Genel

Anabolik Steroid Kullanmak İçin 4 Ana Neden

Anabolik Steroid Kullanmak

Sporcular, anabolik steroid kullanmak bazen kendilerine neden arayabilmektedir. Sadece hava olsun ya da birilerine göstermek için steroid kullanılmamalıdır. Ek madde alımında ne yapmak istediğinizi bilmelisiniz. Bunu bildiğiniz taktirde alma nedeni de ortaya çıkacaktır. Bir hedef belirlemek de bu işin önemli inceliklerinden sayılmaktadır. Sadece “steroid kullandım” demek yeterli değildir. Bu sözün için doğru şekilde doldurulmalıdır.

Bireysel sporlar için anabolik maddesi çok önemli kabul edilmektedir. Vücut geliştirme salonlarının adeta vazgeçilmezi haline gelmektedir. Son yıllara baktığımızda steroid sipariş verenlerin oranları git gide artmıştır. Bunun birden fazla nedeni var. Şimdi bu nedenlere sırasıyla bir göz atalım;

  • Daha çok hacim isteyenler tercih etmektedir.
  • Güçlü ve dayanıklı esaslı bir vücuda için steroid alınmaktadır.
  • Kadın ve erkekler yağ yakımı için anabolik steroid satın al seçeneğini kullanmaktadır.
  • Profesyonel müsabakalarda başarı yakalamak isteyen sporcularda yine steroid alabilmektedir.

Yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü steroid kullanımı arttığını söyleyebiliriz. Fakat son madde için bir parantez açmak gerekir. Uluslararası müsabakalarda steroid yasaklı maddedir. Sadece steroidini kullanımına izin verilen spor dallarında boy gösterilmektedir.

Anabolik steroid kullanmak bu ana nedenlere bağlı olabilmektedir. Amatör sporcular ise sadece kas yapısı ister. Daha çabuk gelişim göstermek adına anabolik kürleri ya da paketleri satın almaktadır.

Anabolik Steroid Kullanmak

Anabolik Steroid Kullanmak

Vücut geliştirme salonlarında bireysel spor yapan her kişi ek takviye kullanımına sıcak bakıyor. Özellikle genç yaşta bulunan bireyler öncelikle protein tozu gibi maddelerle başlıyor. Daha sonrasında gelişimin hızlanması adına anabolik steroid kullanmak için kendini hazır hissediyor. Hazır hisseden birey hocasının tavsiyesiyle birlikte steroid sipariş seçeneğini kullanıyor. Fakat bu seçenek öncesi belli bir gelişim göstermesi gerektiğini biliyor.

Steroid kullanan ya da kullanacak olan birçok insan bilinçli tüketici. Yan etkilerini bilerek hareket ediyor. Bu yüzden doz kullanımı ve adet arttırımına son derece önem gösteriyor. Aşırıya kaçmadan ve vücudu yormayan hamleler yapıyor. Anabolik steroid kullanmak işine karar verildiğinde de en doğrusunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her zaman tedbirli olunmalıdır. Yanlış yapılan her hamle hayata mal olabilmektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın