vücut tipi hem antrenman hem de alınan ek takviye ile belirlenmektedir. Düzenli beslenme ve antrenman olmadan vücut istenilen seviyeye ulaşamaz. Bu yüzden ilk olarak kendinize uygun vücut ipini seçmek gerekmektedir. İlk vücut tipleri 1940 yılında tanımlandı. 3 farklı model çıkarak insanların spor yapmasında yol göstermiş oldu. Bireysel sporlar için 60 yılı aşkındır aynı metotlar kullanılmaktadır.

Steroid sipariş verecekler için öncelikle vücut tiplerine bakarak hareket etmek gerekmektedir. Ayrıca nasıl bir vücudun olmasını istiyorsanız o şekilde prensibe bağlı kalmalısınız. Tüm programlar ona göre düzenlenmelidir. Bu vücut tipleri aynı zamanda kişinin spor yapımında etkilidir. İşte 3 farklı vücut tipi;

  • Ektomorflar: Daha çok sıradan insanların vücut tipini temsil etmektedir. Zayıf ve uzun bir yapı olarak dikkatimizi çekmektedir. Klasik bir vücut yapısı yer almaktadır. Bu vücut ile spor başlangıcı daha sancılı geçmektedir. İstenilen seviyeye ulaşmak zor olacaktır.
  • Endommorflar: Doğuştan yapısal vücuda sahip olan bireyler için kullanılmaktadır. Anabolik steroid ya da herhangi bir içerik olmadan doğal kas vücuduna sahip olan bireylerdir. Endommorflar üzerine kas inşa etmek daha kolaydır.
  • Mesomorflar: 3’üncü tip vücut tipinde ise Mesomorflar yer almaktadır. Bu vücut tipi daha şişikin ve geniş bir yapıya sahiptir. Hızlı bir metabolizma ve duyarlı hücrelere sahip olan bir durum mevcuttur.
Anabolik Steroid

Anabolik Steroid Vücut Tiplerinde Yer Alması

Vücut sporuna başlamadan önce yukarıda saydığımız kriterlere dikkat etmek gerekir. Hangi vücut tipine sahip olduğunuz çok önemli ayrıca bu vücut tiplerine daha sonradan ulaşmak da mümkün. Ancak anabolik steroid gibi ek takviye ile zamanla istenilen seviyeye ulaşabilirsiniz. Endommorflar vücuduna sahip biri gelişimde biraz daha önde olmaktadır. 

Steroid satın al işleminden önce vücut tipini tespit etmek gereklidir. Vücut tipine göre başta belirttiğimiz gibi antrenman uygulanmalıdır. Bunun yanında beslenme ve ek takviye istenilen seviyeye sizi taşıyacaktır. Vücut yapısı gereği bir yol izlemek en mantıklısıdır. Ancak sınırları zorlamak yine kendi elinizde. Vücut sadece bir göstergedir. En iyisi için çalışarak istediğinizi elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın